Milyen iratokra lesz szükségem?

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4130 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Szia!Csak annyit füznék ehhez az egész tartozkodási engedélyhez,hogy régebben még idöponthoz kötötték legalábbis nekem,mindig 2évre adták meg,legutoljára tavaly oktoberben kértem ki ujra amire már korlátlan idöpontot irtak(de a hivatalban mondták hogy már május ota erre sincs szükség),nem kértek semmiféle papirt,igazolást,semmit az ég világon,nem is akarták már kiadni,de mondtam nekik h a rendörök már kérték tölem igy ideadták és az egész kb 2 percig tartott.Egyedül az utlevél kellet.Nem értem mit szarakodnak ezen az egészen ennyit veletek kapcsolatban.Amugy 7éve vagyok itt kinnt,egy-két dologgal már tisztában vagyok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4131 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Szia feco!
Én se tudom ,mit akadékoskodnakvele,azért hozzá teszem,
hogy nem bunko stilusba,de udvariasan /ami meglepő a német
hivatalnokoktól/közli,hogy nem tudja odadni még.mert nincsenek meg a feltételeink hozzá!
Ha jól értelmezem a szavaid akkor,májustól nincs szükség tartozkodási igazolásra?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • noonie
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4133 Írta: noonie
noonie válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Szia!
En egy eve elek Berlinben. Tegnap voltam a jobcenterben, bejelentkezni,mert eddig nem kaptam munkavallaloit, annak ellenere, hogy Szociologus vagyok, ami keresett szakma, nem kaptam meg. Tegnap elmetem, volt terminem, de az ugyintezo, aki behivott terminre, urlaubon volt :)
El akartak kuldeni, hogy jojjek majus 1 utan, amikor bejelentettem, h van diplomam, azonnal a fonokno irodajaba hivtak, semmit nem kertek el, csak a lakcimbejelentomet, biztositasomat es a diplomam forditoiroda altal hitelesitet masolatat. A TARTOZKODASI ENGDELY MARHASAG! (Bocsi a kifejezesert :) )
Hetfon mar megyek is a masik jobcenterbe,mert diplomaval mashova kell menni,(mar telefonon oda is szolt a holgy es azt mondta, varnak, tudni fogjak, h megyek)nagyon kedvesek voltak, arra a kerdesre, h sikerul-e munkat talalnom, az volt a valasz, ne aggodjak, lesz munkam, es kiemelkedoen jol keresek majd! RETTENTO BOLDOG VAGYOK!!!! orulok, h a pozitiv tapasztalatomat megoszthattam veletek!
Mindenkinek sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4135 Írta: Tundyke
Tundyke válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Sziasztok!
Vasárnap indulok Stuttgart mellé. Három éve van bejelentett lakcímem, megvan az adószámom. Még Németországban nem dolgoztam egy percet sem. Ha hétfőn elkezdek munkát keresni, tőlem is kérhetik a biztosítást? Ezt azért kérdezem mert igaz, hogy három éve bejelentkeztünk lakcímre de hazajöttünk utána és Magyarországon dolgoztunk a férjemmel, én meg munkanélkülin is voltam és most egy éve pedig én fizetem itthon magam után a tb-t. Most a tb befizetésről a csekket vigyem igazolni, hogy biztosítva voltam itthon? Megvan az uniós betegbiztosítókártyám is. Köszönöm a válaszokat előre!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4136 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Szia!
Akkor valószínű rendbe,mert otthon fizetted a tb-t,
bár ennek utána fognak járni,de ne aggódj!
Viszont,ha hétfőn dolgozol német munkába,akkor
kérni fogják a biztosítási kártyát szerintem!
Javitsatok ki,ha rosszul tudom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4137 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Szia noonie!
Köszi a hozzászolást,kicsit megnyugtatott!
Nekünk is a jobb centerhez kell,egy integrációs nyelvkurzusra
és hétfőn kellene vinni a papírt a tartozkodási ig.ról.bár
mi mondtuk a jobba,hogy elsőre nem adták erre mondta,jó
proba ujra és,h nem akkor ők kezelésbe veszik!
A dolog pikantériája amire hivatkozott a Rathaus,hogy mini jobbos
állásom van csak és arra nem adják ki,mert miből fizetem a lakbért
miből eszünk stb....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!