Beiskolázás

Több
13 éve 4 hónapja #2611 Írta: bbogi
bbogi válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Kedves Annamari!

Mi 3 kislánnyal vágnánk neki a német kalandnak. 8, 11 és 13 évesek. mindhárman első óta tanulnak németül. Az én legnagyobb dilemmám az iskolai beilleszkedésük. Nagyon megnyugtató volt amit írtál, hogy a suliban nagyon segítőkészek. Mi München környékére szeretnénk menni (Landshut). Mindhárom lányom akrobatikus rock'n rollt táncol. Hallottál esetleg a környéken valami hasonló táncklubról? Ti hogyan oldottátok meg eleinte a suli dolgot? Itthon magántanulók lettek a gyerekek? A német suliban eleinte csak a nyelvet tanulták? A tananyag számonkérése mikor indult?
Bocs, hogy ilyen sok kérdést rád zúdítottam, de minden tapasztalat megkönnyíti a döntésünket.
Előre is köszi: Bbogi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2612 Írta: abraham64
abraham64 válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia B.Bogi!
Mint írtam bejelentkeztünk a lakásba utána rögtön a suliba nagyon kedvesen fogadtak minket lefénymásolták a papírokat és másnap reggel fél nyolckor már a padban ültek a gyerekek. Megkapták a könyveket amikért itt nem kell fizetni. Aztán megmondták mit kell még venni a sulihoz. A mi gyerekeink nem beszélték a nyelvet a lányom angolos volt otthon. De szinte hihetetlen milyen iramban haladnak a nyelvel. Beilleszkedés : Már a második nap jöttek a gyerekek a gyerekeimért,hogy együtt menjenek a suliba és ez a mai napig így van. Ma már átjárnak az osztálytársak ide játszani.Mi is magántanulók vagyunk otthon. Nálunk rendesen a tananyagot tanulják és nem tették vissza őket egy osztállyal lejjebb. És ők is ugyanúgy megírják a teszteket mint a többiek. És eddig mind jól sikerűt, a matekból eddig mind 1+-os lett, a német pedig 3-as ami szerintem jó így 4-hónap után.
A táncról nem tudok semmit mi amúgy is Göppingen mellett lakunk. De ha még tudok segíteni valamibe írj nyugodtan.
Üdv :
Annamari

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2613 Írta: abraham64
abraham64 válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia Speed!
Én megpróbáltam utána nézni a balett sulinak de én csak ezt találtam :
http://www.stuttgartballet.de/deutsch/d_crankoschule/d_einstieg_schule.html
de itt is csak felsőben vagyis 5.-től van balett suli elötte csak tanfolyam és ez a suli is Stuttgartban van.
Ez olyan suli amit te keresel Heilbron-ban csak másmilyen balett iskolát találtam.
Üdv :
Annamari

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2614 Írta: speed
speed válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Kedves Annamari!
Igazán nagyon rendes vagy és nagyon köszönöm! Ezzel az iskolával pont nem találkoztam még. Azért volt mindegy hogy helyileg hol van, mert a párom buszsofőr, a cég központja Stuttgarti, és át tudja helyeztetni magát végül is bárhová a környéken, ha úgy döntünk.
Ez az infó nagyon jól jött, köszönöm!
Minden jót!
Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • mmarti
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2617 Írta: mmarti
mmarti válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Sziasztok!
Az előző hozzászólásból kimaradt a címzett,Annamari lett volna. Nagyon hasznos dolgokat írtál,amit köszönök. Mindenütt másképpen megy,de remélem,nálunk se lesz semmi gond. Szerencsések a gyerekeid,jó sulit találtatok nekik. Hamarosan mi is útra kelünk,és többet tudok majd. Azt szerettem volna még kérdezni,hogy ott is divat e az ünneplő ruha viselése ünnepekkor,mint itthon. Anyák napja,karácsony,fekete-fehér szettre gondolok. Pakoljak-e nekik ilyesmit? Ezer a kérdés ilyenkor,ezért jó,hogy sok a kedves,segítőkész ember itt!
Köszönöm előre is. Üdv: Márti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2618 Írta: abraham64
abraham64 válaszolt a következő témában: Beiskolázás

szia mmarti!
Nalunk idaig nem volt olyan ünnepely ahol kertek volna csak csinosba mentek a gyerekek. ami erdekes hogy nem volt karacsonyi ünnepely, vagyis csak a gyerekeknek. a nagyok sütit sütöttek maguknak meg a kicsiknek a kicsik meg müsort adtak elö a nagyoknak. Es a tanarnötöl kaptak ajandekot. Es itt mar fel nyolckor elkezdödik a tanitas de alltalaban mar 12-13 kor itthonvannak.
Ti hova költöztök ? Es mikor ?
Es ha barmi kerdesed / kedesetek van irjatok nyugodtan ha tudok segitek !
Szep estet mindenkinek !
Annamari

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!