Milyen iratokra lesz szükségem?

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #12795 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Szia prosperus!
Azt hiszem, ez az az eset, amikor mindenkinek igaza van.
Mert elsö alkalommal mindenkinek meg kell kötnie a biztositast, azt - tudtommal nem a munkaltato köti. Nemreg volt ilyen esetem. Bement a hölgy a kassahoz, bejelentette, hogy nalam fog dolgozni, felvettek az adatait, stb...aztan megkaptam a papirt, amit alairva visszaküldtem.
De: ha valakinek mar van valahol biztositasa, akkor a munkaltato jelenti, nalam a Steuerberater.
Ne haragudj, nem ertem, hogy miert nincs szerinted privat vagy gesetliche?
Azt nem tudom, hogy a sima biztositoknal lehet-e az ember privat. De az enyemnel csak privat lehet, es valsz. mas privat kassaknal is ez a helyzet.
Es en ugy tudom, ha az ember ujra alkalmazott lesz, akkor visszalephet a gesetl. kassahoz.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 3 hónapja #12797 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Szeva Lizy007
en nem tudok olyan reszletesen irni, mint Te, en csak az en 100 eves tapasztalatom tovabbitom.
Techniker Krankenkasse ? Erdekesnek talalom velemenyedet ugyanis vannak alvallalkozo Handwerker ceg ismeröseim, akik a Techniker Krankenkassenal vannak privat biztositva.
De itt nem is kell ezen vitatkozni, mert sem Te sem en semmifele reszletet a Kisnetöl nem kaptunk.
Tehat csak talalgatunk :angry:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 3 hónapja #12799 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Kedves Terezia,
egal, nem ismerjük a hatteret.
Az, hogy a XY 140 Eurot fizet havonta az irrelevans es az is, hogy 34 eves.
Ad.
Az alkalmazotti KV összeget mindig a havi brutto kereset hatarozza meg es nem az eletkor.
A masik amit minden lanynak üzenek, akik sajat maguk jelentik be a betegbiztositast, hogy ez sem vilagos!! Meg nem talalkoztam egyetlen egy nemet munkavallaloval sem ,akinek azt mondta volna a munkaltato, hogy tessek besetalni es bejelenteni a KV.

Nekünk XX7 alkalmazottunk van es mindenkit a cegünk jelenti be Online a KV fele!

Az, hogy a munkaltato bemegy a munkavallaloval a KV -hoz szemelyesen bejelenteni az uj dolgozot az annyit jelent, hogy a munkaltato meg nincsen (nem volt) regisztralva a KV-nal es nem rendelkezik Online hozzaferessel ill. bejelentesi lehetöseggel, amit erdekesnek (en) talalok.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 3 hónapja #12800 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Szeva Eva,
elöször is boldog 43-ik ;) születesnapot kivanok ha utolag is.
Ki mondta, hogy nincs privat vagy allami?
Szo sem volt ilyenröl. Ellenkezöleg, meg DDR-ben is ugy müködnek a dolgok ahogy BRD-ben ;)
Itt mar annyit irogatunk egy temarol es annyi a masik 100 velemenye, hogy a frankot mar nem tudja az követni aki szerette volna tudni, hogy hogyan is allunk?

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12802 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Prosperus
Na akkor feketén fehéren

Az ismerősőm kijőtt fél éve németországba és dolgozni akart .Én már találtam neki munkahelyet egy savanyuságkészitő cégnél( kb. 300 dolgozojuk van, ha nem tőbb ) bement hozzájuk ledolgozta a 3 nap probaidőt és utánna leültek vele az irodába és megkérdezték van-e bejelentett lakhelye van-e biztositása ha nincs akkor válaszon a biztositok kőzül és kőssőn.,természetesen ők is kőtőttek volna ha akarja szerintem(de ha akarod pontosan megkérdezem ha visszajőn Magyarországbol)
Ennyi .Feljőtt hozzám, a párom német igy megnéztünk a neten pár biztositot és mivel a párom is a Technikert ajánlotta ,felhivta éket és kikérdezték és utánna elküldték a pairokat két napra rá, aláirta, és visszaküldte .Acégnek elmondta , hogy melyik biztositot választotta. és a biztosito által küldőtt papir egyik példáját odaadta.
Ja az ismerősőm Férfi és alkalmazott vagyis szakmunkás :blush:
Ennyi a biztositás tőrténete, ugy hogy van ilyen is, te is megkőtheted a biztositást.
Remélem igy már részletes a leirás.
De szerintem az a lényeg a Techniker jo :kiss: a tőbbi másodlagos
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 3 hónapja #12808 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Erröl a savanyusagi balherol mar hallottam.
Akkor is szamomra erdekes, ha a cegnek 300 vagy akar 1000 munkasa is van, hogy az alkalmazottnak kell ezt inteznie. Valami nem franko.
Egal.
Itt a lenyeg, hogy az ismerösödnek milyen munkaszerzödese van, ha van.
Kisegitö csomagolo, reszmunkaidös (Teilzeitarbeitsvertrag).
Egy savanyusag csomagolo cegbe (Facility & Logistik) nem tudom milyen szakmunkasra lenne szükseg, de ha munkaja van ez a lenyeg.
Ne ragodjal semmin es ne törd te a fejed, ha nemet a ferjed neki jobban at kellene latni ezeket a dolgokat, ugyhogy ne itt kerjel tanacsokat, hanem ferjed uratol.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!