Német nyelvtanfolyam támogatás?

Több
12 éve 3 hónapja #11913 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Gitta80 írta: Hallo! Èn is egy kisvárosban lakok Glonnban, itt incsen nyelvoktatás! A legközelebb 10km-re van, heti 3 délelött volt az A1 (100óra összesen). Délutáni is volt egy másik városban, de az meg kb 50km-re! Az túl messze van nekem.


Kedves Gitta,

ha Glonnban laksz, akkor Ottobrunn töled 24 km-re van, ott találsz német nyelvkurzust este is, kezdöknek is. Hetente kétszer 1,5 óra, március 5-én kezdödik a következö. Ha dolgozol is és gyereked is van, akkor ez talán még belefér, ha valakinél ellehet a kicsi hetente kétszer esténként….

www.vhs-suedost.de/kurse/webbasys/index....+1+Abendeveningtarde

Az ottobrunni Volkshochschule szuper, mert kicsi és rugalmas! Ha megetszik ez a kurzus, még online is beiratkozhatsz, még azért sem kell bemenned!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11920 Írta: Gitta80
Gitta80 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia,
Köszönöm megnéztem!
Még egy kérdés, jól értem, hogy az A1-et 3 részre bontja, tehát a heti 2* összesen, 30 alkalommal az 15hét, 3,5 hónap amit még meg kell szorozni hárommal, tehát 10,5 hónap és még csak az A1 -et tanultam 555€-ért ? Jól értem? Mert akkor ez nem annyira jó nekem! Szerintem!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11922 Írta: Gitta80
Gitta80 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia!

Miért mentél el Glonnból? A környéket sokat jártuk, igaz gyalog, a nyáron! Gyönyörü, és a hegyek a távolban meg leírhatatlanul gyönyörüek... Nem ismerem a helyet ahol dolgoztál, vagy csak nem mond semmit a neve, mert nem tudok Németül. A tavat sem a képen, azt sem imerem merre van?
A "lovastanyát" amire gondolsz, Hermannsdorfnak hívják? Azt ismerem... :D
Most merre vagy? Mit dolgozol?
Jó lenne a közelben magyarokat találni... , föleg kisgyerekeset... :D A Lányomnak nehezen megy barátokat találni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11924 Írta: Gitta80
Gitta80 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Megtaláltam a tavat!
Hihetetlen, mi meg egész nyáron Grafingba jártunk pancsizni, meg a Steinsee-hez! Közben meg itt van nem messze, nagyon nem messze :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hónapja #11931 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Gitta,

ha valamelyik szomszéd településre kell átjárnod suliba, azt ne vedd tehernek.
Én Rastattban lakom, Baden-Badenben dolgozom, és Karlsruhéba járok iskolába.
Épp a C1es vizsgámra készülök, mindegy mennyi pénzbe és időbe kerül.
Az éttermet csak ajánlani tudom, mert nagyon jól főz a (tulaj)séf, a tóparton március elején nyílnak a krókuszok.
Nem tudom megmondani hol található a lovasfarm, mert nem emlékszem a nevére, de még biztos eltalálnék oda.
Hogy mért hagytam el Glonnt? Következő évben más helyen kaptam munkát.

Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!