ibolyanagyne esélyei

Több
11 éve 9 hónapja #22113 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

DECOTEXT írta:

keeek írta: ....ertem, vagyis lehet, h ertem :) Tehat munkaban toltott eveknek szamit ugyan, de a nyugdijszamitasba mint osszeg nem szamit? Ez viszont amugyis csak az utolso evek alapjan szamolodik nem?


Nem bizony! Az összes munkbában töltött évek és befizetések számitanak! Ez nem Mo.!! Otthon az utolsó éveiben a melósoknak megnyomják a fizetését, hogy magas lehessen a nyugdija. Itt viszont az összes befizetés számit! A nejemnek és nekem is megküldik minden évben, hogy most mennyi lenne HA! Ha most lennénk nyugdijasok! (Messze semmi köze ahoz, amit most keresünk!) Ebbe pl. munkába eltöltött évnek számitanak a magyar munkaévek is, de a magyar részt (idöarányosan) otthon fogják majd folyósitani! Ebböl lesz majd az össz EU nyugdijunk! Ha itt valaki 30 évig csak 50 eurót fizet járulékot havonta, hiába keres az utolsó éveiben 5000 eurót, alig lesz nyugdija, mert KEVESET FIZETETT A KÖZÖSBE!

S ez valahol fair is, mert aki meg sokat fizetett és végig, annak bizony járjon csak rendes nyugdij! Mit gondolsz miért olyan rosszak a magyar nyugdijak? Pont az ilyen hibás politika miatt! Nem lehet az utolsó keresetek alapján nyugdijat folyósitani!!!!

UI: mi van azokkal Mo.-on, akik 30 évig feketén dolgoztak, s csak az utolsó 10 évben fizetnek TB-t egy felpumpált fizetés alapján! Akkor szuper nyugdijuk lesz, miközben röhögnek a markukba???

Naja, ilyen is biztosan van. Bar ott a munkaevek aligha gyulnek. De nyilvan a 30evvel ezelotti fizetesed ma mar nem lenne valami nagy szam, erdekesnek talalom azalapjan szamitani... Mondjuk en a nyugdijtol meg messze jarok, addigra lehet h mar meg is szunik majd, vagy nem eljuk meg. :/

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22126 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

ha valaki 30evvel ezelött keresett mondjuk 5000 ft , akkor a nyugdijszamitasnal nem az 5000 ft veszik figyelembe hanem kb. az akkori erteket ,erre vannak ra különbözö szamitasok . ezert nem jo ötlet mondjuk 35 evig minimalber utan fizetni , aztan az utolso öt evben több utan .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22129 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

timi2012 írta: ha valaki 30evvel ezelött keresett mondjuk 5000 ft , akkor a nyugdijszamitasnal nem az 5000 ft veszik figyelembe hanem kb. az akkori erteket ,erre vannak ra különbözö szamitasok . ezert nem jo ötlet mondjuk 35 evig minimalber utan fizetni , aztan az utolso öt evben több utan .


nyilván, de én még olyan számítást nem láttam, ahol valóban a mai értéket hozták volna ki. Hogy adott fizetésből akkor milyen színvonalon lehetett élni, és ahhoz ma mennyi kéne, és ott, ahol ő él, hiszen ez is része, ez szerintem még a németeknek sem megy. De valamit biztosan kihoznak, ezekszerint majd látom a fizetési papíromon.
Ebben a módszerben azért én nem bízom valami nagyon, inkább keresek valami magán befizetősdit pluszba :d

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22140 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

timi2012 írta: ha valaki 30evvel ezelött keresett mondjuk 5000 ft , akkor a nyugdijszamitasnal nem az 5000 ft veszik figyelembe hanem kb. az akkori erteket ,erre vannak ra különbözö szamitasok . ezert nem jo ötlet mondjuk 35 evig minimalber utan fizetni , aztan az utolso öt evben több utan .


Pontosan! A százalékos befizetés a lényeg és az adott években a vásárlóerö! Különösen veszélyes a ma otthon, nagyon divatos fekete munka! Ma ugyan jól él belöle a polgár, de amikor nyugdijas lesz már nem biztos, hogy munkaképes olyan mértékben, hogy ezzel kiegészitse....aztán jön a nagy sirás, hogy milyen alacsony a nyugdij, abból nem lehet megéli! Ilyen pl. a sok falusi, akik a háztájiból szuperül megéltek ,adó es járulékmentesen. Ma meg nyomorognak mert nem hosszútávon gondolkoztak!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ilonafoto2011

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24200 Írta: ilonafoto2011
ilonafoto2011 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Kedves Éva!

Ha időd engedi: kérlek írd meg, hogy mi a FELADATA egy házvezető-nek (az itthoni feltételeket: feladatok, dijazás, munkaidő, pénz,stb. ismerem), van tapasztalatom, nagyon szerettem ezt a munkát.
A házvezetői munkát is lehet hivatalos formában végezni? (munkaviszonynak számít?)
Hol tudok ilyen munkára jelentkezni?
Szeretném megpróbálni, dolgozni ebben a témában, van még egy pár év a nyugdíjig.
Köszönöm szépen a segítségedet.
További szép napot: Ilona

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24201 Írta: ilonafoto2011
ilonafoto2011 válaszolt a következő témában: ibolyanagyne esélyei

Sziasztok!
Egy dolgot még mindig nem tanítanak kishazánkba: az ÖNGONDOSKODÁS-t!!!
És akinek még is van erre fedezete, az semmilyen magánnyujdij pénztárral sincs biztonságban, mert befektetik a pénzedet és az ELTÜNIK, nincs felelős! Akkor hogyan légy öngondoskodó.

Szép napot mindenkinek! ilona

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!