Beiskolázás

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3504 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Sziasztok!
Mi most költöztünk Sulzdorfba, sokak kérdésére válaszolva gondoltam leírom mi hogyan zajlott. A lányaim 7 és 10 évesek, 1. és 4. osztályosok voltak Magyarországon. Magántanulói státuszban maradtak otthon, itt pedig a kicsi ugyanúgy 1.-be ment, a nagyot viszont a mi kérésünkre 3.-ba irattuk, hogy legyen még 1 éve az alsó tagozatban, amíg megtanulja a németet. A beiratkozáshoz az égvilágon semmit nem kért az igazgató, csak a személyi igazolványukat. Még a lakcímbejelentőt se, se születésit, se bizonyítványt. Bár a bizonyítványra annyit mondott hogy azért egy másolatot majd hozzunk már róla, csak a formaság kedvéért, hogy tényleg járt otthon suliba.
A tanárok nagyon kedvesek és segítőkészek, a gyerekeim pedig nagyon jól viselték a kezdést, már az első napon azt mondták, hogy sokkal jobb itt.
Ha van kérdés szívesen válaszolok, örülök, hogy van egy ilyen fórum, ahol segíthetünk egymásnak! Lehet nekem is lesz még kérdésem.
Üdv mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • ercsa
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3510 Írta: ercsa
ercsa válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Sziasztok! Az érdekelne,hogy augusztusban szeretnénk családosan kiköltözni és ehhez mivel kell kezdenem mivel két gyerekkel indulnánk az egyik ovis ,a másik most itt 5-es
Nekik mikor kell beiratkozni, mi kell a sulihoz,ovihoz? Biztosítást hogyan tudunk intézni? Ha nem tud a nagylány egy szót sem, hogy fog suliba menni? Előképzős lesz vagy hogyan működik? Aki tud valamit ezekről a dolgokról, kérem segítsen.
Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #3514 Írta: bnemonika
bnemonika válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Sziasztok!
Nekem is ovis a kicsi és most ötödikes a nagyobbik fiam, mint Ercsának :)
Még nem tudom, mikor tudunk kimenni, de addig mindent szeretnék elrendezni.
A nagyfiam német kéttannyelvűbe jár, a kicsi meg német nemzetiségi oviba, ezzel is segítem őket a felkészülésben.
Visszaolvastam az egész fórumot, és sokszor azt láttam, hogy a gyerekek itthon magántanulók lettek. Miért kell ez? Minek kétféle iskolát tanulni párhuzamosan? Nem szándékozunk hazajönni, úgyhogy nem látom ennek értelmét. Mégis muszáj? Mi szabályozza ezt?
Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #3516 Írta: abraham64
abraham64 válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia !
Nem kötelező, de én is elkövettem ezt a hibát,hogy otthon magántanulók. De most ha megyünk haza kiveszem őket a magyar suliból. Nagyon sok ez így nekik, főleg a kicsinek Ő most elsős és nagyon összezavarodott, vele már nem is tanuljuk a magyart. Szóval aki nem szándékozik visszamenni nem ajánlom ezt a megoldást.
Üdv
Annamari
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bnemonika, langozsazsa, Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #3518 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Sziasztok!
Fentebb írtam, hogy nekem is magántanuló magyarban a két lányom. Egyrészt azért, mert bár mi sem szándékozunk haza menni, de ettől még a sors bármit hozhat. Másrészt nem kell neki magántanulóként 5-ösnek lenni, elég ha kap egy 2-est vagy egy 3-mast, de mégis tisztában van az ember a magyar tananyaggal, olvas valamit Petőfiről, Kossuth-ról, stb. Aztán amit kényelmes tempóban megterhelés nélkül megjegyez, az csak a javára válik. Harmadrészt én azt tapasztalom, hogy a német tananyag kevesebb, inkább az a cél, hogy amit tanulnak, azt tudják is. Elég időt szánnak az elmélyítésre. Vagy csak mi jöttünk Magyarországon nagyon erős iskolából, de az elsős lányom az kb. kétszer annyit tud, mint az itteni elsősök. Az első napján az iskolában megállapította a tanítónéni, hogy még németül is jobban olvas, mint a többiek, annak ellenére hogy egy kukkot nem ért belőle. Pedig nem tanítottam meg olvasni az iskola előtt otthon sem, vagyis azt tudta amit fél év alatt az otthoni iskolában tanult. De a legnagyobb meglepetés az volt, hogy folyóírással sem írnak, és azt kérték ne is írjon addig semmit úgy, amíg a többiek utól nem érik.
Elnézést ha kicsit bő lére eresztettem!
Szép napot mindenkinek!
Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3549 Írta: langozsazsa
langozsazsa válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Kedves Fórumozók!!

Annyira örülök nektek, hogy el sem tudom mondtani!! Sokat tudtam meg, hogy végigolvastam az eddigieket. Mi augusztusban megyünk ki a gyerekekkel. A fiam most megy elsőbe. Nagyon féltettem és arra gondoltam, hogy még egy évet óvodába iratom, hogy tanulja a nyelvet, de látom, hogy mások is kezdték ott az elsőt. Hogy itthon is maradjon-e a suli, azon még rágódok, mert igazából nem szeretnék visszajönni.
Továbbra is olvasgatlak titeket, ötleteket merítve.
Köszönet nektek.
Zsuzsa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!