Beiskolázás

Több
13 éve 8 hónapja #1033 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Beiskolázás

szia Tünde:)
Nálunk tudod az a baj, hogy amikor a lányom bölcsis volt, akkor én egy évvel tovább hagytam, mert azt akartam, hogy egy évvel tovább legyen gyerek..a fene se gondolt akkor még erre..így az én lányom épp 20 évesen érettségizhetne itt.Na de akkor is megérné szerintem:) Köszi a bíztatást, minden jót neked

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1050 Írta: Zita
Zita válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Sziasztok,

van meg egy ötletem.
Van ilyen, hogy "Volkshochschule" oda beiratkozhat mindenki aki nemetül akar tanulni.
Ha a kislany oda is jarna talan hamarabb megtanulna nemetül.
Ez csak 1-2-szer van egy heten de az is valami.
Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #1055 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Beiskolázás

És a Volkhochschule vajon minden városban van?

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #1107 Írta: busalány
busalány válaszolt a következő témában: Beiskolázás

sziasztok!szeretném kérdezni hogy én most intézem a papirjaimat németbe heimbromm-ba kapnék munkát ja összejönne egy idö után jönne a családom is 2 gyermekem ök 5 és 8 évesek .mi szükséges papir nekik hogy ide járjanak oviba suliba?kell e hozzá bejelentet cim mert a szállásomat a munka adom rendezi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 7 hónapja #1126 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Kedves Roxa!

Volkshochschule minden városban, de sokszor kisvárosokban és falvakban is van. Ha találsz megfelelö tanfolyamot, csak bíztatni tudlak, menj: a tanárok jól képzettek, az árak áltlában minden más megoldásnál alacsonyabbak. Egy baj van: a Volkshochschule leginkább felnöttoktatásra szakosodott. Olyannyira, hogy Münchenben nem szerveznek gyereknek német nyelvtanfolyamot. Felnötteknek rengeteget, gyereknek egyet sem. En egy München melletti kis falu Volkshochschule-jében találtam végül egy gyerekeknek szóló tanfolyamot, de elég nagy volt a létszám és hetente csak egyszer volt egy 50 perces óra, ami nagyon kevés.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 7 hónapja #1127 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Kedves Busalány!

Javaslom, olvasd végig ennek a topiknak minden hozzászólását, többen is írtak már erröl. A saját tapasztalatom szerint kell az utlevél, az utolsó évi bizonyitvány lefordítva és az oltási bizonyítvány is. A legelsö azonban az, hogy a gyerekeket is bejelentsd a Te lakcímedre, így nyilvántartásba veszik öket mint iskolaköteles tanulókat és megmondják, hogy melyik iskolakörzetbe tartoznak. Mellesleg az egászségügyi ellátásukat sem tudod rendesen megoldani bejelentkezés nélkül, ugyhogy szerintem fordíts erre egy kis idöt! Minden jót kívánok az induláshoz!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!