ibolyanagyne esélyei

Több
11 éve 9 hónapja #21437 Írta: ZSEBI
ZSEBI válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Szia Ibolya!

Mi is ebben a helyzetben voltunk odahaza. Nekünk oriasi szerencsenk volt, mert egyszerre kaptunk a ferjemmel munkat ugyanannal a cegnel. Egy bajor kisvarosban. Aprilis 29-en erkeztünk az egesz csaladdal együtt. Csak en beszeltem nemetül egy kicsit, ezert kaptam a szakmamban allast. A ferjem egyaltalan nem beszel nemetül, ö most mosogat, de a heten kezdte a fiammal a nyelvtanfolyamot a Volkshochschule-ban. Ha beszeli mar egy kicsit a nyelvet, akkor kap masfele munkat. Ez az iskola mindenütt van Nemetorszagban, es meg ez a legolcsobb. Perfekt nem leszel töle, de az alapokat megadja. Beirod a keresöbe a Volkshochschule-t, Düsseldorf, ott a "sprachen" link alatt keress Deutsch als Fremdsprache" (nemet, mint idegennyelv) kurzusokat.
Mi is sok rosszat hallottunk, es nehezsegeket, megis belevagtunk. A szükseg nagy ur. De fel a fejjel, es ne keslegedj. Tenyleg elöny, ha mar kint van a ferjed. Düsseldorf nagy varos, biztos kapsz munkat, meg a 400 €-os Basic munka is jobb, mint a semmi kezdetben. Magyar csaladban ne gondolkozz, vallalj el minden munkat, ahova felvesznek. Mar csak azert is, mert jobb egy rendes bejelentett munka biztositassal, meg minden. A nemet környezet jobban rakenyszerit a nyelvtanulasra. Nekem itt egy kollegem felesege Klinikan dolgozik, takarit, alig beszeli a nyelvet, ö szerb.
Meg annyit, hogy en is 43 eves vagyok, egy 14 eves, es egy 2 eves gyerekkel. Annyi segitsgem van, hogy amig a lanyom nem megy ovodaba, addig a kijött az edesanyam velünk, ö vigyaz ra, mig mi dolgozunk. Ja es az otthoni lakast, csak alberletbe adtuk ki. Jelen helyzetben nem szabad Magyarorszagon ingatlant eladni. Igy nekünk is csak potolni kell a hitelhez. Mayanak igaza van, tenyleg ez lesz az uj otthonod, majd meglatod.
Mindent csak pozitivan, es kezdj csomagolni! Sok sikert!

Üdv. Zsebi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51, vbi, ibolyanagyne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21438 Írta: tam1984
tam1984 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Kedves Ibolya!

Nem nagyon szoktam hozzászólni, de annyi hülyeséget írnak egyesek, hogy most úgy érzem, én is megosztok néhány gondolatot:)
Semmiképpen ne keseredj el. Még Maya hozzászólásával értek leginkább egyet. Mindenképp jó, ha beszélsz egy kicsit németül, de mivel a férjed már kint dolgozik, feltételezem, hogy tud neked segíteni. A bejárónőséget azért nem javaslom hosszú távon, mert sokszor feketén alkalmaznak csak, egyébként takarítani 10 euró alatt ne is menj el óránként. Hotelben azért alapfokú nyelvtudást kérnek, illetve tapasztalatot, ráadásul hétvégén is valószínűleg dolgoznod kell.
Én a családom tapasztalatait tudom megosztani. Anyukám 45 évesen jött ki minimális nyelvtudással. Már negyedik éve dolgozik kint szakácsként, 1 hónapon belül talált állást. A párom egy hét alatt kapott munkát egy Zeitarbeitsfirmán keresztül nyelvtudás nélkül, egy raktárban dolgozik. Igaz, nem fizet a legjobban, de nyelvtudás nélkül gyárakba lehet könnyen bekerülni, és legalább hivatalos minden. Gondolom, a nyugdíj sem az utolsó szempont. Plusz ha maradsz hosszabb távon, nagy eséllyel átvesz a cég, és akkor jóval többet fogsz keresni. 7,89 a szaktudás nélküli munkabér ezeken a Leihfirmákon keresztül, ez államilag megszabott bér. Javaslom, hogy menj be a férjeddel, jelentkezz be egy ilyen céghez, ők keresnek neked munkát. Általában nőket egyszerű összeszerelési munkákra alkalmaznak, megrendelések ellenőrzésére illetve csomagoló munkákra. Ha egy mód van rá, ne vállalj több műszakot, illetve élelmiszerrel kapcsolatos melót, mert ott hideg van:) Nem baj, ha megmondod, hogy hétfőtől péntekig akarsz dolgozni egy műszakban. Hidd el, itt elég sok nagy cég van, ahol mindig váltják egymást az emberek, nem kell rögtön a legrosszabbat elvállalni. 1-2 héten belül egyébként valószínűleg találnak neked egy megfelelő helyet. Normális esetben megmutatják, miről lenne szó, elvisznek a munkahelyedre, ekkor még mindig mondhatod, hogy nem tetszik, keressenek másikat.
Emellett tanulhatsz németül is, a szerződés ált.ban 35 óra per hét foglalkoztatást garantál. Túlóra lehetséges persze. A párom is esténként jár nyelviskolába. Ha ú. n. Integrationskurst csinálsz, akkor az állam támogatja a nyelvtanulásodat 600 órán át. Ez azt jelenti, hogy 1 euróba kerül majd 1 óra, 100 órás blokkonként kell fizetni. Ha két éven belül leteszel egy sikeres nyelvvizsgát, akkor visszaadnak 300 eurót a 600ból.
A sorrend pedig: lakcím - Anmeldebestätigung a Bürgerbüronál, Lohnsteuerkarte a Finanzamtnál és már mehetsz is munkát keresni. De azért nem szabad az első akadályoknál elkeseredni és nagy elhatározás kell mindehhez! Itt is nehéz a munka, de ha rendesen dolgozol, akkor megbecsülnek, és normálisan meg lehet élni alacsonyabb keresetből is. Sok sikert és kitartást!
A két háztartás fenntartásáról meg annyit, hogyha nem laktok a magyar lakásban, akkor a kinti fizetésetekből lazán kifizeted a rezsit otthonra, de ez majd úgyis kialakul, hogy mit szeretnétek az otthoni dolgokkal.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ediflor63, margit51, vbi, ilonafoto2011, Enci, ibolyanagyne, ZsanPi, kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Rian
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21947 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Kedves tam1984!
Az Ibolyának írt válaszod nekem is sok erőt adott,mert hasonló cipőben járok mint Ő. Annyi hátrányom van hogy én már a 48 at töltöm:-),az én férjem is kint dolgozik és nagyon hiányzik.Nekünk is itt a nagy ház,hitel minden ami sok pénzbe van.Viszont így a család is szét hullott és neki is élni kell kint én fizetésemről már ne is beszéljünk,szóval nagyon szeretnék újból a férjem mellett lenni és egy új életet kezdeni.A nyelvtudásom 0,viszont most van ídőm és tanulom itthon,mert egy boka töréssel pihenőre vagyok kényszerülve:-)Még az égiek is azt akarják,hogy legyen időm a tanulásra másképp nem is tudnám mert éjjel-nappal dolgozom.
Amikor írtad nem is gondoltad hogy milyen sokat segítesz másnak is,mert hát az ember azért aggódik,hogy sikerüljön és jól esik a bátorítás,még ha már el is döntöttem hogy megyek!

KÖSZÖNÖM! Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21948 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Szia tam,
Most mi lesz? 10 eurot kell fizetnem a takaritonönek orankent? Keressetek ilyen munkat, biztosan talaltok. En nem fizetek ennyit, pedig annyit fizetek, amennyit kert. Es be van jelentve.
En is ugy gondolom, hogy nem kell mindent elvallalni. De nagyon gyorsan es jol kell annak takaritania, akinek en 10 euros orabert fizetnek. Most szamoltam eppen ki, 7,50-et fizetek, ennyit kert. Ö nyugdijas, minijob. Az elözö fiatalabb volt, 8-at kert es kapott. De 10-et nem kapott volna egyik sem.
Lehet, az en irasomat is a hülyeseghez sorolod, de ez a gyakorlat - legalabbis itt keleten. Ja, es mindket takaritonö meg volt es meg van elegedve, es mindkettö jol dolgozik, dolgozott. Azert ment el az elözö, mert elköltözött a varosbol.
Ugyanakkor valoszinüleg mas egy hotelben takaritani, lehet, azert többet fizetnek.
Es en meg azt tartom hülyesegnek, hogy azt mondod, feketen alkalmaznak. Lehet, ilyen is van, de nekem be van jelentve a privat takaritas is. Es ez mar csak azert is megeri, mert egy reszet le tudom irni az adoalapombol - nem tudom, mennyit, a Steuerberater tudja.Igy itt nem annyira eri meg feketen alkalmazni a takaritonöt - szerintem.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21949 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Szia Eva
Keleten azert masok az oraberek , sok területen . Itt ahol en lakom (bayern) valoban elkernek ennyit orankent söt többett . Elmeletileg ha valaki föallaskent csinalja es szamlat is ad rola,akkor ez nem netto oraber, mint a minijob-nal . Söt ugye a minijob-nal is csak akkor jar jol , ha valaki altal biztositva van .
Viszont teny es valo fekete munkara nem kene buzditani , mert ha hirdeti magat lebukik,ha nem akkor munkaja lesz keves

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21950 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Timi, akkor azt kellett volna irnia a hozzaszolonak, hogy hol lehet ennyit kerni. Ja, es kerni lehet, de kap is? Es nem mindegy, hogy minijob? - mert akkor en ugyan betegbiztositast nem fizetek, de kb 30%.ot a Knappschaftnak igen. Es mas, ha valaki vallalkozo, es szamlat ad, mert akkor nincs vele egyeb költsegem. Csak ugy egyszerüen a 10 euro alatt ne menj el, az tul altalanos. Es itt nemcsak azt büntetik meg, aki fekete munkast alkalmaz, hanem azt is, aki vegzi, ha jol tudom.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!