Milyen iratokra lesz szükségem?

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12637 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

kisne írta: Én nem zarándokoltam el a biztositohoz, ismerősőmnek megnéztük a neten a bizttositokat kiválasztottuk, a Technikert felhivtuk telefonon megkérdezte az adatokat, hány éves , hol dolgozott eddig, stb. jol kikérdezte aztán két nap után itt volt a szerződés amit aláirva vissza kellett küldeni.

Akkor te privat KV irtal ala. Ma mar minden Onlien törtenik es semmifele szerzödest nem kell egy MUNKAVALLALONAK alairnia, mert a munkaltato felelös azert, hogy idöben a Beiträge az illetekes biztosito tarsasagoknal beerkezik!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12748 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Szio

Tudtommal a Techniker nem privát biztosito : :blush: De ha tévednék javitsatok ki
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 3 hónapja #12783 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Egyedem, begyedem Kisne!
Nemetorszagban nincs olyan ,hogy privat vagy gesetzliche betegbiztosito.
Te minden biztositonal lehetsz privat is, es lehetsz gesetzlich, azaz alkalmazotti biztositva.
A Techniker Krankenkassenal, ha te kötötted a szerzödest akkor privatot kötöttel, amiert lehuzzak a "bu.....dat".
Az alkalmazotti beteg biztositast mindig a munkaltato jelenti be Online!
Valaki bevitt az erdöbe es most kaszirozza a Provisiojat?

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12785 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Szio prosperus

Egyedem de begyedem ha olvastad amit irtam akkor tudod ,hogy "ismerősőm" kőtőtte a biztositást, de a munkahely mondta neki, hogy intézze :blush:
azt nem tudom, hogy igy privát -e az igaz de az biztos ,hogy nem huzzák le kb. 140 eurot fizet havonta és ez 34 éves fejével nem sok igaz ? :blush:
Bocsi de nem vagyok biztositási szakember :blush: csak azt irom amit tapasztalok
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12786 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

prosperus írta: Egyedem, begyedem Kisne!
Nemetorszagban nincs olyan ,hogy privat vagy gesetzliche betegbiztosito.
Te minden biztositonal lehetsz privat is, es lehetsz gesetzlich, azaz alkalmazotti biztositva.
A Techniker Krankenkassenal, ha te kötötted a szerzödest akkor privatot kötöttel, amiert lehuzzak a "bu.....dat".
Az alkalmazotti beteg biztositast mindig a munkaltato jelenti be Online!
Valaki bevitt az erdöbe es most kaszirozza a Provisiojat?


Szia Prosperus,
bocs, de én úgy tudom, hogy ez nem egészen így van... A Tekniker és az AOK például nem privát biztosítók! Állami mindkettő... Ráadásul ha alkalmazottként vagy bejelentve, nem is lehetsz privát biztosított, csak egy bizonyos (elég magas) bejelentett jövedelem fölött. Ha megkeresi valaki ezt a limitösszeget (pontos számot nem tudok mondani), akkor választhat hogy marad valamelyik állami biztosítónál vagy átlép valamelyik privát biztosítótársasághoz. DE: ha ez utóbbit megteszi, többet nem léphet vissza az államiba! Szóval jól meg kell gondolni, mert ha már esetleg nem a munkáltatója fizeti a biztosítását (vagyis a rá eső részt), akkor könnyen meglehet, hogy az illető saját maga nem fogja tudni fizetni az igen magas havidíjat, ami ráadásul a kor előrehaladtával hatványozottan nő.
Amire Te gondoltál (és amit sztem Kisné is említett) az a Freiwillige biztosítás, amit akkor köt valaki ha nincs bejelentett munkahelye de szeretné (vagy muszáj neki) maga után fizetni a német egészségbiztosítást. Ez esetben választhat, hogy valamelyik állami kasszához lép be önkéntes alapon vagy keres egy magánbiztosítót. Az állami biztosítók kötelesek mindenkivel biztosítást kötni ha be akar lépni, ha itt van az állandó lakcíme, nem utasíthatják el! Más kérdés, hogy hány száz euro lesz a havidíja, amit fizetni köteles. Amikor talál munkát, onnantól a munkáltatóval osztozik a költségeken fele-fele arányban.
Minden biztosításhoz (akár állami akár privát) köthetők különféle kiegészítő biztosítások pl. fogorvosi, szemészeti, stb kezelésekre, amiket normál esetben nem, vagy nem teljesen fedezne a biztosítás)
Aki jobban ért a témához javítson ki, én ennyi infot szedtem eddig össze....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12789 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Szia Lizy,
Igen, amit Lizy leírtál, szerintem igaz.
Èn alkalmazotti munkaviszonyban dolgozom és én intéztem saját magamnak a biztosítást a Technikernél. Személyesen bementem, feltettem jó sok kérdést, mert korábban soha nem voltam Németországabn biztosított, nem láttam át, hogy pontosan hogyan müködik. Megkérdeztem, hogy mit fedeznek különösen a fogászati kezeléseknél, mi a helyzet a gyerekek ellátásával és hogy vállalják-e a természetgyógyászati ellátás költségeit. Aláírtam a szerzödést és azt bemutattam a munkaadónak munkakezdéskor.
A Techniker állami biztosító, de az alapbiztosítás mellett lehet nála privát kiegészítö biztosításokat kötni, mint ahogy mindegyik másik államinál is (pl. alaposabb fogászati ellátásra).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!