Német nyelvtanfolyam támogatás?

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7965 Írta: brie
brie válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Üdv Mindenkinek!

Olvasgattam a fórumot, NAGYON hasznos és jó infók vannak :)
A kérdésem a következő: nem nagyon beszélek németül, angolul viszont folyékonyan. Nyilván kevés a lehetőség arra, hogy ezzel a szakmámban elhelyezkedjek (gyógyszeripar), bár arra nagyon sok példát láttam, hogy Magyarországra úgy jönnek dolgozni, hogy egy szót nem beszélnek magyarul - persze lehet, hogy ezek csak cégen belül lettek kihelyezve, szóval nem volt gondjuk ezzel...
Mégis, ha valakinek van vmi ötlete ezügyben, azt nagyon megköszönném.

A kérdés a nyelvtanulás. Kimegyek, és keresek nyelviskolát? Mert néhány országban vannak ingyenes tanfolyamok a külföldieknek, ez a németeknél is így van?
Illetve bármi jól bevált nyelvtanulási lehetőség érdekelne.

Köszi előre is :kiss:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7967 Írta: brie
brie válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Közben azt is megtaláltam, hogy többen írtak az orientációs tanfolyamról.
Ahogy kivettem, ez is fizetős ill. lehet kapni támogatást, ugye?
És ez kb minden közepesen nagy településen elérhető? ill. hol lehet utánajárni?
Köszi, nagyon új vagyok, bocsi :blush:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7975 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia brie illetve többiek!


A tanfolyam pontos neve: integrációs tanfolyam (Integrationskurs)
Kell hozzá Freizügigkeitsbescheinigung (azt hirtelen nem tudom, hogy a részvételhez kell-e, vagy pedig csak a támogatás igényléséhez)
Ennek van egy nyelvtanfolyam része, ami 600 óra és a végére B1 szintre lehet eljutni vele. Ha valaki kap támogatást, bármilyen szintűt, az állam a vizsgadíjat is kifizeti.
Kb. 7 hónap, és naponta van oktatás, délelőtti illetve van, ahol van délutáni tanfolyam is. A másik része az orientációs tanfolyam, ez plusz 45 óra a nyevtanfolyam után, és Németországról tanítanak. A végén van egy teszt.
Az egész tanfolyam 1515 euróba kerül, és ebből kaphat az ember a német államtól támogatást. Ha valaki rászorultsági alapon teljes támogatást kap, akkor az egész tanfolyam ingyenes (pl. nincs jövedelme, házastársnak sincs jövedelme stb....).
A másik támogatás, amikor csak 1 euró/órát kell fizetni, vagyis a tanfolyam 645 euróba kerül az eredeti helyett.
Ami még lényeges, hogy ha valaki a tanfolyam végén sikeres vizsgát tesz, a befizetett összeg felét visszaigényelheti és visszakapja.

Elindulásban Google segít. :)
Google-ba beírni az adott település nevét, és azt, hogy Integrationskurs, és már meg is lehet nézni, hogy az adott településen milyen nyelviskolák ajánlanak integrációs tanfolyamot.
Nem minden nyelviskola, de sok ajánl. VHS, Berlitz stb...

Pl. Redannak:

vhs-heilbronn.ssl.goneo.de/index.php?id=...onskurse&kathaupt=16

Ha megvan a tanfolyam helye, vagyis a nyelviskola, fel kell velük venni a kapcsolatot, ők megmondják, hogy a támogatást hol lehet igényelni.

Üdv., Anita
A következő felhasználók mondtak köszönetet: brie, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7976 Írta: redan16
redan16 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Anita

Hüh. Nem is gondoltam hogy létezik ilyen pláne úgy hogy még támogatást is lehet kapni :)
Bár az 1515 euró így elsőre nem tűnik olcsónak de ha mondjuk a Német állam támogat benne akkor ez tök jó dolog részükről.

Köszönöm a segítő választ :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7978 Írta: Firewain
Firewain válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Kedves Fórumozók!

Ha valakinek lenne az integrációs kurzus nyelvi anyagának könyve és munkafüzete - nem baj, ha kitöltött - lefénymásolható vagy eladó, sikeres egyezség esetén szivesen megvásárolnám!

Kérem ha van ilyen valakinek, jelezze nekem!


Köszönöm!

Szép napot mindenkinek!

Firewain

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7979 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Nekem jelezzétek légyszíves és ha nem védi szerzői jog akkor elhelyezzük az oldalon. Ha szerzői jog védi akkor Firewain hozzászólását átkonvertálom majd apróhirdetésnek. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!