Német nyelvtanfolyam támogatás?

Több
12 éve 4 hónapja #11891 Írta: Gitta80
Gitta80 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Na ez szép, erreöl nem hallottam!

Dolgozok, igen de egyedülállóként vagyok egy momentán meg 5 évse gyerekkel, jelenleg 4 órában, tavasztól -öszig ismét 6 órában majd. Szóval anyagilag nem vagyok nagyon eleresztve, de van szerzödésem, és így biztosításom is nekem és a gyereknek is.
Valaki tanácsolat, hogy igényeljem a Rathausnál a gyerektartás kiegészítést mert, hogy a gyermekem apja csak kis összeget fizet, de pl azt sem tudom, hogy utólag nem próbálnák behajtani a papán... azt ugyanis nem szeretném, így is elég vacak a helyzet Mo.-on

Bürgerbüro/Meldestelle ezt hogy tudom megkeresni, hogy melyik az illetékes? Megpróbálom hátha, veszteni valóm nicsen természetesen szeretnénk maradni, ez nem is kérdés.

A munkahelyemen, meg nem támogatják hogy tanulni menjek, amire szükségem van a munkámhoz, az rámragadt már, szerintük, nagyon ügyesen haladok,(takarítokm szóval nem egy Büro) minek nekem tanfolyam...tanuljak továbbra is otthon egyedül. Illteve nem tudnak két szabad délelöttöt biztosítani...jobban mondva mindig azt a két szabad délelötött amikor a tanfolyam van...
Na nehéz ez,,, de nem adom fel mert így tanulni meg egy katasztrófa... meg már rossz is és kedvem sincsen sokszor leülni egyedül tanulni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11893 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Gitta,

szerintem egyedülállóként, gyerekkel, meg fogod kapni a támogatást, ha esetleg nem is a teljes ingyenességet, mert van jövedelmed, de az 1 euró/órásat valószínűleg.

Először Freizügigkeitsbescheinigung, aztán a támogatás igénylése. Így év elején sokkal nagyobb az esély, mert minden évben új kerettel indulnak...

Azt, hogy a lakóhelyeden hol tudod megigényelni a Freizügigkeitsbescheinigungot, nem tudom. Nekünk az Ausländerbehörde-be kellet mennünk. De már olvastam olyat is, hogy valaki a Bürgeramt-tól kapta meg.

Támogatás csak az integrációs tanfolyamra van. De az legjobb tudomásom szerint az minden nap van. Te azt írod, hogy hetente 2x. Biztos te is integrációs tanfolyamra gondolsz?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #11895 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Gitta!
En azt gondolom, hogy amit lehet, igenyeljel, mert ha nem kersz, nem adnak. Ha meg kersz, akkor esetleg kapsz. Csaladi potlekot kapsz itt, ugye?
Nem gondolom, hogy behajtanak a gyerek apjan barmit is, de nem ertek ehhez. Egyebkent meg miert nem fizet többet, az ö gyereke is - ez csak az en velemenyem.

Es: tanulni igy nagyon nehez, ezt mondom en is mindig. Mert en is tudom, hogy egesz napos munka utan, mar nem nagyon van energiam meg tanulni is.

Tanfolyam egyebkent lehet, van delutan is, legalabbi nalunk igen, pedig en egy kisvarosban elek. Eppen a dolgozo emberekre figyelemmel.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #11899 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Gitta80 írta: Valaki tanácsolta, hogy igényeljem a Rathausnál a gyerektartás kiegészítést mert, hogy a gyermekem apja csak kis összeget fizet, de pl azt sem tudom, hogy utólag nem próbálnák behajtani a papán... azt ugyanis nem szeretném, így is elég vacak a helyzet Mo.-on .

Ne haragodj, hogy belekotyogok, de ez a gyermeked joga és pénze! Milyen jogon kurtitod meg azt, ami hivatalosan a törvény szerint jár neki! Dolgozzon többet az apja, ha nehezen tud fizetni, de nehogy már a gyereked életszinvonala romoljon csak, azért mert "valahol, egy más országban vacak" a helyezt! Milyen egy szemlélet ez? Apuci akkor gondolkodott volna amikor.....
:sick: :angry: :blush:
Szerintem minél előbb kérd a kiegészítést és ne foglalkozz azzal, hogy a hivatal mit honnan szed be!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11906 Írta: Gitta80
Gitta80 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Hallo!
Èn is egy kisvárosban lakok Glonnban, itt incsen nyelvoktatás! A legközelebb 10km-re van, heti 3 délelött volt az A1 (100óra összesen). Délutáni is volt egy másik városban, de az meg kb 50km-re! Az túl messze van nekem. Astarta én azt csak gondoltam hogy elég ha 2 szer sikerülne elmennem. :D Az apja, fizeti amit tud 20000Ft havonta, ez itt kevésnek számít, de otthon ti is tudjátok, hogy nem kevés! Olyan 80000Ft körül keres, paíron talán még annyit sem!
DECOKTEXT: Èn amit tudok, hogy jár, azzal nem kúrtítom meg a 20000Ft-ot minden hónpaban megkapja az apjától, hogy azon kívül járna -e neki itt valmi arról meg nem tudok semmilyen jogszabájt, csak szóbeszédet, azt sem tudom mit kellene csinálnom és hol... és valóban nem karok rosszat az apjának, mert fontosabb hogy normális kapcsolat legyen és ez csak úgy lehetséges sajnos ha befogom a pofám! A lányom szerti, és mióta kint vagyunk az apja is többet keresei legalább neten!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 4 hónapja #11908 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanfolyam támogatás?

Szia Gitta,
Glonnban én is laktam pár éve. A Wirtshaus an der Wiesmühle-ben dolgoztam.
Csodálatos településnek tartom! Máig szívesen gondolok rá vissza. A nyugalom és béke szigete a kispatakokkal, pisztrángokkal, lovakkal, tehenekkel, ..és még órákig tudnám sorolni..
A nem messze levő "lovastanyán" szinte mindíg vannak magyar alkalmazottak. Ülj föl a kerékpárra, aztán járd be a környéket!
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!