ibolyanagyne esélyei

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21965 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

timi, a minijob valoban nem az idealis. De pl ha nincs szüksegem teljes munkaidös alkalmazottra - mint pl most is - akkor en is minijobost veszek fel. Vagy reszmunkaidö, ez mar attol függ, mennyi munkaidöre van szüksegem, es milyen munkara veszem fel.
Es igazad van abban is, ha valaszthatok, akkor olyat veszek fel, akivel tudok beszelni.
Most van eppen nalam meg a heten egy magyar egyetemista, diakmunkan. A növerek kicsit huzodoztak, amikor mondtam, hogy jön. Aztan amikor mondtam, hogy jobban beszel nemetül, mint en, akkor felderültek. Nincs is semmi problema. Ö is minijobbal van felveve.
Es en ugy gondolom, a munkavallalonak is jo a minijob, mert nem, vagy csak keveset adozik utana.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21970 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Szerintem kicsit felreertettük egymast :) A minijob-ot bizonyos körülmenyek közt nem tartom rossz lehetösegnek es egy munkaado akinek havi x -oras segitsegre van szüksege, az minek venne fel teljes vagy reszmunkaidöre egy embert . A takaritonö oraberet mas oldalrol nezzük . Nekem mint magan embernek , havi par orara meg minijob-os alkalmazottra sincs szüksegem , ezert csak olyan valaki jöhet szoba aki ezt önalloan csinalja mindent maga utan fizetve . Ezert ez igy többe kerül mint 10 eu orankent , mivel nem akarok feketen dolgozot alkalmazni .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21971 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

timi, ha jarulekot fizetünk - es a minijob utan is kell kb 30%-ot fizetni, akkor az több, mint 10 euro termeszetesen. Bar az is különbseg, hogy az ember mit fizet vallalkozonak, es mit munkaberkent.. Ezert sem lehet altalanositani.
Egyebkent en nem gondoltam, hogy rossz lehetösegnek tartod, csak pontositottam. Es ugye vallalkozokent is lehet alkalmazni valakit, de arra vigyazni kell, hogy ha csak egy embernek szamlat, akkor azt könnyen bujtatott alkalmazasnak veszik, es az is tilos.
Mert nem kell valakit minijobban alkalmazva a teljes 400 euroert alkalmazni, lehet kevesebb idöre is, es lehet nem minijobban, de reszmunkaidöben.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21974 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

A mostani hölgyet nekünk is ugy ajanlottak tehat nem csak nekünk szamlaz . Igen sok körülmenyt kell figyelembe venni , ezert nem lehet az oraberrel altalanositani . Egy szolgaltatast igenybe venni es valakit alkalmazni az is ket külön dolog.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21975 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Timi, nagyon jo, hogy te is leirtad, takaritonöt az ember ajanlasra alkalmaz - ezert sem latom idealisnak, ha valaki ugy jön ki, hogy majd itt talal csaladoknal takaritast. Ha mar van, aki alkalmazza, az mas. DE ha itt keres, es nem ismer senkit, akkor bizony nehez. Mert ehhez nem eleg, hogy magyar a csalad is, bizony utanakerdeznek. Es ha meg nem volt munkahelye, akkor ugyan hol kerdezzünk utana. En pl szivesen kihoztam volna az otthoni takaritonömet, de nalam nem lett volna annyi munkaja, hogy abbol megeljen. Pl igy tudom elkepzelni, hogy elöször ismerös csaladnal, akit esetleg meg otthonrol ismer, es ha van hol lakni, aztan tud fejlödni a dolog.
Ja, en is amikor kerestem., utanakerdeztem, es ajanlasra valasztottam.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21979 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Igen Eva ez egy bizalmi munkakör , amihez elöször fel kell epiteni valamit hogy elni lehessen belöle, ami ugye idö...Arrol nem is beszelve , hogy igen nagy a tulkinalat , hiszen sokan azt gondoljak ehhez nem kelll se nyelvtudas sem kepzettseg , megyünk azt takaritunk ! Viszont ha a nyelvet valaki egyaltalan nem beszeli,hogy erti meg mi az elvaras töle ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!