Német nyelvtanfolyam támogatás?

Több
12 éve 10 hónapja #5812 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Rita!

Konkrét linkem nem volt, csak onnan tudtam, hogy neten fenn vannak a kérdések, hogy mikor beültünk az orientációs tesztet megírni, egyik csoporttársam egy nagy adag nyomtatott anyaggal érkezett, ő mondta, hogy neten fenn van az összes kérdés, ő onnan nyomtatta ki őket... Jó lett volna ezt előre tudni. :) Utólag már nem néztem meg, hogy hol találhatók, de most megnéztem neked. Ha beírod a google.de-be hogy "Orientierungs", hoz fel olyan találatokat, hogy Orientierungstest, Orientierungskurstest.
Ezeket kiválasztva biztosan találsz anyagot hozzá.

Most csak egyet néztem meg, ez épp a BAMF oldala (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge), itt van 250 kérdés, válaszokkal:
oet.bamf.de/pls/oetut/f?p=524:1:2290605710508515

A kérdések keverve vannak, nem mindenki ugyanazokat a kérdéseket kapja a teszten.

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5813 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia kema82!

Igen, a VHS az a Volkshochschule.
Mindig vannak délelőtti és délutáni tanfolyamok is meghirdetve, az, hogy melyik indul, vagy indítják-e mindkettőt, gondolom mindig attól függ, hogy megvan-e a megfelelő létszám a csoport elindításához.

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5814 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Anita!

Köszi, meg is találtam az internetes oldalát a város VHS sulijának. Majd ott megérdeklődöm pontosan.
A tanfolyam hogy vannak? Először integrációs tanfolyamra kell jelentkezni? A férjem még nem beszéli a nyelvet, csak egy-két szakszót, ami ráragadt.
Én már tanultam, nem kellene teljesen elölről kezdenem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5815 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Juditka!

Köszi. :) Velem csak az a baj, hogy nem tudok röviden írni. :)

Szerintem a probléma az, hogy mást-mást értenek az emberek alapfokú nyelvtudáson.
Van, aki már azt is alapfoknak mondja, ha néhány mondatot vagy kifejezést ismer, holott pl. az integrációs tanfolyam végére is egy B1-es szintű nyelvtudásra tehet szert az ember, ami egy erős alapfokot jelent, pedig az 7 hónap tanulás...
(B2: középfok, C1: felsőfok, C2: anyanyelvi szint...)

Ha valakinek van hivatalosan alapfokú nyelvvizsgája és tudása, akkor nem érdemes 7 hónapot az integrációs tanfolyamra fordítani (támogatás nélkül esetleg pénzt is), hiszen az is csak alapfokú nyelvvizsgát ad a végére... Elég elmenni megcsinálni a B1 nyelvvizsgát és orientációstanfolyamot itt kinn, és kezdeni a B2 tanfolyamot.

Úgyhogy a kérdésedre a válaszom, hogy főképp annak érdemes elmennie az integrációs tanfolyamra, akinek nincs alapfokú nyelvvizsgája és tudása. :)Ha van, akkor időpazarlás és pénzkidobás lehet, hiszen alapfoknál itt sem jut tovább az ember.

Egyébként az nyilván jó a tanfolyamon, ha az ember pár szót, kifejezést már ismer, és megérti a tanár utasításait, magyarázatát. Nálunk voltak páran, akik nem tudták a lépést tartani, mert abszolút 0 tudással kezdték a tanfolyamot, és így soha nem voltak képben. Őket átirányították végül máshová (3-an voltak, oroszok, és az abc-vel is voltak problémáik, ez nehezítette a helyzetüket), hogy ne hátráltassák a többeik haladását.

Ha támogatással mész a tanfolyamra, akkor nézik, hogy mennyi a hiányzásod. Nem tudom, hogy le van-e írva, hogy ez max. mennyi lehet.
Én alkalmanként hiányoztam 1-1 napot akkor is, mikor már 1 euró/óra támogatással mentem, de nem foglalkoztak vele. Azt mondták, ha valaki 2 napot meghaladóan marad távol, akkor az iskola vezetőjével kell megbeszélni és engedélyt kérni, illetve betegség esetén orvosi igazolást kérnek.
De egyébként nem érdeke az iskolának, hogy jelentse a hiányzást, ha csak nem nagyon feltűnő, mert akkor ők is elesnek a pénztől.

Üdv., Anita

Édi a kutyus, nálunk épp ugyanilyen van a családban. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5816 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Adrika!

A VHS a Volkshochschule rövidítése.

Én még frissebb hús vagyok, mint te, én májusban fejeztem be az integrációs tanfolyamot, és vizsgáztam. :)

A B2 tanfolyamok már valóban fizetősek. De ott is van támogatás, legalábbis a bonni VHS oldalán úgy van feltüntetve, hogy a tanfolyam 366 euro, támogatással 258 euro. Mi meg is kérdeztük, hogy ki kaphat támogatást, de mivel rám nem vonatkozott, gyorsan el is felejtettem, hogy kik kaphatnak, férjem sem emlékszik. :( Talán ha valamilyen Arbeitslosengeld-ben részesülsz, vagy valami ilyesmi. De ezt az iskola úgyis meg tudja mondani.
Nekem most azért lesz 30% kedvezményem, mert most költöztünk Bonnba, és az új lakosok a lakcímbejelentéskor kapnak egy füzetet, amiben különböző kuponok vannak, amikkel kedvezményeket lehet igénybe venni pl. színházakban, múzeumokban, illetve a VHS-nek is van benne egy 30%-os kuponja, amit bármelyik tanfolyamukon fel lehet használni. :)


Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5817 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia kema!

Ha nem beszéli a nyelvet, akkor mindenképpen integrációs tanfolyam.
Ha te valamennyire már igen, akkor 3 dolgot tehetsz.
1. Vagy te is mész vele az integrációs tanfolyamra a kezdettől, ismétlésnek jó, és új embereket lehet megismerni, de tudásod függvényében, lehet, hogy sok újat nem tanulsz a 7 hónap alatt, esetleg a beszédet tudod valamennyire gyakorolni.
2. Kihagyod az első 300 órás alapozóképzését az integrációs tanfolyamnak, és a második 300 órára becsatlakozol. Nálunk sokan jöttek így a félidőben.
3. Kihagyod a teljes nyelvtanfolyamát az integrációsképzésnek, csak vizsgázni mész el, illetve az orientciós tanfolyam részére. Aztán ha megvan a B1 nyelvvizsgád, mész rögtön B2 tanfolyamra, már amennyiben szeretnéd tovább tanulni a nyelvet.

Az, hogy az utóbbi kettő működhet-e nálad, a nyelviskola tudja megmondani, a lehetőségeiket figyelembe véve, illetve a nyelvtudásodat figyelembe véve. Íratnak egy szintfelmérőt veled a nyelviskolában.

Nekem a 2. verzió lett volna a legmegfelelőbb, de erre csak későn jöttem rá, amikor tudatosult bennem, hogy 3 hónapon túl vagyunk, és én még semmi újat nem tanultam. Ráadásul épp ezt az első 3 hónapot kellett teljes áron járnom, ami 3*235 euro... Ezt a pénzt és az iskolában töltött időt megspórolhattam volna.

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!