Milyen iratokra lesz szükségem?

Több
12 éve 3 hónapja #12813 Írta: szemydavis21
szemydavis21 válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Bocs hogy bele kell szóljak a témába,de ma voltam érdeklődni az offi-nál mégis mennyiért fordítanák le nekem az OKJ-s bizonyítványom(2lap!) hát meglepődtem!Nem tudom ki is írta itt a fórumon hogy itthon olcsóbb a fordíttatás(azt hiszem 2000Ft-ról volt szó).
2perc számolgatás után az"aranyos kishölgy"mosolyogva hogy hitelesített fordítás 38000Ft(nem pontos,mivel karakterenkénti elszámolás van és most csak saccolt)szakfordítás könyvelői hitelesítés nélkül csak egy pecséttel a fordítóirodától 12000Ft.
Megköszöntem az információt és elköszöntem

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • hegez01
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #15754 Írta: hegez01
hegez01 válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Sziasztok.Nagyon új vagyok még a fórumon.Remélem jó helyen kérdezősködök.
A segítségetekre lenne szükségem.
Ki szeretnék menni Németországba dolgozni, mint faipari technikus.Eddig itthon mint mérnök dolgoztam, de sajnos nem vagyok perfekt németből, ezért gondolom úgy hogy technikusként könnyebben tudok majd elhelyezkedni.Van középfokú nyelvvizsgám németből, és lassan 3 hónapja, hogy intenzíven járok tanárhoz.A tanárnőm mondta, hogy most már nyugodtan pályázhatok kinti állásokra.Eddig csak az uniós betegkártyát szereztem be.A kérdésem/kérdéseim azok volnának, hogy:
- milyen iratokat kell még beszereznem?
- hol tudom ezeket elintézni?
-Milyen irataimat kell esetleg lefordíttatnom?
-Érdemes-e kiköltözni álláskeresés céljából?Mielőtt lenne állása az embernek?
Jelenleg még itthon vagyok.Én úgy gondoltam, hogy interneten pályázok meg állásokat.
Segítségeteket előre is köszönöm.Nagyon hálás vagyok nektek ezért.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15769 Írta: szemydavis21
szemydavis21 válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Hello,

Hát én is még új vagyok itt meg németországban is,de ami biztos kell hogy a szakmádat igazoló papírt(bizonyítvány,OKJ,...)azt fordíttasd le.
-Egy jó tanács kérdezgess meg pár nyelvtanárt tud-e hivatalosan fordítani,hiddel sokkal olcsóbban kijössz mint hogy egy nagyobb fordítóirodának adnád le(nekem OKJ-st/2 oldal/ minimum 3x annyiért akart eladni nekem mint amennyiért én megcsináltattam az akkori vizsgáztatóimmal.
-Szerintem egyértelműen sokkal nagyobb esélyekkel indulsz ha kinnt vagy németben,más még hogy hozzászoksz egy kicsit a tájszóláshoz.
Én utánanéznék elsőnek hogy hol kereshetek a legtöbbet a szakmámban milyen régióban,összehasonlítanám hogy ott mennyi a megélhetés,és esetleg úgy korrigálnék a célon,aztán albérlet.
Odakinnt pedig én amit elintéztem a Freizügigkeit volt.De gondolom már olvastál róla...
Én ennyit intéztem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • flox
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15782 Írta: flox
flox válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

fordítás miatt teljesen egyetértek szemydavis21-el. Így utólag azt kell mondjam, jó bolond voltam, hogy én sem magam, hanem egy fordítóirodával (állítóla EU-ban elismert fordításokat végeznek - OFFI) fordíttattam le az okmányaimat, de reméltem, hogy így hiteles lesz, és nem kell ezzel külön foglalkozni. Viszont nem így lett, újra le kell kint fordítani a bizonyítványaimat. Semmivel sem több, jobb a fordítás, amit a fordítóiroda csinál, mintha valaki magánemberként lefordítja. Persze ha van egy nagyon jó német nyelvtudása.
Egy csomó pénzembe belekerült - közjegyző általi hitelesítés (2500 ft), mert addig rá sem néz a fordítóiroda, plusz még amit ők elkértek 2 diplomáért (47 ezer ft). Borzasztó drága.
Úgyhogy ajánlom mindenkinek, hogy van kint fordíttassa le az okmányait vagy itthon egy jó nyelvtanárral. Ha a lefordított példányt mellékeli a fénymásolt diploma/bizonyítvány mellé, akkor szerintem el is fogják fogadni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eszti
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete - 12 éve 1 hete #18608 Írta: Eszti
Eszti válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Sziasztok!

Én is munkát keresek Németországban, azonban másról szeretnék érdeklődni.
A kérdésem az lenne, hogy az első munkáltatóm kér-e majd valamilyen papírt az előző magyarországi munkáltatómtól, mint ahogy az szokás itthon. (Pl. munkáltatói igazolás a munkaviszony megszüntetéséről)
Nem igazán tudom hogy működik ez, ha valaki tudna segíteni nekem, nagyon megköszönném!

Eszti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18611 Írta: Miu55
Miu55 válaszolt a következő témában: Milyen iratokra lesz szükségem?

Üdvözöllek Eszti!
En most nem az altalanost irom le, henem a sajat tapasztalatomat. Tölem semmit sem kertek,, meg az iskiolai bizonyitvanyaimat sem. Voltam egy allasinterjun, majd nehany napon belül felhivtak telefonon, hgy szivesen alkalmaznak. Mire jöttem, mar kesz munkaszerzödessel fogadtak. A szemelyzetis segitett szallast is talalni. Ez egy csütörtöki napon volt es hetfön reggel mar mentem dolgozni, aminek ma mar 7 honapja. Jo oke, nem agysebeszkent jöttem ki dolgozni, hanem lakatoskent.
Sok sikert!
Üdvözletem: Miu 55

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!