ibolyanagyne esélyei

Több
11 éve 9 hónapja #21332 Írta: ibolyanagyne
ibolyanagyne esélyei téma létrehozva ibolyanagyne által

Helló mindenki!
Újonc vagyok itt, szeretném a segítségeteket kérni. A férjem egy ideje már kint dolgozik Düsseldorfban, én meg itthon dolgozom 62 ezerért. Nem bírjuk már a lakáshitelt stb. ezért úgy gondoltuk, hogy talán én is kimehetnék dolgozni. A nyelvérzékem jó, de a németet nem beszélem. Adminisztratív munkakörben dolgoztam 25 évet, de elvállalnék mosogatást vagy szállodai takarítást is, csak ne ennyit keresnék. Őszintén kérdezem tőletek, hogy van esélyem nyelvismeret nélkül? Milyen lehetőségek vannak? Mondjuk egy magyar származású családnál bejárónőféle, vagy szállodai takarító és közben a nyelvet tanulnám (máris tanulom, itthon is) Kérlek benneteket, hogy olyanok is írjanak, akik valamikor hasonló cipőben jártak és sikerült nekik, mert elég lehangoló egy-két hozzászólás. 43 éves vagyok, érzek magamban erőt az újra kezdéshez, a gyerekek felnőttek már, mellesleg ők Angliába készülnek ősszel. Én sem látok itt előrelépési lehetőséget, csupa reménytelenség, kilátástalanság minden. De hiába keres a férjem jól, sajnos így sem elég, mert míg itthon volt felhalmozódtak a számlák. Így néha úgy érezzük, hogy ő hiába kínlódik ott, mi meg itt, valahogy nincs látszata. Írjatok, minden vélemény számít, előre is köszi!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Erácska

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 9 hónapja #21342 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Kedves Ibolya,

ha párod előkészíti az érkezésedet, nem lehet probléma.
Az ő feladata lakást keresni, mivel ő van ott.
Te Magyarországról nem sok mindent tudsz tenni.
Csak annyit, hogy nyelvet tanulsz, de azt mit Schwung (lendület). Szóval Gas geben! ;)
Mivel 50 alatti vagy még, és biztosan jó fizikai állapotban vagy, így én csak azt tudom mondani, hogyha megvan a lakás, akkor gyere, mert ketyeg az óra. Minél később (idősebben), annál nehezebb az elhelyezkedés.
Szobalányi, vagy vendéglős állások jöhetnek szóba.
A nyelvtanulás több mint lehetséges idekinnt, csak kérdés az, hogy biztosan rá fogod-e áldozni minden szabadidődet? A lustaság nagyon gyakran eluralkodik az emberen. A "hej ráérünk arra még" politika itt nem válik be! Nem holnap, hanem még ma ráállni a nyelvtanulásra.
Dehát valamit valamiért.
Arra ne is gondolj, hogy ingázásra lehetőséged lesz. Ha itt vagy, évi 2-3 szori hazautazással számolj. Mert ugye vagy itt, vagy ott. Egy fenékkel két lovat nem lehet megülni!
Düsseldorfból nehezebb hazajutni, mint Passauból. Akkor már ez válik hazáddá, othonoddá!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ibolyanagyne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21351 Írta: ibolyanagyne
ibolyanagyne válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Szia Maya!
Köszönöm szépen biztató soraidat, ezek szerint nem reménytelen a dolog!
A nyelvet pedig szorgalmasan tanulom, mint "Maya, a méhecske"... :-D
Köszönöm válaszodat!
Üdv: ibolyanagyne
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21356 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

ibolyanagyne írta: A nyelvérzékem jó, de a németet nem beszélem. Adminisztratív munkakörben dolgoztam 25 évet, de elvállalnék mosogatást vagy szállodai takarítást is, csak ne ennyit keresnék. Őszintén kérdezem tőletek, hogy van esélyem nyelvismeret nélkül? Milyen lehetőségek vannak? Mondjuk egy magyar származású családnál bejárónőféle, vagy szállodai takarító és közben a nyelvet tanulnám (máris tanulom, itthon is)!

Szerintem nyelvtudás és egy használható szakma nélkül nem sok az esélyed.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ferrarigeo71

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21365 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

A bejaronöseg jo ötlet lehet, de ha egy csaladnal csinalod, akkor annak a csaladnak eleg gazdagnak kell lennie, hogy abbol te megelj.
Tehat több csaladnal kellene allasod legyen, talan ismeretseg is szükseges lenne hozza.
Mert bejaronöt nem ugy keres az ember, hogy en magyar vagyok, van egy magyar nö, aki elvallalna, hanem ugy, hogy x helyen mar csinalja, es az ajanlja.
Legalabbis en ugy kerestem, es tölem is kerdeztek mar, meg vagyok-e elegedve.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21394 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

ibolyanagyne írta: Helló mindenki!
Újonc vagyok itt, szeretném a segítségeteket kérni. A férjem egy ideje már kint dolgozik Düsseldorfban, én meg itthon dolgozom 62 ezerért. Nem bírjuk már a lakáshitelt stb. ezért úgy gondoltuk, hogy talán én is kimehetnék dolgozni. A nyelvérzékem jó, de a németet nem beszélem. Adminisztratív munkakörben dolgoztam 25 évet, de elvállalnék mosogatást vagy szállodai takarítást is, csak ne ennyit keresnék. Őszintén kérdezem tőletek, hogy van esélyem nyelvismeret nélkül? Milyen lehetőségek vannak? Mondjuk egy magyar származású családnál bejárónőféle, vagy szállodai takarító és közben a nyelvet tanulnám (máris tanulom, itthon is) Kérlek benneteket, hogy olyanok is írjanak, akik valamikor hasonló cipőben jártak és sikerült nekik, mert elég lehangoló egy-két hozzászólás. 43 éves vagyok, érzek magamban erőt az újra kezdéshez, a gyerekek felnőttek már, mellesleg ők Angliába készülnek ősszel. Én sem látok itt előrelépési lehetőséget, csupa reménytelenség, kilátástalanság minden. De hiába keres a férjem jól, sajnos így sem elég, mert míg itthon volt felhalmozódtak a számlák. Így néha úgy érezzük, hogy ő hiába kínlódik ott, mi meg itt, valahogy nincs látszata. Írjatok, minden vélemény számít, előre is köszi!

HA nem megy a 2 haztartas fenntartasa, akkor fel kell adni az egyiket. Legalabb abban a szerencses helyzetben vagy, hogy a ferjed mar kint van es van munkaja. HA a gyerekek is elkoltoznek Mo.-rol, meg te is kijonnel, akkor el lehet adni a magyar lakast. 43 evesen meg mindig van ido ujrakezdeni a ferjeddel szerintem. Dusseldorf hotel piaca a nemzetkozi vasarokbol es az uzleti utasokbol el! Egy vasar alkalmaval az atlagos 50-90euros szobaarak siman felugranak 150-300eur-ra, telt hazzal. Eleg sokszor:) Nemetek meg nem nagyon dolgoznak hotelekben, alap nemet tudassal el lehetne kezdeni egy szobalanyi melot. Bejaronoseg az bizalmi alapon megy. Atlagember ilyenert nem fizet, aki meg fizet az elvar egyfajta megbizhatosagot, diszkreciot, amit referenciakkal ellenoriz!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ibolyanagyne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!