Beiskolázás

Több
13 éve 8 hónapja #1008 Írta: Roxa
Beiskolázás téma létrehozva Roxa által

Sziasztok!
11 éves gyermekemet szeretném kihozni magamhoz Németországba, és őt itt beiskolázni. Az lenne a kérdésem, hogy az iskolát én választhatom-e meg vagy a lakcím bejelentés után ők jelölnek ki iskolát? A másik pedig, hogy mit kell hozzá hoznom? Bizonyítvány, születési anyakönyvi, esetleg kell valamiféle igazolás?
Minden segítséget megköszönnék!

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Tünde
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #1009 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia Roxa!
Amit kernek az iskolaban :anyakonyvi kivonat,utlevel,otasi kiskonyv,bizonyitvany!
altalaban az iskola donti el melyik gyermek hova jarjon,de szerintem menj be a suliba,es ott kapasbol megmondjak van-e hely naluk,vagy ajanlanak egy masikat.
udv
Tunde

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1011 Írta: Zita
Zita válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia Roxy,
nem kell hozza semmi csak a bizonyitvany leforditva nemetre, meg a születesi anyakönyvi kivonat.
A legközelebbi iskolahoz tarttoztok es tuti, hogy van hely.
A kisfiam most volt elsös, elköltöztem es az utca vegen van az iskola, oda fog jarni.
Üdv Zita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1017 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Beiskolázás

köszönöm szépen az infókat! Még, jó hogy említettétek az útlevelet..az én lányomnak olyan nincsen szerintem. Akkor ezek szerint az is kell? És amikor kihozom Őt, akkor rögtön be kell jelentsem a Meldeamtnál a kislányt lakcímre?

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1019 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Közben még egy kérdésem adódott, ha a bizonyítványt lefordíttatom, akkor elég csak sima hivatalos fordítás vagy kell ilyen komolyabb fordítás vagy hogy mondjam:D
És kell az egész bizonyítványt vagy elég a 4. év végét,hisz a lányom most lenne ötödikes? tekintve, hogy első 3 évben szöveges értékelés volt..

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #1021 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Kedves Roxa!

Mikor kiköltöztök, magadat is és kislányodat is jelentsd be a "Meldeamt"-on. Igy nyilvántartásba veszik, tudják, hogy iskolaköteles és nagyon fognak rá ügyelni, hogy iskolába kerüljön. Levélben fogják megírni, hogy melyik körzetes iskolába kell majd járnia. Ha a kijelölt iskola nektek valamiért nem jó, akkor ezt személyesen meg kell beszélned a hatósággal. Az útlevelet meg az utolsó éves magyar lefordított bizonyítványt vidd.
Még két dologra vigyázz: Németországban nincsenek egységes iskolai szünetek, bizonyos tartományokban már most kezdödik az iskolaév, lépj gyorsan, nehogy lemaradj a kezdésröl!
A másik meg: sok tartományban az általános iskola csak 4 évig tart, utána a gyerek vagy gimnáziumba kerül, vagy "Realschule"-ba, vagy "Hauptschule"-ba. Nagyon-nagyon nem mindegy!! ìrd meg, hogy melyik tartományba költöztök, mert van, ahol a szülö/gyerek választhat ezen iskolatipusok között, van ahol meg az iskolai eredmény dönti el, hogy mehet-e gimnáziumba. Ilyen tartományokban pl. egy 10-11 éves külföldi gyerek nagy hátránnyal indul, mert eleve a gyengébb iskolatipusba irányítják, mondván hogy nem tud (elég jól) németül. A legtöbb iskolában van azonban felzárkóztatás, külön némettanítás külföldi gyerekeknek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!