Milyen iratokra lesz szükségem?

Több
13 éve 1 hete #4154 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Szia noonie !
Érdekelnének információid azzal kapcsolatban, hogy diplomásként mennyiben más az ügyintézések menete, mennyire jelent előnyt vagy éppen hátrányt?
A munkakeresés vonatkozásában - ha nem a diplomájában lévő munkakörben akar valaki elhelyezkedni - előny vagy hátrány? Gondolok itt ilyenekre, hogy diplomával rendelkezőnek magasabb bért kell adni valamilyen jogszabály alapján stb. (Mint itthon: diplomás minimálbér valamivel magasabb.)
Előre is köszönöm !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
13 éve 1 hete - 13 éve 1 hete #4164 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

1) rengeteg munkanélküli diplomás német állampolgár van,
2) teljesen mindegy, hogy milyen diplomád van, ugyanúgy kell indulnod mint a magyar iskolás gyermeknek akit itt beiskoláztatnak, hogy egy osztállyal visszahelyezik,
3) ha társalgási szinten beszéled a német nyelvet és rendelkezel minimum B2-es nyelvvizsgával akkor gyorsabban léphetsz felfelé a létrán.
4) nem említetted, milyen diploma, mert abból is van ezer féle.
Ciao

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Freya
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #6422 Írta: Freya
Freya válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Sziasztok!

Már annyi minden olvastam..nagyon szépen kérek valakit, aki tényleg tudja, hogy pontosan mi kell ahhoz, hogy kint munkába álljak, mert hát megnyílt a munkaerőpiac, de mit kell beszereznem konkrétan ahhoz, hogy elkezdhessek dolgozni! Mindent írjatok le, azt is ami alapvetőnek bizonyulhat a szemetekben, mint pl számlanyitás...nagyon fontos lenne. Nagyon szépen köszönöm előre is ha valaki tud pontosan segíteni!

üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #6431 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Szia trosztg,

Szerintem diplomaja valogatja. Ha peldaul haziorvos vagy,akkor sok helyen kapva kapnanak rajtad, es megkinalnakak jobbnal jobb helyekkel.A többi diplomaban nem vagyok otthon, de azt mondja a parom, hogy mernököt, hasonlokat is keresnek. Barataink gyerekei nemreg helyezkedtek el mernökkent nagyon jo fizetessel. nemetültudni kell, fökent a szakmai nyelvet. Hogy diplomaskent ha nem abban a szakmaban helyezkedsz el milyen bert kapsz, nem tudom. Csak a mi peldankat tudom mondani: a munkahelyemen a takaritonö 8 eurot kert es kapott orankent. Ez itt soknak szamit ezert a munkaert, de nagyon jol es gyorsan dolgozott. A vegzettsege textilmernök volt, amiben nem dolgozott mar a nemet egyesites ota. Az en velemenyem szerint csak annyivalkapott többet,amennyivel a vallalt munkat jobban, gyorsabban tudta vegezni.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 9 hónapja #6436 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Szia Freya,

Semmilyen előzetes iratra sincs szükséged egy munkaszerződés megkapásához. (a német nyelvű önéletrajzon kívül)
Ha Pesten az általam már többször említett Szeszgyár utcai munkaügyi hivatalban keresnek neked munkát, akkor ők szinte mindenről gondoskodni fognak.
Neked csak utaznod kell.
Ezen a honlapon mindent megtalálsz:
www.afsz.hu/engine.aspx?page=ak_allasaja...tch-render-mode=full
Ha egy egyedülálló hölgy szeretne itt szerencsét próbálni, aki egy egyszerű szakmával rendelkezik, akkor csak azt tudom ajánlani, hogy jöjjön ki Haushaltshilfe-ként, vagy Szobalány-ként, vagy konyhai kisegítőként, mert ezekhez az állásokhoz nagyrészben szállás és étkezés tartozik. Evvel rengeteg pénzt és energiát meglehet spórolni. Azoknak ajánlható, akik kevés nyelvtudással és nagyon kevés spórolt pénzzel rendelkeznek.
Szívemből kívánom, hogy sokaknak sikerüljön itt megtalálni a szerencséjét!
Üdv. Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Freya, kisne, btgyrgytms

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Freya
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #6453 Írta: Freya
Freya válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Szia!

És ha kimegyek és úgy keresek munkát, akkor mit kell nekem intéznem? Mert én a páromhoz mennék, aki koleszba lakik és hivatalosan oda nem jelentkezhetek be lakcímre. attól még vállalhatok munkát? meg gondolom adókártya, tb és ilyenek?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!