Milyen iratokra lesz szükségem?

Több
12 éve 7 hónapja #8101 Írta: nagytotya
nagytotya válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Szia!

Én lefordíttattam minden bizonyítványt hivatalosan, de nem a magyar fordítóirodával, hanem egy német céggel, akik bíróság által felesketettek és hitelesítési joggal rendelkeznek. Ők magyarul, románul, németül, angolul fordítanak és postaköltséggel együtt olcsóbbak voltak, mint itthon. Beszkenneltem a bizonyítványokat, elküldtem és egy hét múlva megkaptam a fordításokat hitelesítve, pecséttel, számlával együtt. Ezután kellett utalnom a pénzt.
Ide leírom a weblapjukat( ha törvényellenesen cselekedtem kedves Gergoo, kéretik törölni vagy másképpen az érintettekhez eljuttatni, én nem értek a fórumozás trükkjeihez ;) ): www.yourtranslator.de/
Ja és elfogadták a jövendőbeli munkahelyemen ahol nov. 14-én kezdek.

Üdv!
nagytotya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gizella, Lizy007, dobi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • dzsepetto
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8933 Írta: dzsepetto
dzsepetto válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Sziasztok azt szeretném megkérdezni,hogy milyen papirok kellenek egy Német céghez való belépéshez?Válaszotokat előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12510 Írta: Csengebobo
Csengebobo válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Kedves Mindenki a fórumon!
Kis családommal (párom, és 5 hónapos kisfiam) 1 hónap múlva költözünk Düsseldorfba.
A párom kapott ott munkát, a munkáltatója magyar, viszont mivel 30 éve kint van és ez eddig nem foglalkoztatott magyarokat (egyébként baráti ismerős), nem tudja milyen papírokra, dokumentumokra van szükség itthonról ahhoz, hogy kint dolgozhasson. A probléma az, hogy az APEH és a TB sincs egészen képben ezzel kapcsolatban, csak lemondó nyilatkozatokról kaptunk formanyomtatványokat.
A kérdésem az lenne, hogy azért nem tudják, mert nincs semmire szükség itthonról, a külföldi munkavállaláshoz? Ha mégis mi mindent kellene beszereznünk? Valamint itthon le kell mondanom a családi pótlékot és a gyest ahhoz, hogy kint megkapjam?
Ha már kint vagyunk mi az ügyintézés menete, nekünk kell intézkednünk, vagy a munkáltatónak?
Kérem ha valaki tud segíteni, informálni tegye meg.
Olvastam az ehhez kapcsolódó fórumom megjegyzéseket... viszont szeretném rendesen átlátni ezért kérem a segítségeket.
Szép estét mindeninek. Csenge :) :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hónapja #12514 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Kedves Csenge,
mivel munkavállalási engedélyre már nincs szükség, ezért csak be kell jelentenetek az ország elhagyását, és le kell mondani a családi pótlékot(arról a másik topicban olvashatsz)
Aztán ki kell váltani az Európai Egészségbiztosítási Kártyát az utazás idejére és az első hétre(gondolom annyi idő alatt elintézitek a német biztosítást).
Ha kijöttök, akkor meg az egészet meg kell ismételni, csak fordítva :silly: :silly: :silly:
Hogy kinek a feladata? Jó munkáltató biztosan segít, de elsősorban ez nektek fontos..
Ne feledkezzetek meg az iratok lefordíttatásáról.
Sok sikert
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Csengebobo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12518 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Feltétlen hozzátok magatokkal a személyi igazolványt, a lakcímkártyát, és ha van érvényes útleveletek, akkor azt is, mert érdekes módon még mindig jobban szeretik egyes helyeken, bár elfogadják a személyit is. Ha hosszabb időre jöttök, érdemes gondoskodni róla, hogy ne mostanában járjanak le.
Az itteni munkavégzéshez más nem kell csak bejelentkezés az adóhivatalnál, de ahhoz kell bejelentett lakcím :)
A (beteg)biztosítás magamnak nekem kellett intézni a kollégámnak a munkahely intézte.
A gyereknek hozzatok születési anyakönyvi kivonatot, és hozzatok házasságit is.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Csengebobo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 3 hónapja #12543 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

1) Lakcim bejelentö,
2) Munkaszerzödes,
3) szemelyi igazolvany,
A többi bejelentest intezi a munkaltatod.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Csengebobo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!