Ápolónői végzettség honosítása

Több
12 éve 1 hónapja #16725 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia advanda,

ez jött a SOLVIT-tól (ugye nem panaszt tettünk a konkrét ügyre, csak általánosságban kérdeztünk egyelőre, megadva a tényeket az üggyel kapcsolatban)


Sehr geehrte Frau ....,

vielen Dank für Ihre Anfrage.

Der Beruf der Krankenschwester und des Krankenpflegers für allgemeine Pflege gehört, wie Sie ja zu wissen scheinen, zu den wenigen Berufsqualifikationen, die EU-weit automatisch anerkannt werden (vgl. Richtlinie 2005/36: eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ....255:0022:0142:DE:PDF). Konsultieren Sie bitte auch den User Guide zu besagter Richtlinie (ec.europa.eu/internal_market/qualificati...e/users_guide_de.pdf).
Was die Bezirksregierung Düsseldorf da von Ihnen verlangt, ist gegen die Bestimmungen der Richtlinie, es sei denn, Ihre Ausbildung ist eine spezielle Ausbildung der Krankenschwester (Pädiatrie z.B.). Vielleicht geht aus der Übersetzung der Berufsbezeichnung die geforderte „Allgemeinheit“ nicht klar hervor. Denn in so einem Fall können zwecks Anerkennung zusätzliche Maßnahmen von Ihnen gefordert werden.
Fragen Sie bitte diesbezüglich nocheinmal nach und berufen Sie sich auf uns.
Falls weiterhin Schwierigkeiten auftreten, wenden Sie sich bitte an Herrn Gunnar Zillmann im Bundesministerium für Wirtschaft und Technologie - Referat EB2 in der Scharnhorststraße 34 – 37 in 10115 Berlin.
Herr Zillmann ist verantwortlich und zuständige für die EG-konforme Anerkennung von Berufen, sehr entgegenkommend und recht einflussreich: +49 30 2014 7666; diplomanerkennung@bmwi.bund.de;
www.bmwi.de/go/berufsanerkennung.

Mit freundlichen Grüßen
Ihr Europa - Beratung

Ugye mivel nincs arról szó, hogy csak valami speciális területre lenne meg az ápolói végzettségem, hiszen a diplomás ápolói végzettség általános ápolói végzettség, és arról sincs szó, hogy ezt Düsseldorfban ezt ne tudnák, merta fordítás ne lenne egyértelmű és világos, így...

Várok továbbra is mit reagál Düsseldorf... Hogy ennek a nőnek is pont most kellett 2 hét szabadságra mennie...

Üdv., Anita


A pirossal kiemelt részt ajánlom külön Éva figyelmébe, mert úgy tűnik ő még nem hallott olyanról, hogy egy hivatal téved, esetleg túllépi a hatáskörét... És persze mindenért csak én lehetek a hibás, ha problémám akad.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16728 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

na ez nagyon klassz! Nem gondoltam volna hogy a Solvit ilyen gyorsan reagál!
Azt én is mondtam hogy a Konformitätserklärung mellett nem kérhetik az óraszámok boncolgatását.
Valószínü az rendíthette meg a hivatalnokot amit az itteni Regierungspräsidium írt (ö monta nekem hogy rendszeresen vesznek részt továbbképzésen és tartják egymással is a kontaktust) és ha az egyik azt mondja nem ér semmit az EEKH papírja akkor a másik is elutasítja de más értelemben. Itt a hivatalnok azt mondta a magyar lányoknak is megvannak ugyanazok a jogai mint a többieknek és ö kiismeri magát a képzéseknél ezért nem kell neki ez a papír 98 után végzetteknél.
A fordítás nagyon fontos! Hogy van lefordítva a diplomádban az ápoló?
(nekem volt olyan fordításom hogy "Sanitärfachhochschule, na gondoltam magamban a wécésnéniknek is már föiskolájuk van).
Ezt a levelet mindenképpen vidd be magaddal!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16729 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

@candy, itt a szülésznökröl szóló rendelkezés értelmezése:
Hebamme
Damit die automatische Anerkennung greift, müssen Sie Inhaber der Qualifikation
sein, die Anhang V der Richtlinie 2005/36/EG für den betreffenden Mitgliedstaat
aufführt (das heißt Inhaber des Ausbildungsnachweises und gegebenenfalls des damit verbundenen Prüfungszeugnisses). Diese Qualifikation muss eine Ausbildung bescheinigen, die den in der Richtlinie 2005/36/EG festgelegten
Mindestanforderungen an die Ausbildung entspricht. Wenn Sie Ihre Ausbildung nach dem in Anhang V der Richtlinie für die betreffende Qualifikation und den
betreffenden Mitgliedstaat aufgeführten Bezugsdatum begonnen haben, dann ist dies in der Regel der Fall.
Ob Sie die automatische Anerkennung in Anspruch nehmen können, hängt davon ab, welche Art von Ausbildung Sie absolviert haben.
Wenn Sie eine Ausbildung zur Hebamme auf Vollzeitbasis bzw. im Umfang von 3600 Stunden absolviert haben, die nur Inhabern eines Ausbildungsnachweises der für die allgemeine Pflege verantwortlichen Krankenpflegekraft (Krankenschwester bzw. Krankenpfleger) offen steht, können Sie die automatische Anerkennung in Anspruch nehmen.
Haben sie hingegen eine Ausbildung zur für die allgemeine Pflege verantwortlichen Krankenpflegekraft (Krankenschwester bzw. Krankenpfleger) und anschließend eine 18-monatige Hebammenausbildung absolviert, dann können Sie die automatische Anerkennung nur in Anspruch nehmen, wenn Sie den Beruf mindestens ein Jahr ausgeübt haben.
Haben Sie schließlich eine mindestens dreijährige Ausbildung zur Hebamme
absolviert, die nicht den Besitz eines Diploms, Prüfungszeugnisses oder sonstigen Befähigungsnachweises voraussetzt, die zum Besuch von Universitäten oder Hochschulen berechtigen, können Sie die automatische Anerkennung nur in Anspruch nehmen, wenn Sie den Beruf mindestens zwei Jahr ausgeübt haben.

Köszönet Solvitnak.
ec.europa.eu/internal_market/qualificati...e/users_guide_de.pdf
A következő felhasználók mondtak köszönetet: candy000

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16731 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Nem tudom mi rendítette meg a hivatalnokot Düsseldorfban, de legalább adjon magyarázatot, ha eltér a normál eljárási menettől.
Válaszként tőlük is elfogadható lenne, amit a Regierungspräsidium írt, bár még akkor is ráncolnám a homlokomat, hogy ennek ellenére akár el is fogadhatná a konformitásigazolást, mint mások, mégsem teszi...
Már csak ezzel is +330 euróba került nekünk a honosítás...
Az plusz idegeskedésről már nem is beszélve.
És gyakorlatilag még sehol sem tartunk.

A diplomámban Diplomkrankenschwesterként van fordítva a diplomás ápoló.
Az iskola pedig Semmelweis Universität, Hochschulfakultät Gesundheitswesen, Fach Diplomkrankenschwester.
Most néztem, már nem emlékeztem, a diplomám 4,75-ös eredményű, jó tanuló voltam. :)
(azt külön kértük a fordítótól, hogy tüntesse fel, Mo.-on fordítva vannak a jegyek :))

A konformitásigazolás fordításában szintén úgy szerepel, hogy "Diplom-Urkunde als Krankenschwester".
Az óraszámigazoló dokumentumban Diplompflegerin van.

Most hirtelen nem tudom mi lenne a jobb, nem akarom nagyon hergelni sem őket Düsseldorfban.
Rögtön továbbküldeni nekik a SOLVIT-tól kapott emailt, hogy már ennek tükrében válaszoljanak, vagy megvárni, hogy maguktól mit válaszolnak a felvetéseinkre, és csak kedvezőtlen válasz esetén, hogy nem tekintenek el a 4 hónapos gyakorlattól, hivatkozni az emailre.

Jobban szeretek személyesen ügyeket intézni, de nem Düsseldorfban lakunk, így hogy ne utazzunk 160 km-t minden kérdés miatt, eddig postán, emailben, telefonon intéztük az ügyet, nem voltunk benn személyesen náluk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16733 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Sokszor jobb személyesen bemenni. 160 km elég nagy távolság de nem leküzdhetetlen.Most mindenképpen Termint kérnék a helyedben és személyesen mennék egyszer be a Solvit levelével és az óraszámigazolással a zsebemben. Én sokat járok be ide személyesen, nekünk a kapcsolattartás is fontos.
Az én fordítóm Diplom - Krankenschwester - nek fordítja (kötöjellel), de itt égyébként is tudják az pontosan milyen képzést takar.
Egyébként a 3 hónapos határidöt is alaposan túllépte Düsseldorf.
Nekünk itt most már jó hogy nem fogadják el annyival is kevesebbe kerül az ápolónöknek. Túlzásnak tartom azért a papírért is a pár sor egyenszöveggel a 25 000 ft-os díjat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16739 Írta: candy000
candy000 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

advanda!

Köszönöm!

Ha jól értelmeztem akkor az enyémet el kellene fogadniuk majd(bár még nem fordítottam le szóról szóra a szöveget csak átfutottam), bár 10! órám hiányzik a 3600-hoz de ezt lehet elírtam vagy elszámoltam....
S akkor legalább két év gyakorlatot kér akkor , ami szerencsére meg van már!

köszönöm a segítségeteket!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!