Német nyelvtanfolyam támogatás?

Több
12 éve 4 hónapja #11833 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Gitta,

érdekesen hangzik...
Ha megkaptad a Freizügigkeitsbescheinigungot, azzal mehetsz Integrációstanfolyamra.
Támogatást a felhasználható keretük erejéig adhatnak, de hogy olyanra hivatkozzanak, hogy még nem dolgoztál...
Épp ez a lényeg, azért akar valaki intergrációstanfolyamra járni, hogy be tudjon integrálódni, megtanulja a nyelvet és majd dolgozhasson...
Én sem kaptam rögtön támogatást, így az első 3 modult teljes áron csináltam, mert nem akartam időt veszíteni. De nem azért nem kaptam, mert még sose dolgoztam, hanem mert jött az évvége, és az abban az évben ilyen célra felhasználható keretet már felhasználák. Ahogy elkezdődött az új év, új forrásuk lett, viszont rögtön megkaptam, és onnantól kezdve 1 euró/óra volt a díj. Nekem semmiképp see lehetett ingyenes, mert bár nekem nem volt jövedelmem, de házas vagyok, így családnak számítunk, és a férjemnek viszont volt jövedelme.
Ha saját jövedelem van, akkor viszont valóban nincs támogatás, bár ez is rászorultsági alapon megy, ha alacsony a jövedelem, és esetleg gyerek is van eltartottként, akkor esélyes lehet egy ilyen 1euró/óra kedvezmény.

Szerintem azt csináltad rosszul, hogy mikor először elküldtek arra hivatkozva, hogy nem dolgozol, nem érdeklődtél több helyen, vagy voltál velük erőszakosabb.
Persze ez csak akor érvényes, ha volt Freizügigkeitsbescheinigungod. Ha azt nem kaptad meg, akkor az volt az oka az elutasításnak.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11835 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia ediflor63,

azt tudod, hogy a befizetett összeg felét is még visszaigényelheted, ha sikeresen levizsgázol? Igaz, így te nem sokat fizettél, de miért ne?

Sok sikert a vizsgához!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 4 hónapja #11858 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Gitta, nem tudok választ adni,mért nem akarnak neked támogatást adni, de akár ingyen van, vagy 1euroert, vagy teljes áron, akkor is kezdd el, mert szükséged van a nyelvtudásra.
Aztán hátha utólag mégis sikerül elintézni..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11860 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

A teljes áron való részvételre nem vonatkozik, hogy a befizetett összeg fele utólag visszaigényelhető sikeres vizsga esetén.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11885 Írta: Gitta80
Gitta80 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Freizügigkeitsbescheinigung nem tudom mi az! Kapni nem kaptam kérni meg nem kértem mert nem tudom hol kell, kik kapnak!

Az igazat megvalva én dolgozok, és jelenleg nincsen idöm tanfolyamra menni, mert itt a közelben, délelött van, én meg akkor dolgozok, de szeretnék menni késöbbiekben mindenképpen!

Köszi a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11887 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Gitta,

akkor ez lehetett a gond, hogy nem volt Freizügigkeitsbescheinigungod, csak érdekes, hogy ezt így nem mondták el. Vagy elmondták, csak nem értetted, mert nem tudtad mi ez (másik topikban találsz erről több infót)

"A német jogszabályok szerint a németországi letelepedéshez (három hónapot meghaladó tartózkodáshoz) be kell jelentkezni a lakóhely szerint illetékes közigazgatási/lakcímbejelentő hivatalban (Bürgerbüro/Meldestelle), itt kell igényelni az ún. tartózkodási igazolást (Freizügigkeitsbescheinigung) is.

Az országban történő huzamos tartózkodásra, letelepedésre az jogosult, aki elegendő forrással rendelkezik ahhoz, hogy tartózkodása ne jelentsen indokolatlan terhet Németország szociális ellátórendszerére, és külön jogszabályban meghatározottak szerint biztosítási jogviszony keretében jogosult az egészségbiztosítási szolgáltatások igénybevételére, vagy azok fedezetéről maga gondoskodik."

Ha dolgozol, akkor eltartod magad, gondolom betegbiztosításod is van, így csak meg kell igényelned és megkapod.
Csak ha viszont dolgozol és keresel, a nyelvtanflyamtámogatást nem biztos, hogy megkapod.

Szerintem teljesen jogos, hogy csak azokat támogatja az állam a nyelvtanulásban, akik le kívánnak telepedni Németországban. Azoknak miért fizetné a tanfolyamát, akik csak kijönnek, elvégzik a tanfolyamot, esetleg ingyen, majd hazamennek... Persze ez benne van így is a pakliban, hogy valaki a tanfolyam után továbbáll, de azért ha valaki megkéri ezt a tartózkodási igazolást, akkor az már inkább jelenti, hogy hosszabb távra tervez itt. Ha pedig hosszabb távra tervez itt, akkor a német államnak is érdeke, hogy beszéljen az a külfödi németül. Persze ez elsősorban mindenkinek saját érdeke.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!