ibolyanagyne esélyei

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #24206 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Ilona, nem sokat tudok erröl mondani, gondolom, megallapodas kerdese.
En minijobban alkalmazom, es igen, be van jelentve.
Teljes munkaidös hazvezetöi allas nyilvan csak nagy hazakban van, vagy gazdagoknal. De hogy mennyi idöben alkalmazzak, nem tudom, nincs olyan ismerösöm, akitöl ezt meg tudnam kerdezni.
Itt 8 euro brutto körül megy.
De ez itt kelet, lehet, nyugaton több. Bar egy ismerösömtöl kerdeztem, ö Göttingenben lakik, es ö is 8-at fizet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24207 Írta: ilonafoto2011
ilonafoto2011 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Szia Ibolyanagyné!
Mosolyogva olvastam soraidat, melyek nagy igazságokat takarnak. Megírnád azt is, hogy hol tart az "utad"?
Mikor utaztok és milyen munkát szeretnál vállalni? Mit találtál?
Kitartás! (mondom és, aki szintén kereső fázisban vagyok!)
üdv. Ilona

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24446 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

ilonafoto2011 írta: Egy dolgot még mindig nem tanítanak kishazánkba: az ÖNGONDOSKODÁS-t!!! És akinek még is van erre fedezete, az semmilyen magánnyujdij pénztárral sincs biztonságban, mert befektetik a pénzedet és az ELTÜNIK, nincs felelős! Akkor hogyan légy öngondoskodó.

No,s ezt itt sem tanitják, és mi már otthon is bizalmatlanok voltunk, minden rendszerrel szemben! Itt van a hires "Risterrente", de már sokan kiszámolták, hogy ha fizeti valaki mondjuk a 30. életévétől akkor 117 évesnek kell lennie, hogy a (saját!) pénzét visszakpja ... tehát nem mindenkinek jó! Van itt viszont pár jó megoldás. Mi a nejemmel már a 7. illet a 8. csomag " VWL" csomagot rakjuk. (Vermögenswirksame Leistungen). Ezek gyakorlatoilag részvény FOND-ok amit a bank rakosgat úgy hogy nekik is jó legyen! Nem nagy a hozadéka, de sokkal magasbb mint a normális kamatok! A jó, hogy sok cég ad is hozzá. Ez a kis levonás ami automatikusan megy a béredből ezekbe a fondokba, nem is érzi meg az ember havonta. Szóval amit mondani akartam az az, hogy AZ ÖNGONDOSKODÁS AZ NEM AZ, HOGY MEGVESZED AZT AMIT ELAD NEKED AZ ÁLLAM, hanem úgy takarékoskodsz, hogy abból további jövedelem kéződhessen későbbre! A részvényekhez nem is kell érteni, mert a bankok felvilágositanak! Mivel egy bank jutalékos rendszerben kezeli a részvényeidet, igy érdekük az, hogy jól keress vele! Ha buksz, bukik a bank is!

A másik öngondoskodási lehetőség ingatlanok vásárlása és kiadni!! Mára a magyar ingatlanpiac bedöglött, mert az elmúlt 2 évtizedben irreálisan magasan voltak az árak, s az egész befülledt. Ma nagy a kinálat és nincs kereslet. Most kell vásárolni ingatlant, de persze nem devizás hitelből! Az sem rossz amit az egyik ismerősöm akar összehozni, hogy távoli országban beszállni valamilyen ingatlanos dologba, de ez húzósabb már és csak akkor meg,y ha valaki független, s van tőkéje! (Ez utóbbinál a rizikó is nagyobb!)

Az öngondoskodás az nem egyenlő azzal, hogy az államnak fizetsz valamit pluszban
amit esteleg visszakapsz mert akkor élből kezdheted a saját sírodat ásni.......!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24452 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

DECOTEXT írta:

ilonafoto2011 írta: Egy dolgot még mindig nem tanítanak kishazánkba: az ÖNGONDOSKODÁS-t!!! És akinek még is van erre fedezete, az semmilyen magánnyujdij pénztárral sincs biztonságban, mert befektetik a pénzedet és az ELTÜNIK, nincs felelős! Akkor hogyan légy öngondoskodó.

No,s ezt itt sem tanitják, és mi már otthon is bizalmatlanok voltunk, minden rendszerrel szemben! Itt van a hires "Risterrente", de már sokan kiszámolták, hogy ha fizeti valaki mondjuk a 30. életévétől akkor 117 évesnek kell lennie, hogy a (saját!) pénzét visszakpja ... tehát nem mindenkinek jó! Van itt viszont pár jó megoldás. Mi a nejemmel már a 7. illet a 8. csomag " VWL" csomagot rakjuk. (Vermögenswirksame Leistungen). Ezek gyakorlatoilag részvény FOND-ok amit a bank rakosgat úgy hogy nekik is jó legyen! Nem nagy a hozadéka, de sokkal magasbb mint a normális kamatok! A jó, hogy sok cég ad is hozzá. Ez a kis levonás ami automatikusan megy a béredből ezekbe a fondokba, nem is érzi meg az ember havonta. Szóval amit mondani akartam az az, hogy AZ ÖNGONDOSKODÁS AZ NEM AZ, HOGY MEGVESZED AZT AMIT ELAD NEKED AZ ÁLLAM, hanem úgy takarékoskodsz, hogy abból további jövedelem kéződhessen későbbre! A részvényekhez nem is kell érteni, mert a bankok felvilágositanak! Mivel egy bank jutalékos rendszerben kezeli a részvényeidet, igy érdekük az, hogy jól keress vele! Ha buksz, bukik a bank is!

A másik öngondoskodási lehetőség ingatlanok vásárlása és kiadni!! Mára a magyar ingatlanpiac bedöglött, mert az elmúlt 2 évtizedben irreálisan magasan voltak az árak, s az egész befülledt. Ma nagy a kinálat és nincs kereslet. Most kell vásárolni ingatlant, de persze nem devizás hitelből! Az sem rossz amit az egyik ismerősöm akar összehozni, hogy távoli országban beszállni valamilyen ingatlanos dologba, de ez húzósabb már és csak akkor meg,y ha valaki független, s van tőkéje! (Ez utóbbinál a rizikó is nagyobb!)

Az öngondoskodás az nem egyenlő azzal, hogy az államnak fizetsz valamit pluszban
amit esteleg visszakapsz mert akkor élből kezdheted a saját sírodat ásni.......!

Nem ertek egyet amit irsz a reszvenyekrol es fondokrol. Abban az ertelemben, hogy ahhoz nem kell erteni. VAgy nem szamoltad meg ki mennyivel nyult le a bank vagy meg nem egetted meg magad ilyenekkel. NAgyon is at kene latni a rizikofaktorokat es a remelt hozamokat. BAnkba megbizni itt sem szabad! Amugy mi az a netto nyereseg (25% nyeresegado mellett) amit kiszedsz ilyenekbol? Es milyen riziko mellett?

Az ingatlanvasarlas sem olyan egyszeru tema Mo.-on, hogy eddig magasan voltak az arak, most kell venni. Jelenlegi magas magyar banki beteti kamatok mellett nincs az a lakoingatlan befektetes amivel nyerni lehetne. Jelenleg stagnalo ingatlanarak es 5% inflacio mellett az realerteken bukta. HAcsak nem uzemeltetsz vmi apartmant benne. Emellett semifele piaci hatas nem mutat az iranyba, hogy az ingatlanok ara legalabb hosszutavon stabilizalodna v. inflaciot kovesse. 2-3 generacio bevasarolt es egette meg magat. Jelenleg jellemzo az nagyobb csaladok osszekoltozese es nem a vegyunk minden gyereknek 2 lakast. Plusz elvandorlas, tehat erosen csokkeno kereslet. Ez kombinalva azzal, hogy elerheto es megfizetheto hitel sincs a piacon, gyakorlatilag atlagember azon a piacon nem fog hasznot realizalni. Ellenben bukni jo sokat lehet vele.

Az ongondoskodas pedig nem a befektetessel kezdodik. Az ongondoskodas azzal a fajta gondolkodassal kezdodik, amikor az illeto felmeri a jelenlegi anyagi helyzetet, jelenlegi beveteleit, varhato kilatasait, merlegeli a hosszu tavu terveit. CSaladi terveket, hany gyereket akar, hova akarja iskolaba jaratni. Mikor akar nyugdijba menni es milyen igenyekkel. Errol hosszu tavu penzugyi tervet, de legalabb vmilyen elgondolast keszit es ennek megfeleloen tesz felre. Merlegelve a rizikokat es a befekteteseit megfelelo diverzitassal kezeli. (Bankban nem bizunk meg:) ) Plusz az igenyeit a beveteleihez igazitja. Ha magasabbak az igenyek, akkor pedig tesz valamit azert, hogy nojjon a bevetele:) (Igy remelhetoleg ossze is jon)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24459 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

mahlzeit írta: Nem ertek egyet amit irsz a reszvenyekrol es fondokrol. Abban az ertelemben, hogy ahhoz nem kell erteni. VAgy nem szamoltad meg ki mennyivel nyult le a bank vagy meg nem egetted meg magad ilyenekkel. NAgyon is at kene latni a rizikofaktorokat es a remelt hozamokat. BAnkba megbizni itt sem szabad! Amugy mi az a netto nyereseg (25% nyeresegado mellett) amit kiszedsz ilyenekbol? Es milyen riziko mellett?

Rizikó mindenben van! Akkor ne vezess autót, ne egyél, és a legjobb ha meg sem születsz, mert az élet is rizikó! A 25%-os nyereségadó nem lényeges, mert ez már a pluszból vesz el igy 100 egységnyi nyereségböl marad 75%. Az meg nem érdekel hogy a bank mennyit keres a pénzemmel, az a fontos hogy nekem mennyi jut! A bankban én megbizom, mert ELOLVASOM amit alirok! ha nem tetszik nem irom alá! Mi is buktunk már 5000 DM-et, de az is azért volt, mert vérszemet kaptam és nem fondokban hanem részvénybe raktam. Azt hittem értek hozzá.... Ez volt a tanulópénz! Azóta inkább a banki tan´csadóra hallagatok. Nekik is érdekük, hogy a pénzemmel nyerjenek.....

S még mindig jobb ilyenbe rakni a lóvét mint, hogy az állambácsitól várni a csodát! Garantálom neked, hogy sem a magyar sem a német állam nem gazdálkodikaz érdekedben jobban mint Te magad! Nézd, ezek a fondok közel 100 ezer eurót hoztak s talán az 1/4-ét fzettük mi zsebböl. Számolj csak! Hány % haszon ez elvileg. (Csak azert látszat, mert egy jó nagy rész a VWL-ben a cégek is fizetnek ami szintén a tied.) Ebböl még lesz 130 mire nyugdijba megyünk és meg sem érzetük havonta. Ekkor veszel egy lakást és kiadod. Még ha adózol is (ami nem biztos) akkor is van plusz egy "nyugdijad" de legalább is egy massziv kiegészités! (Ismerösöm most ment nyugdijba s van 2 lakásuk kiadva -közben sajátban laknak-. Igaz ök nem 23 éve kezdték hanem itt születtek 65 éve......1400 euró bevetélük van havonta, PLUSZBAN, a nyugdijuk felett!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24545 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Nem ertek egyet amit irsz a reszvenyekrol es fondokrol. Abban az ertelemben, hogy ahhoz nem kell erteni. VAgy nem szamoltad meg ki mennyivel nyult le a bank vagy meg nem egetted meg magad ilyenekkel. NAgyon is at kene latni a rizikofaktorokat es a remelt hozamokat. BAnkba megbizni itt sem szabad! Amugy mi az a netto nyereseg (25% nyeresegado mellett) amit kiszedsz ilyenekbol? Es milyen riziko mellett?

Rizikó mindenben van! Akkor ne vezess autót, ne egyél, és a legjobb ha meg sem születsz, mert az élet is rizikó! A 25%-os nyereségadó nem lényeges, mert ez már a pluszból vesz el igy 100 egységnyi nyereségböl marad 75%. Az meg nem érdekel hogy a bank mennyit keres a pénzemmel, az a fontos hogy nekem mennyi jut! A bankban én megbizom, mert ELOLVASOM amit alirok! ha nem tetszik nem irom alá! Mi is buktunk már 5000 DM-et, de az is azért volt, mert vérszemet kaptam és nem fondokban hanem részvénybe raktam. Azt hittem értek hozzá.... Ez volt a tanulópénz! Azóta inkább a banki tan´csadóra hallagatok. Nekik is érdekük, hogy a pénzemmel nyerjenek.....

S még mindig jobb ilyenbe rakni a lóvét mint, hogy az állambácsitól várni a csodát! Garantálom neked, hogy sem a magyar sem a német állam nem gazdálkodikaz érdekedben jobban mint Te magad! Nézd, ezek a fondok közel 100 ezer eurót hoztak s talán az 1/4-ét fzettük mi zsebböl. Számolj csak! Hány % haszon ez elvileg. (Csak azert látszat, mert egy jó nagy rész a VWL-ben a cégek is fizetnek ami szintén a tied.) Ebböl még lesz 130 mire nyugdijba megyünk és meg sem érzetük havonta. Ekkor veszel egy lakást és kiadod. Még ha adózol is (ami nem biztos) akkor is van plusz egy "nyugdijad" de legalább is egy massziv kiegészités! (Ismerösöm most ment nyugdijba s van 2 lakásuk kiadva -közben sajátban laknak-. Igaz ök nem 23 éve kezdték hanem itt születtek 65 éve......1400 euró bevetélük van havonta, PLUSZBAN, a nyugdijuk felett!

Nem azt mondtam, hogy a riziko baj, hanem azt, hogy a riziko NEM ismerete a baj! Azzal, hogy uhy kezeled, hogy ehhez nem kell erteni, azzal nem ertettem egyet, de nagyon nem!!
Manyupos alapom nekem is van Mo.-on, meg se ereztem es 8-9 ev alatt hirtelen lett benne vagy 25-30e EUR. Ceges, sajat befizetes, adokedezmenyek es a hozamok. HA jobban megnezem az alap viszont folyamatosan inflacio alatti hozamokat hoz. Csak azert nem latszik, mert a ceges befizetes es adokedvezmenyek miatt meg plusszos. Itt jon a hozzaertes, hogy ezt kiszamolod es kitalalod a strategiat:) Penzt atteni mas alapba v. 10 ev utan kivenni es normalisan befektetni. Az eredetit meg fenntartani arra, hogy a ceges kedvezmenyt igenybe lehesen venni. 30 ev alatt a kulonbseg meglehetosen nagy lehet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!