Beiskolázás

Több
13 éve 8 hónapja #1023 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Köszönöm szépen az infót nagyon kedves tőled! Vagy Bayern vagy Baden-Württemberg még nem tudom, épp a grenzén keresgélek..egyik város még ide a másik oda tartozik. Gyermekem most kezdeni az ötödiket, tehát elvileg már nem grundschulés lenne..megköszönném, ha utána tudnál nézni, kérdezni!
A másik, ha nem évkezdésre megyünk az olyan nagy baj? Pl ha csak szeptember 20-ra tudom kivinni?

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #1026 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Kedves Roxi!

Nekem csak Bajorországból vannak személyes tapasztalataim. Az iskolaév itt idén szeptember 14-én kezdödik. Nem "olyan nagy baj", ha késöbb jöttök, bár szerintem a kislányod beilleszkedését megkönnyitené, ha iskolakezdésre itt lennétek. Sajnos pont Bajorország az, ahol a 4. év utáni továbbtanulást szinte kizárólag a 4.-ben elért iskolai eredmények határozzák meg, nem a szülö. Ha 2,33 alatti átlaga van a gyereknek, gimnáziumba mehet, ha nem, akkor Realschule-ba, a leggyengébbek a Hauptschule-ba, ami egy kicsit a magyar szakmunkásképzöhöz hasonlít és nem vezet érettségihez. (A legjobb jegy az egyes!) Sajnos az én gyerekemet egyböl Hauptschule-ba irányították volna, anélkül, hogy megnézték volna, hogy tud-e németül, vagy hogy milyen volt a tanulmányi eredménye. Csak azért, mert külföldi, és feltételezték, hogy nem tud németül. Ezért írtam, hogy esetleg készülj arra, hogy személyesen kell intézkedned, ha a kijelölt iskola nektek nem jó.
Kitartást és sok szerencsét kívánok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1027 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Kedves Csopaki!

Köszönöm a segítséget, nagyjából képben voltam én ezzel a sokféle iskolával, de most homályosultam fel teljesen, köszönhetően a kimerítő, alapos válaszodnak, nagyon köszönöm!
Közben megnéztem, a lányom átlaga átfordítva 1,2, mert amúgy magyarosan 4,8 volt negyedikben.
Még egy kérdés, az anyósomhoz fogunk költözni, ott fogjuk magunkat bejelenteni egyelőre. Én feketén dolgozok most bevallom :blush: de tervezem hivatalosítani. Nem kérdezik majd meg mikor beiskolázom a lányom, hogy van-e munkahelyem nekem vagy a férjemnek? A férjem munkahelye hivatalos, de 130 km-rel arrébb fog lakni tőlünk..vagy elég, ha azt mondom itt lakunk a mamánál és slusszpassz?

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #1028 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia kedves Roxi!

Gratulálok az okos, jó tanuló kislányodhoz! Biztos, hogy elöbb-utóbb ö is megtalálja a neki legjobb iskolát és beilleszkedik. Pont azért, mert ilyen szép eredménye van - szerintem -, kár lenne, ha Hautschule-ba kerülne, csak azért, mert külföldi. Sajnos félreértetted amit az iskolai átlagól írtam: a 2,33 alatti eredményt a német iskolában kell elérni; nem hiszem, hogy a magyar erdményt "átszámítják". Velünk legalábbis az történt, hogy a lakcímbejelentés utáni 3. napon jött a levél, hogy a fiam menjen a helyi Hauptschule-ba, a "hivatal" úgy döntött, hogy ott a helye. Ekkor természetesen még senki sem látta a magyar bizonyátványát, senki sem tudta, hogy beszél-e és hogyan németül. Ezekután kezdödött nálnnk a "hivatallal" való huzavona: a gyerek jó tanuló, tud németül, ne kelljen már Hauptschule-ba járnia csak azért, mert külföldi. Ekkor nézték meg elöször az okmányainkat meg a bizonyítványt. Esetleges évismétles, "integrációs" csoportba járás, késöbbi iskolaváltás, sokminden szóba került. Ezt nem részletezem, mert városonként teljesen más-más lehet a helyzet meg a felkínált lehetöség. Ezt neked kell megtudakolnod és kiharcolnod, ha úgy gondolod, hogy ez nektek fontos.

P.S. Nem emlékszem, hogy az iskolában kérdezték volna az anyuka munkahelyét.

Sok sikert és szerencsét kívánok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1029 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia!

Köszi a sok segítséget, remélem minden rendben fog menni, nagyon elszánt vagyok.8 éve élek félig-meddig Németben, félig-meddig odahaza, és most már meguntam a kétlaki életet.
Megpróbálom a legjobbat kihozni a dologból, terveim szerint szeptember közepe körül jönnénk ki a kislánnyal.Gondolom seprec alatt el lehet intézni, legalábbis a Meldeamt-nál nem tart tovább 5 percnél. Az iskolai beiratkozás is remélem gyorsan fog menni.
Nekünk sajnos muszáj lesz az évismétlés, de az egészen biztos, hogy egy nyelvi felzárkóztató csoportba fog kerülni, hisz a Német nyelvtudása igen kevés.De én azt sem bánom, ha kétszer lesz ötödikes, engem csak az érdekel, hogy neki majd jó legyen, talán szebb jövője lehessen.
Minden jót kívánok neked és még egyszer köszi a segítséget!
Üdvözlettel: Mádi Orsi

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Tünde
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #1030 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia!
igazad van,azt ne band ha evet kell neki ismetelni!Sot!!!!ez csak a javara lesz!!!!
Az en lanyom is kapott plusz egy evet az oviban,de ez rengeteget segitett neki a tovabbiakban! igaz igy egy evvel idosebb,mint az osztalytarsai,de ez abszolut nem hatrany!
sok sikert kivanok nektek!!!
Tunde

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!