Német nyelvtanfolyam támogatás?

Több
12 éve 7 hónapja #7918 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Ediflor,

"adtam be kerest, hogy ne kelljen semmit fizetnem, hiszen nincs jövedelmem, csak a ferjem dolgozik"

Kíváncsi vagyok, hogy megkapod-e a teljes támogatást. Megírod majd, hogy mi lett?
Nálunk ugyanez volt a helyzet, nekem nincs jövedelmem, a férjem viszont dolgozik, így azt mondták, hogy a max. támogatás amit kaphatok, az az 1 euro/óra ár. Azt is csak a 4. modultól kaptam meg, tehát 3 modulra előtte teljes árat kellett fizetnem, mert tavaly augusztusban mikor igényeltük a támogatást, már nem volt keretük arra az évre támogatásra... Én meg várni nem akartam a tanfolyamkezdéssel.
Ha férjnél vagy, családnak számítotok, és elég ha a férjednek van jövedelme, már egy csomó támogatásra nem vagy jogosult. Persze van ahol vizsgálják a férj jövedelmének a nagyságát is, a tanfolyamnál nem rémlik hogy vizsgálták volna (azt sajnos nem mindig nézik, hogy hány eltartottja van valakinek - sajnálatos és érdekes módon azt valahogy mindig elfelejtik kalkulálni, hogy hiába csak ketten élünk, a férjemnek van 2 gyereke, akiknek elég szép gyerektartást fizet, így a valós jövedelme messze esik a bruttójától... És mindenhol csak a bruttót nézik :().

Jó tanulást!
Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7920 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia adelusz!

Integrációs kurzus nincs más szinten, csak ezen a kezdőn. A végére A2 - B1 szintre lehet eljutni vele (mindenki ugyanazt az írásbeli és szóbeli vizsgát csinálja a végén, és a az eredménytől függően kap valaki A2 vagy B1 minősítést)
Nem kell aggódni a vizsga miatt, ez még nem az a szint amit ne lehetne teljesíteni. :)
Azért integrációs kurzus, mert a nyelvtanulás segíti a külföldiek beintegrálódását a német társadalomba. :-) Az orientációs tanfolyam pedig, ami a nyelvtanfolyam után van, megismertet Németországgal (politika, gazdaság, földrajz, történelem stb...)

Üdv., A.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7921 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Vidovenyecz!

Biztos nem értettétek félre a elutasítás okát?
Kicsit furcsa. Mert ha valakinek munkája van, van jövedelme is, és akkor eleve nem kap támogatást...
A tanfolyamra járók min. 90%-a nem rendelkezik munkával, mégis sokan kapnak támogatást.
Freizügigkeitsbescheinigung feltétel a tanfolyamon való részvételre.
Nem lehet, hogy nem volt már keretük támogatásra erre az évre így évvége felé?
Engem tavaly augusztus végén emaitt utasítottak el (nekem sem volt munkám sem), de várólistára tettek. Én nem akartam várni a tanfolyamkezdéssel, szeptemberben elkezdtem a sulit, majd ahogy jött az újév - új keret, januártól megkaptam a támogatást.

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • adelusz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7926 Írta: adelusz
adelusz válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Maya!

Aha,már értem a dolgot. Mi van akkor ha nem sikerülnek a vizsgák mondjuk,csak tételezzük fel. Akkor nem kapok semmiféle papírt gondolom ugye?
nem értékelem magam alul,csak rég jártam sulib,na meg rég vizsgáztam,szóval kicsit félek a dologtól,ha ezt a csoportot választanám. :-))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 7 hónapja #7931 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Adelusz, ha a B1-es vizsgánál nem érnéd el a 61%-ot, akkor a bizonyonyítványodba az A2-es vizsgaeredményt írják.
Ennyi.
Vannak speciális nyelvtanfolyamok, amelyekkel a különböző hiányosságok kiválóan kezelhetők. :)

Rechtschreibtraining : helyesírás
Vertiefung der Grammatik:nyelvtan
Konversation: beszéd
Ezeket az alap nyelvtanfolyam mellett érdemes extra elvégezni.

Még annyit érdemes tudni, hogy 2féle nyelvvizsga közül lehet választani: Goethe / Telc. Nem tudom mi a különbség a kettő között. Én a Telc-Institut félét csináltam. Relativ egyszerűnek találtam.
Tschüss
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7956 Írta: redan16
redan16 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Sziasztok

Olvasgatom a forumot már egy ideje és érdekelne hogy is van ez a VHS suli lehetőség, támogatás stb. (nekem is az a tervem hogy mennék ki németországba nyelvet tanulni)

Letudná valaki írni nekem hogy mit is jelent ez?
Hol lehet jelentkezni, kik mehetnek, mennyibe kerül kb, mi a támogatás lényege stb?

Az én esetemben talán fontos lehet az is hogy az elején amikor mennék nem lenne munkám
(csak késöbb persza amikor már beszélek valamenyit)
Heilbronn környékén laknék és arrafelé van-e ilyen nyelviskola, esetleg tudtok javasolni is.

Köszi előre is

Redan

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!