Ápolónői végzettség honosítása

Több
12 éve 1 hónapja #17137 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Ahogy gondolod, az ajánlatom áll, nekem nem nagy kalad itt ;-)
B2-es nyelvtudást a düsseldorfiak is kérnek, a holnapjukon is rajta van.
Itt az szerintem nem gond, ha nincs nyelvvizsád, de van papírod a nyelvtudásod szintjéröl. Eddig itt nem kellett B2, most azt a levelet kaptam: " Vorlage des Nachweisses über deutsche Sprachkenntnisse Niveau B2" . Beszéltünk vele, ugyan csak egy protokollban kapták meg de tartaniuk kell magukat hozzá. Neki mindegy hogy bizonyítod be a német tudásszintedet. Ö egy nagyon jóindulatú ember, több nem fog neki kelleni. Konformitási sem. Most kaptunk pár honosítást - gyorsan intézte, ahol már nem adtunk le az EEKH - tól semmit.
A bejelentkezés a legkevesebb azt mi intézzük.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17142 Írta: menion33
menion33 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

őszinte és mélységes tiszteletem a kitartásod elött és természetesen nagyon drukkolok az ügy megoldásáért!
2 napomba telt az egész 30 oldalnyi beszélgetéseteket-vitatkozásotokat és irdatlan mennyiségű magyarázkodást vévigolvasni de nagyon megérte!!!
komolyan úgy gondolom hogy akinek ekkora mértékű türelme van újra és újra elmagyarázni a bizonyítványát átvitt értelemben és konkrétan is az igazán ápolónak való!
én '98 óta dolgozom nővérként de ennyi türelmem nem lenne!

én ha úgy alakulnak a dolgaink őszre jutnék el a nyelvtanulással a b2 szint közelébe és akkor mennék a férjem után az addigra 2 éves lányommal....
nekem OKJ-s felnőtt szakápolóim van ami 2002-es vagyis keresztül kell majd esnem ezeken a tortúrákon...csak remélni tudom hogy nem lesz belőle ilyen kanossza járás!
stuttgartól 30-40 km-re kisvárosba mennénk lakni és érdekelne hogy ott mennyire rossz a helyzet ügyintézés és egyéb szempontból? a nyelvvizsgáról én is szívesen lemondanék mert iszonyú vizsgadrukkos vagyok de ha anélkül nem megy akkor valahogy megcsinálom...
arra is gondoltam hogy itthon tanulok és esetleg ott vizsgáznék....vagy vizsgát csak az ingyenes tanfolyammal egyben lehet tenni?
illetve érdekelne az a szakmai nyelvtanfolyam is! hogy az mennyi idő pénz és elosztás?
előre is köszönöm az infókat!

ÜDV!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17145 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Stuttgartban nem csinálnak ekkora cirkuszt, oda kell - ha felnött szakápolóid van 1998 utáni ??? (akkor már nem az OKJ 54... volt?), akkor szerzett jogot tanúsító bizonyítvány kell és a munkahelyedröl egy igazolás hogy az utóbbi 5 évben min 3 évet jogszerüen, teljes felelösséggel ... és egy munkaköri leírás is mi volt a feladatod. Ezt ebben az esetben az EEKH is kéri és nem adják vissza így 2 példányban csináltasd meg. Amennyiben OKJ 54.. a végzettséged egyszerübb, akkor a konformitási kell az EEKH - tól. Ha minden papírod megvan a stuttgartiak rendesek és gyorsan megy. B2 kell - egyelöre, megtámadtuk ezt a rendelkezést európai szinten, majd meglátjuk mi lesz. Németül tudni viszont ha itt akarsz élni és dolgozni mindenképpen kell, megkönnyíti az életedet ha már jó német tudással jössz ki.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #17148 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia menion!
Az osztrak intezetben vannak szaknyelvi tanfolyamok.
De a nyelvtanulasrol szolo topiocban talalsz erröl több infot.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17168 Írta: menion33
menion33 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

igen 54 5012 01-es OKJ-s bizonyítványom van amit 2002-ben adtak ki...az érettségim még '96-os és utána mentem a HÍD-ra....

természetesen csakis B2-es tudással vágok neki....nem vagyok a magam ellensége csak az érdekelt hogy a vizsgához is ragaszkodnak-e....őszre talán eljutok addig és akkor elkezdem a papírokat is csináltatni de addig is felkészülök, informálódok...gondolom addig a rendelkezések is alakulhatnak még :)
majd végigolvasom lassan az összes topikot is ezügyben is Köszönöm a segítségeteket!

ÜDV!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17170 Írta: menion33
menion33 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

hát jobb lenne ha a második verzióra volna szükség mert szimultán több helyen dolgoztam na meg háziorvos mellett és sürgősségi ügyeleten is és ezektől nem hiszem hogy tudnék munkaköri leírást kérni mert maszekok és pl a doki már el is ment nyugdíjba....
a régebbi kórházi helyemről ugyan tudnék sztem...az fej-nyak sebészet volt na de az meg kiesik az 5 évből....
szóval mint minden eügy-es én is dolgoztam mindenhol orrba-szájba csak hogy valami pénzem legyen :unsure:
de ha úgy van ahogy írod akkor nem lesz rá szükség....

ÜDV!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!