Német nyelvtanfolyam támogatás?

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3442 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia.
Sajnálom, hogy nem sikerült elintézned.
Nekem mindíg olyan egyszerű volt a kijutás(többször voltam kinnt szezonmunkán). A Szeszgyár utcában a nyolcadikkerületben, a nagy kínai piacnál van a közvetítő(AFSZ), ami állami legális és nem kérnek pénzt:), mindíg leadtam egy életrajzot,megmondtam, hogy milyen munkát szeretnék, felhívtak, ha volt ajánlat, telefonon leegyeztettem a német munkaadóval, aztán bementem aláírni Pestre a közvetítőhöz a szerződést, és kezdődhetett a kaland..:)
Soha nem kellett biztosítást, vagy bármi egyebet elintézni.
Szerintem ez május elsejétől ez még egyszerűbb lesz. Nekem már nem kell ezzel foglalkoznom, mert megkaptam a szabad munkavállaláshoz az engedélyt.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3448 Írta: csdani72
csdani72 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Kati,

az én helyzetem ugyanaz mint a tiéd, augusztusba kijöttünk bejelentkeztünk,béreltem lakást sajna 1 évet ki kellett fizetnem előre,kiváltottam a vállalkozóit. Ezt követően intéztem a biztosítást gyerekpénzt, lakástámogatást. De én nem mentem be egy hivatalba sem írtam nekik levelet majd ezt követően Ők küldték a nyomtatványokat és az igényeiket, hogy milyen papírok kellenek hozzá. Mindent faxon küldtem sosem kommunikáltam velük így nem tudtak elhajtani.A lakáspénzhez kellett egy bankszámlakivonat amin igazoltam, hogy van pénzem(de nem túl sok),a vállalkozói tevékenységem még nem profitál mivel kezdeti szakaszban volt,lakásbérleti szerződéstől kezdve minden papírt elküldtem nekik.És hozzá leirtunk egy mesét hogy mik a céljaink hogy tervezzük a jövőt. De nekem segített a sógorom aki német és tudja a kiskapukat. Sajnos nem egyszerű mert mindent fel kell építeni hogy passzoljon. Mi Berlinben lakunk. Ha van kérdésed akkor írj szívesen válaszolok.
Üdv Dani
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3450 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Hali

Olvastam ,hogy kértél lakáshoz támogatást ez lehetséges ..meg nem tudjátok véletlenül ,hogy hány év folyamatos munkaviszony kell ,hogy kapjak munkanélküli segélyt,mert lehet ,hogy márc.31. től megszünik a munkahelyem...remélem nem...de ha mégis munkát nem találok rőgtőn.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3455 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Dani!

Ha kifizetted 1 évre akkor hogy hogy lakástámogatást kapsz, hisz aug-ig rendezve vagy?Mire váltottad ki a vállalkozóit?És milyen mesét irtatok le hogy elfogadták?Kellett-e e könyvelőtől egy olyan igazolás hogy mennyit keresel?
Az igaz e hogy megyénként változik a törvény és hogy ott más papirok kellenek mint itt Baden-Würtembergben?Tudnál küldeni email elérhetőséget hogy hol intéztétek a wongeldet, vagy az masik megye és másik cim kell?
Köszi minden segítséget.
Kérdezd már meg a sogorodat hogy vállalkozóknak nem jár szociális segély, Tényleg ugy van hogy tartsa el magát aki vállalkozik?
Köszi
Kati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3456 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Tomi!


Magyar cégen keresztül vagy kint akkor csak magyarországon igényelhetsz munkanélkülit én ugy tudom, de ha német cégnél vagy hivatalosan akkor szerintem jelentkezz be hátha megkapod de az is lehet hogy folyamatos 1 év után jár csak, de irjanak a többiek is mert nem vagyok 100% benne biztos.
A lakástámogatás ettől független azt még akkor intézd amikor dolgozol mert utánna nem tudod igazolni a keresetedet.
Üdv
Kati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3459 Írta: csdani72
csdani72 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Kati,
Én is ezeket kérdeztem a sógoromtól. hogy hogy fogjuk megkapni ha kifizettünk 1 évet erre Ő azt mondta bízd csak ide.Ő a szociális hálóból éldegél lassan 10 éve tudja mik a lehetőségek ismeri a hivatalok működését. Jelen pillanatban Ő szintén vállalkozó,de mellette kapják a segélyt és fizetik a lakásukat.Azt mondta ez jár nekik mert kevés a jövedelmük.
Igazából egy életművész.Az én vállalkozói fő tevékenységem irodatechnika és Számítógép kereskedelem,mellette a takarítástól a házvezetésig minden benne van.
Üdv
Dani

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!