Ápolónői végzettség honosítása

Több
12 éve 1 hónapja #17282 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

candy000 írta: Nah akkor mondom az én esetemet is!

Ugye én 2004 után végeztem.

Beszéltem az EEKH-val ami nekem szükséges lesz az igazolás kiadásához( s hozzáteszem a hölgy komformitás igazolásról beszélt).

1. be kell fizetni az eljárási díjat ez (23250 FT) természetesen ez a legfontosabb enélkül szóba sem állnak az emberrel...
2. munkáltatói igazolás
3. bizonyítvány másolata
4. személyes iratok másolata

maximum 30 nap az ügyintézés, de majd ha ügyintézőhöz kerül akkor lehet többet tudni(én ugy vettem ki a szavából, hogy lehet rövidebb ha olyan személyhez kerül).
Majd írom a többit is ha haladok a folyamattal

Ezt a témát mi is nem egyszer körbejártuk, komformitási igazoláshoz nem szükséges munkáltatói igazolás, miért is kellene? Mi már vagy 3 hete postáztunk mindent az EEKH-nak, eddig semmi info, remélem minden ok lesz nem kevés utánajárást igényelt az egész ügy.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17283 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Teljesen mindegy hogy OKJ vagy diplomás, 2004 utáni végzettségeknél az elismerés az EU irányelvek szerint automatikus és nem kell konformitási. Persze szívesen kiadják a konformitásit 25 000 Ft-ért, mert EU konform a végzettség és ha kéri valaki nem fogják megtagadni. A németeknél nincs diplomás ápoló és zsülésznö sem mégis konform a végzettség.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta, candy000

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17284 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Candy, Magyarország 2004-ben lépett be az EU-ba, az ez utáni végzettségek az automatikus elismerés alá tartoznak - a te esetedben is. Nem kell az EEKH - tól ehhez semmi, a konformitási sem, mert 2004 utáni végzettségek EU-konformak. persze ha kéred szívesen kiadják a 25 000 Ft-ért , mert EU konform, ezért nem ütközik akadályba a konf. igazolás kiadása.
Csak minek kérnéd.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: candy000

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17285 Írta: candy000
candy000 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

advanda írta: Teljesen mindegy hogy OKJ vagy diplomás, 2004 utáni végzettségeknél az elismerés az EU irányelvek szerint automatikus és nem kell konformitási. Persze szívesen kiadják a konformitásit 25 000 Ft-ért, mert EU konform a végzettség és ha kéri valaki nem fogják megtagadni. A németeknél nincs diplomás ápoló és zsülésznö sem mégis konform a végzettség.


Tehát akkor lefordítattom a papírjaimat, megcsinálom a B2 vizsgát, hogy tudjam igazolni a nyelvtudásom s elméletileg el kell odakinn fogadni. Tehát akkor hivatkozhatom erre.
Nem szívesen dobnák ki 23 e forintot, azt költöm inkább nyelvtanulásra.

Azt hiszem beszélek majd a közvetítő csajszival. Kíváncsi vagyok ő mit mond erre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17287 Írta: candy000
candy000 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Emilio33 írta:

candy000 írta: Nah akkor mondom az én esetemet is!

Ugye én 2004 után végeztem.

Beszéltem az EEKH-val ami nekem szükséges lesz az igazolás kiadásához( s hozzáteszem a hölgy komformitás igazolásról beszélt).

1. be kell fizetni az eljárási díjat ez (23250 FT) természetesen ez a legfontosabb enélkül szóba sem állnak az emberrel...
2. munkáltatói igazolás
3. bizonyítvány másolata
4. személyes iratok másolata

maximum 30 nap az ügyintézés, de majd ha ügyintézőhöz kerül akkor lehet többet tudni(én ugy vettem ki a szavából, hogy lehet rövidebb ha olyan személyhez kerül).
Majd írom a többit is ha haladok a folyamattal

Ezt a témát mi is nem egyszer körbejártuk, komformitási igazoláshoz nem szükséges munkáltatói igazolás, miért is kellene? Mi már vagy 3 hete postáztunk mindent az EEKH-nak, eddig semmi info, remélem minden ok lesz nem kevés utánajárást igényelt az egész ügy.


Azt mondták azért kell, mert, hogy friss a végzettségem s hogy legyen elég gyakorlatom!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17289 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

A képzésről állítják ki, hogy EU konform. Mi köze a gyakorlatnak már megint a képzéshez? :-(
Tényleg frászt kap az ember már az egésztől.

Candy, itt az EEKH honlapja:
www.eekh.hu/index.php?option=com_content...gory&id=30&Itemid=59

Ha bal oldalon a Kérelem linkre kattintasz, fel lesz sorolva, hogy mik kellenek a kérelemhez.
És ott van, hogy munkáltatói igazolás, de zárójelben az is ott van, hogy mely kérelmeknél szükséges ez: szerzett jogot tanúsító hatósági bizonyítvány, vagy magyarországi egészségügyi tevékenység időtartamát tanúsító hatósági bizonyítványok esetén.
De neked nem ezek kellenek, hanem konformitás igazolás. Ahhoz nem kell munkáltatói igazolás.
Tőlem sem kértek.

Viszont később a honosításhoz kell munkáltatói igazolás (nekem legalábbis kellett, de lehet ez megint Bundesland függő... advanda biztos megírja majd, hogy náluk pl. kérik-e, vagy ha igen, akkor csak meghatározott esetekben-e)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!