Német nyelvtanfolyam támogatás?

Több
12 éve 7 hónapja #8007 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Huhh, úgy tűnik mindenhol más könyvekből oktatnak. :)

Mi a Berlitznél a Berliner Platz neu-ból tanultunk az integrációs tanfolyamon, az első 2 részt vettük végig (jó nagy lépésekben...), ez a kék illetve zöld könyv, a 3. részt, a pirosat épp csak elkezdtük.

A Berlitznél az volt a jó, hogy aki nem akarta, nem kellett megvennie a könyvet, ki lehetett tőlük ingyenesen kölcsönözni. Vagy ha valaki meg akarta venni, akkor ők meg is rendelték az újat az embereknek.
A VHS-nél tudom, hogy nincs ilyen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #8019 Írta: Firewain
Firewain válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Sziasztok! Minden kedves Olvasónak szép napot kívánok! :)

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket a nyelvi anyagokkal kapcsolatosan! :)
Maya linkjére rákattintva el is jutottam a megnyitásig és a kijelölésig. Elvileg engedélyezett a nyomtatás, kitöltés, másolás és még több /a teszt vonatkozásában,/ de a gépem mégsem engedélyezi. :sick: De még próbálkozok tovább. :(

Gergoonek különösen hálás vagyok, mert a beszerzési lehetőségek egyik - azt hiszem - olcsóbb helyét is megjelölte! :kiss:

De mindenkinek köszönöm a segítségét, aki bármilyen formában is hozzájárult az információgyűjtésemhez! Remélem valamiben én is tudok majd segíteni!

Nagyon jól esett ez a hozzáállás a részetekről. KÖSZÖNÖM SZÉPEN MINDENKINEK, AKI A LEGKISEBBET IS SEGÍTETTE!

Üdvözlettel:
Firewain
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 7 hónapja #8029 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Sziasztok!

A már kinnt élőknek ajánlanám, hogy a helyi könyvtárban kölcsönözzenek nyelvkönyvet, akár komplett nyelvcsomagot, szótárt, stb.
Karlsruhéban a tagság évi 15euroba kerül.
A könyvet 1hónapra lehet kikölcsönözni. Az első hónap lejárta után az interneten a kikölcsönzési idő még egy hónappal meghosszabbítható.
Üdv
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11805 Írta: ediflor63
ediflor63 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Sziasztok !

Lassan a vegere erek a nyelvtanfolyamnak, holnap lesz vizsgam az integracios reszböl (politika, brr), penteken pedig a nyelvvizsga !
Ebben az iskolaban (Rosenheim- Petersbildung) A schritte plus könyvekböl tanultunk,( szerintem nagyon jok) es a Telc-fele vizsga lesz, ami a tanarnö szerint könnyebb, mint a Goethe- fele.
Ja, es megkaptam a teljes tamogatast, csak szeptemberben fizettem 100 eurot!

Mindenkinek sok sikert !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 4 hónapja #11815 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Dann viel Erfolg, und lern schön weiter! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11818 Írta: Gitta80
Gitta80 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia!

Én nem értem ezt, megmondom öszintén! Amikor elöször szerettem volna elmenni tanfolyamra azt mondták nem kaphatok támogatást, mert csak 1 hónapja vagyok kint és még nem is dolgoztam, ne akarjak rögtön segélyt kapni, nem adták ki az igazolást, Ez még Stuttgart nellett volt. Aztán novemberben megkérdeztem megint, akkor már München mellett, 5 hónapnyi munkaviszonnyal (6 illetve 4 órás), hogy akkor lehetne -e szó róla, de akkor meg azt mondták nem mert akik dolgoznak azokat nem támogatják...mit csinálok rosszúl?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!