Német nyelvtanfolyam támogatás?

Több
12 éve 10 hónapja #5820 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Anita, :)
"Velem csak az a baj, hogy nem tudok röviden írni." Én éppen ezt szeretem, :) a részletes leírásokat.
Én úgy érzem, hogy elölről kell kezdenem az integrációs tanfolyamot, mert igaz, hogy sok-sok szót, kifejezést, mondatot tudok, de mióta kicsit a nyelvtannal is foglalkozok, azóta igen félve beszélek, ugye mindig próbálnám helyesen összerakni a mondatot, és ha nem megy, akkor inkább meg sem szólalok. Pedig anno, mikor még egyáltalán nem tanultam németül, valahogy úgy érzem, hogy jobban elboldogultam: mertem beszélni, így vagy úgy, de megértettem magam. Ma már ezt nem merem. :( Pl. 88-ban és a 90-es években kint jártam tanácsadásra a gyermekeimmel, és elboldogultam.:) Úgy érzem, nekem kell az ismétlés, nyelvtanilag mindenképp.

Üdvözlettel: Judit ( a kutyus neve Rozi, igaz milyen éses? )

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5822 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Judit!

Édes a kutyitok. :) A miénk fiú, lecserélem a profilképem, hogy megnézhesd. :-)

Nyelvtan ismétlésére jó az integrációs tanfolyam, bár sajnos nálunk a 7 hónap alatt alapvető dolgokra nem volt idő. :-( De ez nem kell, hogy mindenhol így legyen, ez tanárokon múlik. Nem tanultunk Plusquamperfektet, Futur II.-t, feltételes múlt időt, pedig ha valaki beszélni akar akkor ezek alapok lennének, és hogy 7 hónapba ne férjen bele... Mikor az utolsó héten már nagyon panaszkodtam emiatt a tanároknak, az egyik leadta mindhármat 3 órába sűrítve az utolsó napon... Aminek semmi értelme nem volt, ezt egy könyvből is meg tudtam volna tanulni, a lényeg a gyakorlás lett volna, hogy használni is tudjuk, ne csak elméletben.

Ha már ilyen jól ment, akkor pedig biztosan sokkal könnyebben fogsz haladni, mint mások, mert a dolgok előjönnek. :)

Üdv., Anita
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7905 Írta: ediflor63
ediflor63 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Sziasztok !
Mi julius ota lakunk Rosenheimbe (Bayern), ahogy bejelentkeztünk kb 10 nap mulva kiküldtek a Freizügigkeitsbescheinigungot postan ! Szeptembertöl jarok nyelv-es integracioskurzusra, nagyon meg vagyok vele elegedve,bar 18-an vagyunk egy csoportba, ezt kicsit soknak talalom, mert keves idö jut egy-egy szemelyre. De a tanarnö nagyon aranyos, mindent elmagyaraz, ha nem ertjük kezzel-labbal is :)
A sulira egyelöre 100 eurot fizettem, de adtam be kerest, hogy ne kelljen semmit fizetnem, hiszen nincs jövedelmem, csak a ferjem dolgozik. Most varom a valaszt, remelem jovahagyjak !
A Wohngeldröl meg nem hallottam, köszi annak , aki irt rola, en is megprobalom :)
Mindenkinek szep napot !
Ediflor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • adelusz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7912 Írta: adelusz
adelusz válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Sziasztok!

Én is a VHS sulit néztem.Engem is érdekel ez az integrációs kurzus A1-es szinten.Én régen tanultam németet,tehát valami maradt bennem,de nagyon jó lesz ez a szint nekem.Elég jól nyomják,minden nap 3 óra van ahogy nézem.Most végül is mit jelent az hogy integrációs tanfolyam? A végén van vizsga is? Írásbeli is és szóbeli is? Te jó ééégg!! :-))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7913 Írta: Vidovenyecz
Vidovenyecz válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Mi két hónapja vagyunk kint Sindelfingenben, a lányom ide szerződött focizni. Mi is kértük a támogatást a nyelvtanfolyamra, elutasítottak, mert nincs még hiatalos munkánk. Várom a válaszokat. Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 7 hónapja #7917 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Adelusz!

Az integráció azt jelenti, hogy beilleszkedsz a német társadalomba. Megtanulod a német nyelvet, a német történelemről kapsz egy kis ízelítőt(mi volt a II. Világháborúban), meg arról fogsz tanulni, hogy milyen ünnepnapokat ünnepelnek itt, hány tartomány van, politikáról, politikusokról, stb..
Igen, van a végén 2 vizsga is(egy az előbbiekből, a 2. a nyeltudásodat fogja felmérni, de aki ezt végigcsinálja, kiváló eredménnyel meg fog felelni a végén).
Szóval: Kalandra fel! Jó tanulást :)
Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!