Ápolónői végzettség honosítása

Több
12 éve 1 hónapja #17185 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Igen, akkor csak a konformitási kell az EEKH - tól, más nem, azt kiadják problémamentesen. Esetleg már most kikérheted mielött még egyszer megemelik az árát, kb 1 hónap mire kijön. Ehhez nem kell munkahelyi ig.. És a stuttgartiak nem problémáznak és hamar kiadják.
Ami kell lista:
- személyi hitelesített másolata
- születési anyakönyvi eredeti + hiteles fordítással
- házassági anyakönyvi (ha neved változott) hit.ford + eredeti
- bejelentkezés Stuttgartba
--orvosi igazolás (hogy az ápolói munkára alkalmas vagy, nem szenvedsz fertözö betegségekben (friss, 3 hónapnál nem régebbi a beadás idöpontjában)
- erkölcsi biz. hiteles ford + eredeti friss
- okj54 ... biz. (a másik nem kell!!) hitelesített fénymásolat + hit. ford. (az eredetit ne küldözgesd)
- konformitási ig. eredeti+ hit. ford.
- nyelvtudásodról ig. (B2)

ha minde megvan hamar megy.
Nálunk még a konformitási sem kell de Stuttgartban igen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #17191 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia menion!

En a helyedben mndenhonnan összeszednem a papirokat, ahonna lehet. Ha az orvos elment nyugdijba, az önkormanyzat vagy a korhaz tud papirt adni talan. De csak azt fordittatnam le, amit kernek.
Az erkölcsi bizonyitvanynal nem tudom, hogy eleg-e az otthoni, vagy itteni kell.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17206 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szugya írta: Na, mostmár teljesen összekavarodtam én is. A főiskolától akkor nem kell semmilyen igazolást kérjek ha 2000-ben diplomáztam? Bocsi, hogy értetlenkedek, de ebben az információ halmazban nem igazodom el...


Szia Szugya!

Elviekben nem kell semmi a főiskolától, ha megvan a konformitásigazolásod az EEKH-tól.
Ha úgy járnál, mint én (bár erre kicsi az esély, hacsak nem NRW-ben adod be a kérelmet), hogy mégis kérnek óraszámigazolást, akkor elég utólag kikérned, mert gyorsan kiadja a főiskola. Előre nem érdemes, mert 10 ezer forint + nekünk a 6 oldal fordítása 230 euró volt...

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17207 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia advanda,

nálunk nem került szóba egyáltalán a nyelvtudás.
Be van írva az önéletrajzomba, hogy megcsináltam a B1, B1+, B2 tanfolyamokat, még az igazolásokat sem csatoltuk be ezekről, eddig nem is kértek semmit ezzel kapcsolatban.
De akkor még várom, hogy esetleg még ezen is lovagoljanak majd. :-O
Aminek nem örülnék, mert a 2 hét praktikum alatt nyilván volt idejük felmérni a nyelvtudásomat is gyakorlatban, és ha utána munkát ajánlottak, nagy gondjuk nem lehetett vele...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17209 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

menion33 írta: őszinte és mélységes tiszteletem a kitartásod elött és természetesen nagyon drukkolok az ügy megoldásáért!
2 napomba telt az egész 30 oldalnyi beszélgetéseteket-vitatkozásotokat és irdatlan mennyiségű magyarázkodást vévigolvasni de nagyon megérte!!!
komolyan úgy gondolom hogy akinek ekkora mértékű türelme van újra és újra elmagyarázni a bizonyítványát átvitt értelemben és konkrétan is az igazán ápolónak való!
én '98 óta dolgozom nővérként de ennyi türelmem nem lenne!

én ha úgy alakulnak a dolgaink őszre jutnék el a nyelvtanulással a b2 szint közelébe és akkor mennék a férjem után az addigra 2 éves lányommal....
nekem OKJ-s felnőtt szakápolóim van ami 2002-es vagyis keresztül kell majd esnem ezeken a tortúrákon...csak remélni tudom hogy nem lesz belőle ilyen kanossza járás!
stuttgartól 30-40 km-re kisvárosba mennénk lakni és érdekelne hogy ott mennyire rossz a helyzet ügyintézés és egyéb szempontból? a nyelvvizsgáról én is szívesen lemondanék mert iszonyú vizsgadrukkos vagyok de ha anélkül nem megy akkor valahogy megcsinálom...
arra is gondoltam hogy itthon tanulok és esetleg ott vizsgáznék....vagy vizsgát csak az ingyenes tanfolyammal egyben lehet tenni?
illetve érdekelne az a szakmai nyelvtanfolyam is! hogy az mennyi idő pénz és elosztás?
előre is köszönöm az infókat!


Szia menion33,

birkatürelmem az van. ;)

Az integrációs tanfolyam, amire lehet kedvezményt kapni itt kinn a tanfolyam árából, és akkor a vizsga is ingyen van, csak B1 szintű vizsgával zárul, az pedig kevés, ha B2 vizsgát kérnek.

A B2 tanfolyamok és vizsgák pedig mindig fizetősek.
Azt nem tudom, hogy hol lehet könnyebben megcsinálni egy B2 vizsgát, itt kinn vagy Magyarországon, nincs benne tapasztalatom.
De érdemes utána nézni, hogy mennyi a vizsgadíj otthon, el tudom képzelni, hogy olcsóbb, mint itt.
A stuttgarti VHS-ben 180 euró a B2 vizsga díja külsősöknek, ha részt veszel a tanfolyamukon, akkor 120 euró.

Sok sikert és kitartás!
Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17242 Írta: candy000
candy000 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Nah akkor mondom az én esetemet is!

Ugye én 2004 után végeztem.

Beszéltem az EEKH-val ami nekem szükséges lesz az igazolás kiadásához( s hozzáteszem a hölgy komformitás igazolásról beszélt).

1. be kell fizetni az eljárási díjat ez (23250 FT) természetesen ez a legfontosabb enélkül szóba sem állnak az emberrel...
2. munkáltatói igazolás
3. bizonyítvány másolata
4. személyes iratok másolata

maximum 30 nap az ügyintézés, de majd ha ügyintézőhöz kerül akkor lehet többet tudni(én ugy vettem ki a szavából, hogy lehet rövidebb ha olyan személyhez kerül).
Majd írom a többit is ha haladok a folyamattal

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!