ibolyanagyne esélyei

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #24546 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

mahlzeit írta: [Nem azt mondtam, hogy a riziko baj, hanem azt, hogy a riziko NEM ismerete a baj! Azzal, hogy uhy kezeled, hogy ehhez nem kell erteni, azzal nem ertettem egyet, de nagyon nem!!Manyupos alapom nekem is van Mo.-on, meg se ereztem es 8-9 ev alatt hirtelen lett benne vagy 25-30e EUR. Ceges, sajat befizetes, adokedezmenyek es a hozamok. HA jobban megnezem az alap viszont folyamatosan inflacio alatti hozamokat hoz. Csak azert nem latszik, mert a ceges befizetes es adokedvezmenyek miatt meg plusszos. Itt jon a hozzaertes, hogy ezt kiszamolod es kitalalod a strategiat:) Penzt atteni mas alapba v. 10 ev utan kivenni es normalisan befektetni. Az eredetit meg fenntartani arra, hogy a ceges kedvezmenyt igenybe lehesen venni. 30 ev alatt a kulonbseg meglehetosen nagy lehet.

Hát ehez meg én nem értek! Nem voltam soha vállalkozó és nem volt soha cégem, viszont a fondok a bankba úgy működnek, (az esetemben) hogy jutalákosak! A fondokban különböző részvénycsomagok vannak a távolkeleti kocsiktól az ausztrál aranybányákig s még mittudomén mi! A bank úgy válogatja össze, hogy neki jó jutaléka legyen. Minél nagyobb összeg ez a jutalék, annál több nekem is a nyereségem! A fond azért jó mert ugyan nem nagy a hozadéka, de szinte mindig hoz és azért többet mint bármelyik takarékkönyv vagy lekötött pénz! Érdekes megnézni, hogy pont 2008-ban amikor ugyebár megroggyant a világon mindenhol a gazdadaság, 7%-ot hoztak a fondok. (Hét, nem elirás) Persze leveszi a sápot bank, de akkor is elég maradt! Igaz, hogy ez jóval a 14-16 alatt van ami máskor bejön, de mivel a bank szórja a terhelést, az az van amin buksz, s van amin nyersz, mert összevállogatnak olyanokat, hogy optimális legyen. Mikor kapsz Te itt a BRD-ben 7%-os kamatot? Még a nagynénédtől sem, ha jószivű!

Szóval az egész vita azon van, hogy bizony lehet tartalékot képezni a bankon keresztül is. Persze nem leszel milliomos, és lassú dolog a fondokkal, de meg lehet csinálni! Mire tehát nyugdijas leszel 1 - 2 százezer euróban összejöhet! Ebből vehetsz pl. egy két lakást amit kiadsz, és máris van egy kis nyugdijkiegészitésed, akár itt a BRD-ben akár Mo.-on. (Mi a hasonló tartalékok képzését már az 1980-as években még otthon (kijárogatva Ausztriába) kezdtük!) Pontosan ezért nem szeretem, ha ma Mo.-on siránkoznak az emberek! Tegyenek valamit azért, hogy jobban élhessenek és nem az államtól várjanak el mindent!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24557 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

DECOTEXT írta: Nem voltam soha vállalkozó és nem volt soha cégem, viszont a fondok a bankba úgy működnek, (az esetemben) hogy jutalákosak! A fondokban különböző részvénycsomagok vannak a távolkeleti kocsiktól az ausztrál aranybányákig s még mittudomén mi! A bank úgy válogatja össze, hogy neki jó jutaléka legyen. Minél nagyobb összeg ez a jutalék, annál több nekem is a nyereségem! A fond azért jó mert ugyan nem nagy a hozadéka, de szinte mindig hoz és azért többet mint bármelyik takarékkönyv vagy lekötött pénz! Érdekes megnézni, hogy pont 2008-ban amikor ugyebár megroggyant a világon mindenhol a gazdadaság, 7%-ot hoztak a fondok. (Hét, nem elirás) Persze leveszi a sápot bank, de akkor is elég maradt! Igaz, hogy ez jóval a 14-16 alatt van ami máskor bejön, de mivel a bank szórja a terhelést, az az van amin buksz, s van amin nyersz, mert összevállogatnak olyanokat, hogy optimális legyen. Mikor kapsz Te itt a BRD-ben 7%-os kamatot? Még a nagynénédtől sem, ha jószivű![/color][/i]

Uhh, ezt a fenti kis esszet ne nagyon meseld mashol mert kirohognek vele. Nem kotekedes, de z nagyon naiv velemeny.
Bef. alapokbol ezerfele es tipusu van. Nem csak reszvenyekbe, hanem sok mindenbe tehetik a zs-t. Ami meghatarozza a rizikot. Minel nagyobb nyereseg lehetoseg, annal nagyobb riziko. Egy ami mindig BIZTOS, a bank/bef alap kezelo soha nem veszit ezen, legfeljebb a te penzedbol. Altalaban minden be es kifizetest megterhelnek egy adott szazalekkal, plusz elofordulhat, hogy meg a nyeresegbol is lecsippentenek. Ezeket a modokat kombinaljak. Ez viszont NEM garancia arra, hogy egy bef. alap nyereseges. (A bank megosztja a nyeresegedet, de a veszteseg mindig a tied!) Sot semilyen garancia nincs arra, hogy egy bef alap nyereseges. (Kivetel a hozamgarantaltak, de abba kicsit is hozzaerto ember nem teszi a penzet, mert hulyeseg!!) A hozamokat eves szintre levetitve kell nezni, lehetoleg nettoban es ezt OSSZEHASONLITVA a mindenkori inflacioval. NAgyon kiraly egy 5% eves nyereseg, de ha kozben az inflacio 8% volt, akkor realteken buktal!
Egy bef alapnal az elmult evek hozama NEM garancia a jovore. A jelenlegi erteke SEM garancia arra, hogy az az ertek meglessz akkor amikor ki akarod venni.
Az HAMIS kijelentes, hogy a fondok 7%-ot hoztak a valsag idejen. A helyes megallapitas, az, hogy volt olyan fond ami hozott(hatott) 7% eves nyereseget, de volt olyan ami ugyanennyit minuszban, vagy olyan ami 15%-ot plusszban. MInden pillanatban tudsz talalni olyan fondot, ami az elmult evekben nyereseges volt. A gond az, hogy az adott pillanatban nem tudod megmondani, hogy melyik lesz a nagy hozamu a kov. x evben! Az a fond ami a 2008as valsag idejen valoban nyereseget termelt, arrol lattatlanban megmondom, hogy k. rizikos befektetes volt!
Pontosan azert irsz ilyen magabiztosan a befektetesi alapokrol, mert nem ertesz hozza. Ez nem is baj en sem vagyok tozsdeguru. De odaig mindenkinek el kellene jutnia, aki befalapokba tol penzt, hogy atlassa a strukturajat az alapnak ahova penzt tesz, a rizikojat. Legyen elkepzelese a riziko diverzifikalasarol es ne irja ala azt az elso ajanlatot amit a bankja az orra ele tesz! Persze ugyis lehet ahogy te csinalod, ezt a modszert ugy hivjak, hogy "vakmajom". (Ne vedd sertesnek, tenyleg ez a neve annak amikor "latatlanba" az ember betolja a penzet vhova:) ) Nagyon sokszor az a tapasztalat, hogy k.nagy energiaval es rizikomerlegelessel, strategiazassal, pont ugyan annyit lehet keresni, mint a "vakmajom" modszerrel.:) De ezt en senkinek nem ajanlom es nagyon nem ertek egyet az ilyen magabiztos befektetesi ajanlasokkal!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #24576 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

mahlzeit írta: De ezt en senkinek nem ajanlom es nagyon nem ertek egyet az ilyen magabiztos befektetesi ajanlasokkal!

Sajnos azt kell mondanom, hogy nagyon tévedsz és valakik megvezettek alaposan! Ezek fond ügy nálunk, 1985-ben kezdődött! Igazi részvényen (DekaTelemedien) valóban buktunk (buktam) 5000 DM-et (1x) de ez történelem! Mióta pl. a VWL-be (Vermögenwikrsamme Leistungen) beszálltunk (itt kint) még nem buktunk és a lerosszabb év (mint már ritam) 2008 volt 7%-al! Lehet, hogy kiröhögnek, s lehet hogy a bank 100 vagy 1000 százalékot nyert a pénzemmel, de nekünk a saját végső szám számit a többi nem érdekel! Egyébként azóta egy kicsit merészebbek lettünk és van DASF és schweizi vegyi részényünk is amik szintén jól hoznak! Hogy Te milyen alapon próbálsz lerántani az nem érdekel! Nekünk ez képzi a tartalékainkat és közel 16. éve nem volt semmlyen bukta éves viszonylatban! Ha nincs hosszú lélegzeted ebben a témába,n vagy összevissza olvasol hülyeségeket az a Te dolgod! Azt sem tanácsolom, hogy valaki ezt tegye, csak egy péda volt a tartalékképzés lehetőségére!

PS: hol volt itt a BRD-ben 8%-os infláció kukamuka? Te valami nagyon rosszat álmodtál.....Az adott időszakban lehet, hogy valami minuszt okoz! Mint irtam, hosszútávon, hosszú lélegzettel kell gondolkozni! S ami a legfontosabb? Egyszer nem állitottam, hogy ebben nincs rizkó, de még mindig sokkal jobb, mintha az államra biznám a pénzemet (Lássd Risterente kataszrófa, vagy a magyar privát biztositások káosza) A vakmajomnak eddig több 60 ezret hozott a hülyesége, s az első részvénye 500 forintnyi schillinge került..... s mindezt minden megeröltetés nélkül! Igaz ez nem több millió, de ez csak egy töredéke az összképnek (teljesen a háttérben képződött tőke) s csak egy irány, amerre lehet menni! Nem kis nyereséggel kecsegtet a mai ingatlanpiac Mo.-on ha ésszel csinálod! (Ez is egy forrás!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24583 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: De ezt en senkinek nem ajanlom es nagyon nem ertek egyet az ilyen magabiztos befektetesi ajanlasokkal!

Sajnos azt kell mondanom, hogy nagyon tévedsz és valakik megvezettek alaposan! Ezek fond ügy nálunk, 1985-ben kezdődött! Igazi részvényen (DekaTelemedien) valóban buktunk (buktam) 5000 DM-et (1x) de ez történelem! Mióta pl. a VWL-be (Vermögenwikrsamme Leistungen) beszálltunk (itt kint) még nem buktunk és a lerosszabb év (mint már ritam) 2008 volt 7%-al! Lehet, hogy kiröhögnek, s lehet hogy a bank 100 vagy 1000 százalékot nyert a pénzemmel, de nekünk a saját végső szám számit a többi nem érdekel! Egyébként azóta egy kicsit merészebbek lettünk és van DASF és schweizi vegyi részényünk is amik szintén jól hoznak! Hogy Te milyen alapon próbálsz lerántani az nem érdekel! Nekünk ez képzi a tartalékainkat és közel 16. éve nem volt semmlyen bukta éves viszonylatban! Ha nincs hosszú lélegzeted ebben a témába,n vagy összevissza olvasol hülyeségeket az a Te dolgod! Azt sem tanácsolom, hogy valaki ezt tegye, csak egy péda volt a tartalékképzés lehetőségére!

PS: hol volt itt a BRD-ben 8%-os infláció kukamuka? Te valami nagyon rosszat álmodtál.....Az adott időszakban lehet, hogy valami minuszt okoz! Mint irtam, hosszútávon, hosszú lélegzettel kell gondolkozni! S ami a legfontosabb? Egyszer nem állitottam, hogy ebben nincs rizkó, de még mindig sokkal jobb, mintha az államra biznám a pénzemet (Lássd Risterente kataszrófa, vagy a magyar privát biztositások káosza) A vakmajomnak eddig több 60 ezret hozott a hülyesége, s az első részvénye 500 forintnyi schillinge került..... s mindezt minden megeröltetés nélkül! Igaz ez nem több millió, de ez csak egy töredéke az összképnek (teljesen a háttérben képződött tőke) s csak egy irány, amerre lehet menni! Nem kis nyereséggel kecsegtet a mai ingatlanpiac Mo.-on ha ésszel csinálod! (Ez is egy forrás!)

Semi baj, ujbol tudashiany magabiztossaggal fuszerezve:) 7% eves tiszta hozammal 2008-bol ne engem etess. Hacsak nem valami hedge-fundba (ez nem a kisemberek jateka) tettel ez nem lehetseges. De az, hogy ez volt a legrosszabb eved, 7%-al, azzal megintcsak ne kabits mar! (Kollegam nagy jatekos jo nehany 100ezerrel. 6-8% ert csak minimalis penzt kockaztat es a s@gget foldhoz veri ha sikerul) Amit a ceged betesz melle az nem hozam, hanem a tokereszed. A 8% inflacio egy pelda volt, hogy megertsd hogy kellene szamolni. Nem mellesleg BRD-ben az elmult 23 evben boven voltak 4-6% feletti inflaciok, de meg 2003ban is volt 4,5%.
Arrol beszeltem, hogy abban van riziko, hogy milyen alapokba teszel es de lehet vele bukni. Ezert kell diverzifikalni es tidsztaban léenni vele. Az, hogy a cegetek is tesz bele penzt es emiatt nem latod az esetleges bukast, nem tudod kiszamolni az a te bajod. Az mar egy erv, hogy ezzel a modszerrel hozzajutsz egy "tamogatashoz" amit egyebkent nem kapnal, de ettol meg boven bukhatsz a penzedbol.
AZ meg hogy teszel bele penzt es van benne most sokkal tobb, hurra. A bukas nem csak azt jelenti, hogy kisebb lesz a szam a vegen, hanem azt, hogy annak a szamnak kisebb a vasarloerteke mint.. De ezt magadtol elegge ugy tunik, nem fogod tudni kiszamolni:) Olvass es tanulj, ne csak velemenyed legyen!
Masokat ne kabits ilyenekkel, hogy fundokhoz nem kell erteni. Jo otlet ez a fajta befektetes, sot kell is, de nem vakmajom modjara. Ilyennel mlm brokernetesek szeditik a jonepet.. Az meg hogy eddig esetleg tenyleg nem buktal, semire nem garancia a kov. 10 evre. HAny embert mutassak neked aki a 2007-2008 valsag miatt rahuz(ott) meg 3-5 evet esetleg tobbet a munkaeveire, mert a bef alapos nyugdijalapjat elmosta a valsag?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #24588 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

mahlzeit írta: Semi baj, ujbol tudashiany magabiztossaggal fuszerezve:) 7% eves tiszta hozammal 2008-bol ne engem etess. Hacsak nem valami hedge-fundba (ez nem a kisemberek jateka) tettel ez nem lehetseges. De az, hogy ez volt a legrosszabb eved, 7%-al, azzal megintcsak ne kabits mar! (Kollegam nagy jatekos jo nehany 100ezerrel. 6-8% ert csak minimalis penzt kockaztat es a s@gget foldhoz veri ha sikerul) Amit a ceged betesz melle az nem hozam, hanem a tokereszed. A 8% inflacio egy pelda volt, hogy megertsd hogy kellene szamolni. Nem mellesleg BRD-ben az elmult 23 evben boven voltak 4-6% feletti inflaciok, de meg 2003ban is volt 4,5%......




Még mindig nem érted és nem olvasl figyelmesen! Engem nem érdekel és nem is tudom, hogy a bank ahol a fondok vannak mit csinál és mibe invesztál. Van hogy egy éven belül többször is cserélgeti a "kosárban" levő fondokat úgy hogy nekik jobb legyen. Náluk vannak olyan szakik akki semmi mással nem foglalkoznak igy nekem nem kell ezt követnem! Addig amig jó pluszt hoz nekem az sem érdekel hogy a bank mennyittesz el! Amit a cégem mint tőkrészt betesz az nekem nyereség! Ez ajándékba kapom!
Fucsán számolsz! Ha én beteszek 100 euront és ebből évvégén 110 euron lesz, nekem tök mindegy hogy a plusz 10 hányadrésze a céges dotáció! Nekem plusz 10 eurónom van! Hol tudsz Te itt a BRD_ben 10%-os nyereséget kipréselni valamiből?

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!