Segítség adóbevallás elkészítésében

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5821 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Hello,

na akkor ez a kijelentkezéses dolog érdekes. A magyar cím marad akkor ideiglenesnek és a német állandóra? Van itthon lakásunk is, annyira nem vonzott ez a kijelentkezés dolog, de valahol azt olvastam, hogy ki kell jelentkezni és be kell jelenteni az apeh-nak is, hogy nem vagyunk magyar honban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5823 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Hali Kema82!Eddig hosszu évek ota engem senki nem kötelezett arra sem itt,sem otthon semilyen hivatal hogy kijelentkezzek otthon.Söt otthon ugyanugy megvan az állando lakcimem azota is.Itt is otthon is minden hivatal tud rola hogy magyar lakos vagyok elvileg,az otthoni APEHban is tudnak rola.Eddig semmi gond nem volt belöle.Nem értem hogy miert kell otthonrol kijelentkezni teljes egészében.Valaki biztos eltudja mondani,de addig a mig nincs gondom belöle nem eröltetem ezt a témát.Szerintem ti se eröltessétek,de ti tudjátok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14239 Írta: judit81
judit81 válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, attól aki jártas a német adóbevallásban! A férjem kint dolgozik magyar cég által. Milyen költségeket lehet visszaigényelni? Állítólag támogatott személy után jár vissza pénz ha a kettőnk éves jövedelme meghaladja a 18000 euró! Ki lehet támogatott személy? Ez az összeg az adó visszaigénylésen felül jár? Előre is köszönöm a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14240 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

3 honapot meghalado kulfoldi tartozkodast kell bejenteni, de valaszthatsz hogy megszunik az allando lakcimet vagy sem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14242 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Itt megtalalod a hivatalos verziot is (szep kis olvasmany...)
https://ugyintezes.magyarorszag.hu/ugyek/410010/Szemelyi_okmanyok20091202.html?ugy=lakcimbej.html#topicissue
http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc2.cgi?dbnum=1&docid=99200066.TV&cel=P(26)B(2)#xcel

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14307 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Sziasztok. Tud valaki esetleg ajánlani valakit, vagy egy könyvelői irodát Karlsruhe-ban?
Keresgettem a neten, de nem tudom hogy hol lenne érdemes megcsináltatni, de a hivatalos könyvelői irodák gondolom sokkal többet kérnek.
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!