Németországi festő munka?

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #1989 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Németországi festő munka?

Ha a férjed festöként lesz vállalkozó, akkor max. Malerhelfer-ként jelenthetik be, mert a festö mint tevékenység engedélyköteles (zulassungpflichtige Handwerk) és eze esetben el kell ismertetni a végzettséget a Zulassungsstelle-nél vagy Meisterprüfung-ot kell tenni.
Mint László is írta, a vállalkozás ügyintézése/adminisztrációja elég sokrétü, tehát mindenképpen járjatok utána alaposan és fogadjatok könyvelöt.

Üdv. Athena

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #1991 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Németországi festő munka?

Sziasztok !
Ha megnézitek a kérdés alapjául szolgáló hirdetést, abban az áll, hogy mestervizsgával rendelkező festőt keresnek.
Én is böngészem az álláshirdetéseket szorgosan de a nettó 6 Eur. általában a szakképzettséget sem igénylő munkáknál van hirdetve. Mestervizsgás festőnek nagyon karcsú. Ha meg festősegédként akarják alkalmazni, mi az izének a mestervizsga? Én itt leragadtam. Sziasztok: Miklós

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • mamuci55
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #1992 Írta: mamuci55
mamuci55 válaszolt a következő témában: Németországi festő munka?

Sziasztok!Mindenkinek köszönöm a hozzászólást,és a tanácsot.Az állás hirdetés nem azonos azzal amit itt olvashattunk ezen az oldalon.Ezt mint festő munkást keresek németországi munkára találtuk az expressz hirdetési oldalon.Ott nem volt szó még óra bérről,és a részletekről sem.A részleteket személyesen mondta el a fiatal ember,aki állítólag a kint dolgoztató édesapjának keresett munkásokat.Már annyit sikerült megtudni,hogy létezik ez a cég,és a férjem eddig csak egy magyar nyelvű meghatalmazást írt alá,hogy megbízta a céget a munkavállalói engedély intézésére.Most várjuk a telefont,hogy mikor van meg az "engedély"jövő hét csütörtökre ígérték.Remélem nem leszünk "átvágva".Mindenkinek köszönöm az infót,és a segítséget majd megírom mi lett a vége.Sziasztok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #1993 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Németországi festő munka?

Bocs a félreértésért, csak úgy kezdted az első beírást, hogy "A fenti hirdetésre jelentkezett" ebből én a fenti hirdetési oldalra asszociáltam.
Sok sikert: Miklós

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #1994 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Németországi festő munka?

Szeretném látni a meghatalmazás szövegét. (segíteni az értelmezésében)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #1995 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Németországi festő munka?

Miklós: csak próbálunk találgatni, milyen jogviszonyban szeretnék mamuci férjét alkalmazni...vagy nem alkalmazni.
Mamuci: ha nem probléma, küldd el tényleg a meghatalmazás szövegét, mert hátha van benne valami buktató.

Off: annyira jó, hogy fellendült a fórum;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!