Ápolónői végzettség honosítása

Több
12 éve 1 hónapja #17095 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Nem. Akinek 2004 utáni (vagyis EU csatlakozás utáni) a diplomája, annak egyértelmű, hogy EU konform, nekik nincs szükségük igazolásra.

A konformitást igazolni a 2004 előtti diplomáknál kell, mert akkor még nem voltunk EU tag, de 1998-tól a képzés már ugyanez volt, vagyis megfelel a későbbi EU-s követelményeknek.
Tehát a 1998 és 2004 közötti diplomáknák kell igazolni, és ezekre is állítják ki a konformitásigazolást.

1998 előtti diplomákra nem adnak ki konformitásigazolát, ott jön képbe, hogy óraszámokat kell igazolni, vagy ha az se elég, akkor szerzett jogot munkaviszonyok alapján.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17098 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

@Astarta, ez tiszta hülye. Az elméleti oktatás Németországban is - mint mindenhol máshol - nemcsak a betegápolásról szól, nem akarunk szakbarbárokat gyártani. A német oktatási tervet is átnézheted, ott is van Deutsch, Sozialkunde, Recht, stb... abba nem kukkantott bele ugye?
www.isb.bayern.de/isb/download.aspx?Down...e42aa03fb2c34d7efa06

sajnos az a tapasztalatom ha egy hivatalnok nem akar akkor sehogy sem akar. Ki tudja mi lesz a praktikum után. Én még mindig azt a verziót javasolnám hogy kikéred a papírjaidat és bejelentkezel máshova.

a konformitási igazolás 1998 és 2004 között végzetteknek szól.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #17100 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

@Astarta, ha ki tudod kérni a papírjaidat el tudjuk neked intézni (persze ha megvan a B2-d) a honosítást hamarabb.
Töled a honosításért nem kérünk semmit, becsempészlek a többi lányhoz.
Bea
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17102 Írta: candy000
candy000 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

S akkor nekem ilyen esetbenmi is kell majd az EEKH-ból? bár kedden úgyis megyek be, majd utánna járok hogy akkor mi kell :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17103 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

advanda,

végigcsináltam a B2 tanfolyamot itt a VHS-nél, amiről van természetesen igazolásom, de a végén nem volt vizsga. Én meg külön nem mentem el, mert utána kérdeztem, mindehol azt mondták, hogy nem kérik a vizsgát, úgyis az számít, hogy mit tudok.
Így lemondtam a vizsgastresszről meg a kb. 150 eurós vizsgadíj kifizetéséről, a végső célom úgyis az, hogy csináljak majd egy C1-et.

Nagyon köszönöm a felajánlást, el sem hiszed milyen hálás vagyok érte, de így akkor nem működne.
Már végigcsináljuk itt. Bízom benne, hogy nem lesznek olyan inkorrektek, hogy a praktikum után még találgatóznak, hogy még ez meg az...
A praktikumról kérnek egy értékelést, és az alapján döntenek. Attól nem félek, hogy nem jó értékelés születne, a főnővér már most megírná, amire kíváncsiak, azt mondta ő is, hogy ahhoz, hogy felmérjék valaki kommunikációs és szakmai képességeit, elég volt a 2 hét amit ott töltöttem, nem kell 4 hónap...
Beszéltünk róla a férjemmel, de ez a másik címre való bejelentkezéss sem olyan egyszerű, mint ahogy hangzik.

Ma próbálta hívni a férjem a berlini pasasat a minisztériumban, akit a SOLVIT ajánlott, de ma épp nem volt benn, illetve kiderült, hogy ő már nem is ezen a területen van, de a tikárnője megígérte, hogy továbbítják az email-ünket a jelenlegi illetékes felé.
Az ő válaszukat még megvárjuk, aztán, ha sok jóval nem kecsegtetnek, akkor elfogadjuk azt, hogy 4 hónapig picit kevesebbért Helferinként dolgozok. Aztán bízunk a legjobbakban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17106 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Na, mostmár teljesen összekavarodtam én is. A főiskolától akkor nem kell semmilyen igazolást kérjek ha 2000-ben diplomáztam? Bocsi, hogy értetlenkedek, de ebben az információ halmazban nem igazodom el...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!