ibolyanagyne esélyei

Több
11 éve 9 hónapja #21951 Írta: ibolyanagyne
ibolyanagyne válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Kedves Zsebi!
Ne haragudjatok, hogy mindenkinek csak most mondok köszönetet a sok biztatásért, de az az igazság, hogy az első egy-két hozzászóló annyira elvette a kedvemet, hogy azt mondtam magamnak, hogy nem jövök fel erre az oldalra többet! Nem adtam fel, csak rossz volt olvasni az elkedvetlenítő sorokat. Most is a fiam nézett fel erre az oldalra és ő mondta, hogy nézd csak anya, most milyen biztatóakat írnak neked! El sem tudom mondani, hogy milyen hálás vagyok nektek. Pont a Ti soraitokra vártam! Nem arról van szó, hogy egyszerűnek gondolnám ezt a dolgot, TUDOM, hogy nagyon nehéz lesz. De azt a kevéske önbizalmat is lenyomni az emberben szerintem csúnya dolog. Akik csupa negatív dolgokat írtak, hogy csak nyelvtudással, meg ezzel a szakmával nem....hát nem tudom, hogy ők úgy mentek ki, hogy vörös bársonyszőnyeggel várták őket. Vagy rajtam kívül mindenki tud-tudott németül, amikor kiment. Miért kell ezt elfelejteni? Ez a magyar mentalitás! Ezek szerint van, aki ezt odakint sem tudja levetkőzni magáról. "Nekem már jó, másnak meg elveszem a kedvét!" Nagyon köszönöm, hogy írtál, talán mégis látogatni fogom ezt az oldalt. A németet azóta is tanulom, van már vagy három könyvem, szótáram, meg a neten is szoktam szavakat tanulni, és igen, elkezdtem csomagolni! Még egyszer köszönöm!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ilonafoto2011

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21953 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Igen Eva, ez valoban tul altalanos volt a 10 euroval , hiszen ez mindenhol valtozo . Jol is teszik hogy a feketen munkat vallalokat is megbüntetik szerintem...Minijob az a munkaadonak es allamilag vagy csaladilag eltartottaknak lehet jo .
Minijob utan , nincs betegbiztositas ,nem szamit bele a nyugdijba stb. Nem azt mondom nyugdijasoknak , kisgyerekes anyukaknak idealis , de aki csak magara szamithat annak nem a legjobb .
Timi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 9 hónapja #21954 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Kedves tam1984,

takarítani 10 euró alatt ne is menj el óránként. Hotelben azért alapfokú nyelvtudást kérnek, illetve tapasztalatot, ráadásul hétvégén is valószínűleg dolgoznod kell.

Kérje meg a bérét, igazad van, de 10eurot csak az olyan bejárónők kapnak, akik jómódú családoknál komplett háztartást vezetnek. Az egyszerű szobaasszonyok örülnek ha 8euro környékén kapnak (óránként).
Sajnos nagyon sok helyen a kitakarított szobák után jár a fizetés, a folyosót, stb meg ingyen csináltatják hozzá. A németül nem beszélők meg persze mindíg kétszeresen is ki vannak használva..
Itt is nehéz!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 9 hónapja #21955 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Kedves Zsebi,

a heten kezdte a fiammal a nyelvtanfolyamot a Volkshochschule-ban. Ha beszeli mar egy kicsit a nyelvet, akkor kap masfele munkat. Ez az iskola mindenütt van Nemetorszagban, es meg ez a legolcsobb. Perfekt nem leszel töle, de az alapokat megadja. Beirod a keresöbe a Volkshochschule-t,

Had cáfoljam meg soraidat! Mi az, hogy "perfekt nem leszel tőle" ?
2008 ősze óta tanulok náluk németül, épp két hete raktam le a C1es nyelvvizsgát! B) Igenis, hogy kiválóan meg lehet náluk tanulni németül!!!! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21956 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Kedves Ibolya
Szerintem az hogy nem kergenek hiu abrandokba , az nem rosszindulat . Az eu bövülesevel,egyre több a munkakeresö es a munkaado elöbb fog valasztani egy nemetül beszelöt , mint olyat aki nem beszeli a nyelvet. Persze szerencseje mindenkinek lehet, de arra sajnos nem lehet epiteni. Igen az teszed a legjobban ,hogy tanulod a nyelvet mert azzal nönek az eselyeid

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21963 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Szia Maya!
Pont erre kell figyelni, hogy ha lehet, amit dolgozik, fizessek is ki. Aki nem beszel nemetül, valoban könnyebb kihasznalni. Hiszen nem tud szolni, de meg azt sem tudja a kollegaitol megkerdezni, hogy mi a szokas, mit kellene megcsinalni, mit nem, stb...
Es en nem tudom, hogy gazdag csaladoknal mit fizetnek, de az a valoszinü, amit irsz.
Itt ennel kevesebbeket is fizetnek, mint amit en.
Ugyanakkor az is fontos, amit mar sokszor leirtam, hogy itt keleten sok minden olcsobb, mint nyugaton. Nalunk, a regi hatartol nem messze sokan dolgoznak a nyugati reszen es laknak a keleti reszen.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!