Ápolónői végzettség honosítása

Több
12 éve 1 hónapja #16680 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

@Eva, Astarta végzettsége minden szempontból megfelel az európai követelményeknek. Egy hivatalnok nem azt hivatott eldönteni hogy mit tud az ápolónö, hanem hogy a végzettsége az elöírt követelményeknek megfelelö-e. Hogy az ápolónönek két balkeze van és a bukás határán tudta elvégezni az iskolát, az sem érdekli ha a papírjai rendben vannak. Ezután a munkaadó dolga felmérni, akarja-e azt az ápolónöt foglalkoztatni vagy sem.
Magyarországon 1998 - tól vezették be az európai szintü képzést (OKJ ápoló vagy diplomás ápoló vagy egyetemi diplomás ápoló, min. 4600 összóraszámmal, aminek egy része elmélet és más része gyakorlat), de Magyarország 2004 - ben lépett be az Európai Közösségbe (ez a "Stichtag"). Ettöl az idöponnttól fogadják el automatikusan ugyanazt a végzettséget mindenféle gyakorlati és elméleti óraszám igazolása nélkül. Tehát ha egydiplomás ápolónö 2011-ben végzett ugyanolyan elméleti és gyakorlati óraszámban mint Astarta (valószínü, mert a magyar tanterv nem módosult azóta lényegben), az ö végzettségét azonnal elfogadják az automatikus elismerés keretében akkor is ez az ápoló még az életben nem dolgozott kórházban. A konformitási bizonyítvány azt hivatott igazolni, hogy 1998 és 2004 között a képzés Magyarországon már az európai szintnek megfelelö volt. Ha valaki 1998 elött végzett, az hivatkozhat a "szerzett jog"-ra. A baj ott van, hogy a mai napig az EÜ Minisztérium van megnevezve "arra hivatalos szervnek", de az már nem létezik, és az EEKH elfelejtette magát legitimizáltatni az EU - komissziónál. Most néztem meg az EU honlapját, tényleg sehol nem szerepel az EEKH csak az EÜ minisztériumot leváltó Nemzeti Eröforrás Minisztérium. Hm. Mellesleg én elég ápolónö végzettségét honosíttattam akik 1998 és 2004 között végeztek, eddig a munkájukról is csak pozitív visszajelzést kaptam, ami azt is jelenti, hogy a magyar ápolóképzés jó. Azon hogy kinek milyen gyakorlata van kár vitatkozni, ha egy ápolónö pl a kardiológiáról átkerül az onkológiára, sok újat kell tanulnia, hiszen azon az osztályon egészen mások lesznek az ápolási feladatok. Az általános ápolói végzettsége viszontitt is, ott is elegendö. Itt a jogi és az eljárási problémák a mérvadóak és ehhez jogásznak kell lenni nem ápolónönek.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16681 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Okosabb leszek, mint a múltkor, és nem fogok a személyemet illető célozgatásaidra, személyeskedésedre reagálni.
Úgyhogy részemről a veled való beszélgetés befejezve a témában.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16684 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

advanda,

köszi, hogy ezt leírtad. Évát (meg decotexet) úgysem tudod meggyőzni, de jó, ha mások olvassák ezt.

Nincs azzal baj, ha valaki elmondja a véleményét, persze, hogy mindenkinek joga van hozzá, a probléma mindig abból adódik, ha az a vélemény szubjektív, és nem veszi figyelembe az objektív tényeket...

Az egész probléma 2 dologból adódik.
Az egyik, hogy nem vették figyelembe a konformitásigazolást, indok nélkül, bár ez most az utánajárásodnak köszönhetően kiderült, hogy sajnos szívük joga...

A másik, hogy a beadott óraszámigazolás nem volt egyértelműen megírva a főiskola részéről, így a gyakorlati képzés egy részét nem vették figyelembe.
Miután számomra sem volt értelmezhető, így nem tudtam velük vitába szállni, illetve érvelni, hogy de nézzék már meg jobban, sokkal több az a gyakorlati óraszám.
Így született a döntés a részükről, hogy akkor a német képzéshez mérten hiányzó gyakorlat egy 4 hónapos praktikum keretében legyen pótolva.

Közben viszont egyeztettem a főiskolával, és kiderült, hogy igenis megvan a szükséges gyakorlati óraszám, csak tudni kell értelmezni a dokumentumot.
Ezt írtuk meg nekik tegnapelőtt, és emiatt kértük őket, hogy számoljanak újra, és ennek tükrében döntsenek.

Így mos 3 lehetőség lehet:
1. Kérnek egy új óraszámigazolást tőlem (a főiskolától), amiben egyértelműen van leírva az óraszám
2. Megelégszenek a régi óraszámigazolással, most, hogy már tudják hogyan kell értelmezni, újra kalkulálnak, és elfogadják, hogy igenis megvan az óraszám
3. Megelégszenek a régi óraszámigazolással, most, hogy már tudják hogyan kell értelmezni, újra kalkulálnak, és bár látják, de mégsem fogadják el, hogy megvan az óraszám...

Na ez majd vagy 2 hét múlva kiderül.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16691 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

@astarta, mondtam, hogy rossz helyre adtad be. Itt, mi kis gyönyörü városunkban egy nagyon kompetens, intelligens ember van, aki tájékozódik, kiismeri magát, és szívesen ad tájékoztatást is. Az eljárási költségek: általában 50 €, ha be kell kérnie más dokumentumokat (pl pár lány esetében mint említettem munkahelyi igazolásokat) akkor megdrágul 10 - max. 20 !!! €-val. A maximum díj eddig 70 € volt két esetben.És nem ül rajta hónapokig, általában kijön a honosítás 1 hónapon belül. Ehhez képest Düsseldorf 200 €-nál kezdi az eljárási költségeket 350 €-ig, számomra ez is erös túlzás. És persze minél tovább ül rajta és számolgatja a gyakorlati óráidat, úgy közelít a 350 €-s határ felé.
Szerintem várd ki a két hetet, menj be, ha továbbra sem akarja elismerni, kérd ki a papírjaidat és vonulj vele délebbre ahogy már mondtam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16699 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Hát rossz helyre, az már biztos... Ne is mondd.
De mit tegyek, itt élünk NRW-ben.
Meglátjuk, még bízok benne, hogy sikerül rendesen összeszámolniuk az óraszámot... A remény hal meg utoljára...
Ha meg nem, akkor hogy a Helferin munkát elfogadják, ha a végén kapok igazolást a munkahelytől a végzett munkáról.
A költség tényleg nagyon durva, főleg, hogy ilyen minőségű munkát végeznek.
És most minőségen nem azt értem, hogy nem tetszik az eddigi válaszuk, hanem, hogy pl. az első 3 hónapban hozzá se nyúltak az ügyhöz...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16700 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

ha nem, elmondtam neked hogy tudsz bejelentkezni máshova, és arra is céloztam hova :-).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!