Segítség adóbevallás elkészítésében

Több
12 éve 1 hónapja #16448 Írta: samjoe
samjoe válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Kedves Decotex!
Először is a hangnemeden kicsit változtass, nem erre voltam kiváncsi.
Továbbá:
1.
" Itt bejelentkezét ott ezt amott meg ezt. Irod hogy "el kellett költözni" ezért felmondtál de nem akarsz kijelentkezni akkor meg mit kavarsz??" Ennek szerinted van értelme?
2.
A Kirchensteuer úgy működik, hogy mikor bejelentkezel, akkor ikszelhetsz, hogy ez, vagy az, vagy semmi. Rossz az infód.
3.
A hatos adócsoport nem csak akkor van ha ez másodállás, egyéb esetekben is. Rossz az infód.
4.
Összevissza töltögetem a dolgokat, ezt honnan veszed??
5.
"ha Te nem jelzed hogy hol vagy biztsoitva" - minden papíromat leadtam, az AOK-st is, ezt sem én szúrtam el.
6.
"A szokás az, hogy az ember ott betegbiztositott ahol lakik" - pontosan így akarom énis, annak ellenére, hogy más városba dolgozom, ezért nem akarok ide, ahol dolgozom bejelentkezni.
7.
Nos, akkor most ki keverte meg a dolgokat?

8.
Igazából nem válaszoltál a kérdésemre, ami miatt beírtam, de nem is neked szántam, hanem a német-adó kollégának, ő már másnak is arra válaszolt, amit kérdeztek.

Csáo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16465 Írta: samjoe
samjoe válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Szerintem nem minden így van. Ki kavar?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16470 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Szia "nemet-ado.de" és Mindnyájan!

Köszönet a válaszért, de az én konkrét problémám abban áll, hogy nem tudom, hogyan kell kitöltenem a német adóbevallást. Szerintetek, ha a területileg illetékes Finanzamt-tól kérek egy időpontot, ott hivatalból adnak nekem gyakorlati segítséget? Üdv: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #16498 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Sziasztok!
Véleményetekre lennék kíváncsi. Megcsináltam az adóbevallást, leadtam. Viszont ott az ügyintéző nagyon mondta hogy kell nekem papír arról hogy május előtt mit csináltam, tehát mivel Magyarországon dolgoztam, így az ottani bérpapíromat is be kellene mutatni. Viszont most kaptam a Finanzamt-tól egy papírt "Bescheid für 2011 über Einkommensteuer,Solidaritätszuschlag und Kirchensteuer" Én úgy értelmezem hogy akkor így is elfogadták. Most be kell menjek mégis a magyar papírjaimmal? Vagy jobb ha letisztázom bent, mint később gondok legyenek? Igazán nem vágyok újra a hivatalban sorban állni és intézkedni :-S
Válaszokat előre is köszönöm!

ui. Tomi én még új vagyok, tehát lehet majd más jobb tanácsot tud adni de én pl. az adóbevallásomat úgy csináltam hogy vettem 12euroért egy programot(Saturnba, de sok más helyen is lehet venni), kitöltöttem (nem olyan bonyolult, tehát kevés némettel is meglehet csinálni, a munkaadódtól amit kapsz összesítő papír alapján tényleg egyszerű) Nekem is volt egy pár konkrét kérdésem, bementem a programmal kinyomtatott adóbevallásommal a Finanzamthoz és ott az ügyintézőnek mondtam hogy ezek a kérdéseim mit kell javítsak, ő ott beleírta az adóbevallásomba amik kimaradtak, és mondta hogy így jó, hagyjam ott. Csak mivel én májusban kezdtem így nagyon kért magyar papírokat is tőlem, amik nem voltak, de a hozzászólásom elején írtam :-) Remélem picit tudtam segíteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16502 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Kedves Minerva,
Köszönöm válaszod. Értem, hogy vettél egy programot, de ha esetleg megadnád a nevét, az sokat segítene.
Mindenesetre kérek egy időpontot a Finanzamt-tól, hátha fogadnak.
Üdv.: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #16514 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Szia Tomi!
A program neve Wiso Steuer Elektronische Steuererklärung 2011, de ha elmész a Saturnba rengeteg programot találsz majd még, ott az eladót kérdeztem melyik jó, mondta mindegyik, de az ilyen tizenpár euros árkategoriásnál erre mondta hogy ezt jobban viszik. Ahol a windows, víruskeresők meg ezek a programok vannak arra fele van ez is. Vannak 20-30eurosak is, nem tudom azok miért olyan drágák :-S
A Finanzamtnál szerintem nem kell időpont. Legalábbis én mindig úgy mentem oda, húztam sorszámot és kivártam a sorom,de lehet hogy hamarabb sorra kerülsz ha van időpontod :-S azt nem tudom. De lehet bemész és segítenek kitölteni, így megtudod spórolni a program árát :-)
Akkor sok sikert!

Üdv.
Minerva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!