Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Több
11 éve 10 hónapja #20733 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

DECOTEXT írta:
Kérdésem: miért gond az ha be kell az új helyre jelentkezni akár fél év vagy pár hónap elteltével? Ez 10 perc! A hatóság azonnal regisztrál mert itt computeres a feldolgozás. 5 perc múlva tudja az ország hivatalos területe, hogy hol tartózkodsz! Az egytelen amit talán nem kéne megtenni, a kocsira állandóan új rendszám! Na, ezt jelentsd be a haverod szüleinél!

(Itt állandóan új rendszám kell(ene) a kocsira, ha a lakhelyed változik.)


No ezert nem ertem, mert ebbol az jott le, h miert nem jelentkezunk be oda ahol lakunk, hiszen ugyis egyszeru, csak a kocsin ne cserelgessuk a rendszamot, de kozben ha jol ertem a kocsi pont a lakcimtol fugg, tehat akkor megse jelentkezzunk oda ahol lakunk, hanem amilyen rendszamunk van. Azt irtad: a kocsit jelentsuk be - ez magyaran annyit tesz, hogy a magunkat, most mar jol ertem, ugyebar?
es nyilvan azt nem tudhattam, h nem letezik ideiglenes lakcim, mostmar tudom!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20735 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

keeek írta: No ezert nem ertem, mert ebbol az jott le, h miert nem jelentkezunk be oda ahol lakunk, hiszen ugyis egyszeru, csak a kocsin ne cserelgessuk a rendszamot, de kozben ha jol ertem a kocsi pont a lakcimtol fugg, tehat akkor megse jelentkezzunk oda ahol lakunk, hanem amilyen rendszamunk van. Azt irtad: a kocsit jelentsuk be - ez magyaran annyit tesz, hogy a magunkat, most mar jol ertem, ugyebar?es nyilvan azt nem tudhattam, h nem letezik ideiglenes lakcim, mostmar tudom!

Én csak megemlítettem a kocsit! Ha van autótok, akkor jobb ha egy cím marad. Hosszútávon olcsóbb! (A megoldás, hogy az adott cim tulajdonosa lesz az üzembetartója a kocsinak! Te biztositod, Te vagy a tulaj, a haverod szülei meg az üzembetartók! Igy maradhat ottani rendszámmal s mégis tudod használni!) Ha nincs kocsi akkor 10 perc alatt bárhol be tudtok jelentkezni! A gond a fogysztásnál lesz! Fütés, áram, víz! Rendszerint azért kell a bérelt lakásba bejelentkezni, mert a rezsit magad fizeted a szolgálatók felé!
Na, így dereng? Gyakorlatilag nehéz úgy bérlakást szerzni, hogy nem jelentkezel be, de természetesen nem lehetetlen! Ha én adnék valamit bérbe akkor csak úgy ha a bérlő bejelenkezik és a rezsit 100%-ban átveszi! Ne, nekem fizessen hanem a fogyasztó felé!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20749 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

DECOTEXT írta:

keeek írta: No ezert nem ertem, mert ebbol az jott le, h miert nem jelentkezunk be oda ahol lakunk, hiszen ugyis egyszeru, csak a kocsin ne cserelgessuk a rendszamot, de kozben ha jol ertem a kocsi pont a lakcimtol fugg, tehat akkor megse jelentkezzunk oda ahol lakunk, hanem amilyen rendszamunk van. Azt irtad: a kocsit jelentsuk be - ez magyaran annyit tesz, hogy a magunkat, most mar jol ertem, ugyebar?es nyilvan azt nem tudhattam, h nem letezik ideiglenes lakcim, mostmar tudom!

Én csak megemlítettem a kocsit! Ha van autótok, akkor jobb ha egy cím marad. Hosszútávon olcsóbb! (A megoldás, hogy az adott cim tulajdonosa lesz az üzembetartója a kocsinak! Te biztositod, Te vagy a tulaj, a haverod szülei meg az üzembetartók! Igy maradhat ottani rendszámmal s mégis tudod használni!) Ha nincs kocsi akkor 10 perc alatt bárhol be tudtok jelentkezni! A gond a fogysztásnál lesz! Fütés, áram, víz! Rendszerint azért kell a bérelt lakásba bejelentkezni, mert a rezsit magad fizeted a szolgálatók felé!
Na, így dereng? Gyakorlatilag nehéz úgy bérlakást szerzni, hogy nem jelentkezel be, de természetesen nem lehetetlen! Ha én adnék valamit bérbe akkor csak úgy ha a bérlő bejelenkezik és a rezsit 100%-ban átveszi! Ne, nekem fizessen hanem a fogyasztó felé!

Hessen Bundeslandban már kb 2 éve nem kell a rendszámot cserélni lakcímváltozásnál. Április 19.-én volt egy konferenciájuk a "Bundes Verkehrsministereknek", ahol elfogadták a hesseni megoldást, tehát ezentúl nem kell rendszámot cserélgetni, költözéskor. Határidő még nem ismert, de sacc per kb Julius 1.

"Autofahrer sollen nach dem Willen der Länder bei einem Umzug innerhalb Deutschlands ihr Autokennzeichen behalten können. „Wir haben den Bund gebeten, den Rahmen dafür zu schaffen“, sagte der Vorsitzende der Verkehrsministerkonferenz, Brandenburgs Ressortchef Jörg Vogelsänger (SPD), am Donnerstag in Kassel. Hessens Verkehrsminister Dieter Posch (FDP), der das Vorhaben auf den Weg gebracht hatte, betonte: „Das spart Geld und ist ein Beitrag zur Entbürokratisierung.“ Hessen hatte die landesweite Kennzeichenmitnahme als erstes Bundesland 2009 eingeführt."

Der Vorschlag war auf breite Zustimmung gestoßen. „Die einzigen, die unzufrieden sind, sind die Schilderpräger“, sagte Vogelsänger. Der Landkreistag würde die Regelung unter bestimmten Bedingungen mittragen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21502 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Nem tudja valaki, hogy vegulis mikortol ervenyes ez a rendelet, hogy nem kell rendszamot cserelgetni?
Csak erdekessegkent irom, hogy itt azt mondjak a helyi nepek korulottem, hogy van masodik lakcim. De egyelore nem erint, mert ahova koltozunk, oda nem lehet bejelentkezni, ugyhogy par honapig meg tutira nem tudunk atjelentkezni a valodi lakohelyre.

meg egy kerdesem lenne, a polgarmesteri hivatalban a kezembe nyomtak egy cimet a keruleti Auslanderamthoz, miszerint igazabol fogalmuk sincs, de lehet h van ott is teendo, es menjunk el, kerdezzuk meg. Azert erdeklodnek elobb toletek, mert az elmult par napban egyazon kerdesre 3 fele valaszt kaptunk, es kuldozgettek hivatalbol hivatalba (jogsi..), ezert mar nem vagyok biztos benne, h feltetlenul helyes valaszt kapunk ott.. Kell-e tehat barmit is tennem az Auslanderamtnal, ha lakcimre mar bejelentkeztem, de munkam meg nincsen.
Koszi!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Peggy Olson
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21507 Írta: Peggy Olson
Peggy Olson válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Sziasztok!

Végig olvastam a fórumot, sok kérdésre választ kaptam, de erre a kérdésre nem találtam a választ: ha az egész család kiköltözik Németországba (én, a férjem és két kiskorú gyerekünk), akkor mindenki számára ki kell kérnünk a nemzetközi anyakönyvi kivonatokat? Születési anyakönyvi kivonatokat is és a házassági anyakönyvi kivonatot is?
Ha szükséges, hol kell ezeket kikérni?

Köszönöm a válaszokat,
Peggy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21508 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Peggy Olson írta: Sziasztok!Végig olvastam a fórumot, sok kérdésre választ kaptam, de erre a kérdésre nem találtam a választ: ha az egész család kiköltözik Németországba (én, a férjem és két kiskorú gyerekünk), akkor mindenki számára ki kell kérnünk a nemzetközi anyakönyvi kivonatokat? Születési anyakönyvi kivonatokat is és a házassági anyakönyvi kivonatot is?Ha szükséges, hol kell ezeket kikérni? Köszönöm a válaszokat,Peggy

Ez mihez kellene szerinted?
S milyen a n e m z e t k ö z i anyakönyvi kivonat? Mi 23. éve élünk itt kint, de
ilyet még nem láttam. Igaz, mi magyar állampolgárok maradtunk és maradunk....


Ezen a cimen sem találom ezt:
http://www.kulugyminiszterium.hu/kum/hu/bal/Konzuli_informaciok/Konzuli_szolgalat/apostille.htm

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!