Beiskolázás

Több
13 éve 8 hónapja #1200 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia:)

Én elvileg Münchenben lakok, de a lányom Lorchba ( Baden-Württemberg) fog költözni, majd én is megyek oda, de terveim szerint csak novembertől.
Most viszem oda ki azt hiszem 14-én, már a bizijét lefordíttattam, mert hát ugye akkor még nem tudtam, hogy ez is megoldás lehet!
Most, hogy te ezt mondtad, hála neked, felcsillant a remény, hogy ne kelljen a lányomnak évet ismételnie, így holnap reggel van randim az iskolánk igazgatójával.
Az a kérdésem még, hogy Németben áruljam, el, hogy a gyerekem idehaza magántanuló? Vagy mondjam meg kerek-perec, hogy egy év nyelvtanulásra hoztam?

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1201 Írta: abraham64
abraham64 válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia Roxa !
Én nem szólok, mi hosszabb időre tervezzük a kintmaradást,terveink szerint végleg. De tudod ember tervez ........ ! Ezért én nem bánom ha gyerek egy évet visszamarad itt. De kint ott folytatja ahol abbahagyta. Ja és elfelejtettem,hogy mond meg az igazgatónak,hogy ti már a jövőhétn eljöttk,mert az iskola elküldi a saládsegítőnek a papirt és mikor visszaküldi a családsegítő elvileg csak akkor lehet elhozni a suliból. De nekünk úgy oldották meg,hogy addig beirják a gyereket a naplóba mintha bent volna a suliba. Tényleg a tied most jár suliba, és várja a kölözést? És ti csak 1 évre tervezitek? Én viszont ezt a bizi lefordítást kérdezném,hol fordítatad le? Az én lányom harmadikos volt ott csak szöveges bizi van.
Üdv : Annamari

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #1219 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia, írtam priviben választ!:)

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #1228 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Közben leírom ide is mindenkinek, aki a segítségemre volt, hogy sikerült a lányomat magántanulói státuszba helyezni Magyarországon. Segítőkészek voltak úgy az Igazgató, mint a családsegítő szolgálat emberei, így pár napon belül a kezünkben lesz a határozat.

A lányom bizonyítványának a fordítása és a születési anyakönyvi kivonat fordítása az országos fordító és hitelesítő irodán keresztül ment, csekély 29910 ft-ért :ohmy:
Most már csak az van hátra, hogy kimenjünk és bejelentkezzünk a meldeamtnál a lányommal. Köszi mindenkinek még egyszer a segítséget!

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Erth
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 7 hónapja #1229 Írta: Erth
Erth válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Sziasztok!

Nagyon megörültem ennek a témának!

Következő év elején megyünk ki Freiburgba. Egyik gyerkőc 4 és fél, a másik 6 és fél.
A nagyobbik most járja másodszor a nagycsoportot, de sejtelmem sincs, hogy Baden-Würtenbergben óvodásnak, vagy iskolásnak minősítik-e várhatóan. Németül még nem beszél.
Van esetleg valakinek ötlete?

A kisebbikkel kapcsolatban is kérdeznék, KIGA vagy KITA? Olvastam rendíthetetlenül, de nem sikerült még kiszűrni a lényeget a két dolog között. Mintha az egyik csak fél napos lenne, a másik egész napos, a vallási nevelés is mintha eltérő lenne, de a legnagyobb kérdés, várhatóan lesz-e hely?

Tudok-e, illetve van-e értelme levelezésbe kezdenem velük, amíg azt sem tudom pontosan, hol lakunk?

A Südwind-del sikrült felvenni a kapcsolatot, szeptember végén ha minden jól megy, kapunk időpontot ennél a migrációs központnál.

Még egy utolsó kérdés. Az anyakönyvi kivonatokat is le kell fordíttatni?

Előre is köszönöm a segítéget!

Üdv
Erth

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ostern
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 7 hónapja - 13 éve 7 hónapja #1248 Írta: Ostern
Ostern válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Sziasztok !
Kérdéseket látok, de válaszokat annál kevesebbet. Kezdem elveszíteni a fonalat a jogszabályok között. :S Ha valaki a tapasztalataival tudna segíteni azt megköszönném. Pl.: Magántanulóként érdemes folytatni a tanulmányokat, vagy azonnal kezdjen külföldön ? Nem tudom Ti hogy vagytok ezzel, de a lányom nyelvtudásával az első évünk biztos nem sikerülne. A kettő együtt meg gondolom nem működik. Vagy igen ? Rengeteg kérdésem lenne ki- és bejelentkezésről, a hivatalos eljárás menetéről, idejéről, költségeiről stb.
Szóval aki tud... ;)
köszi !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!