Segítség adóbevallás elkészítésében

Több
12 éve 2 hónapja #14315 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

ressinka025 írta: Sziasztok. Tud valaki esetleg ajánlani valakit, vagy egy könyvelői irodát Karlsruhe-ban?
Keresgettem a neten, de nem tudom hogy hol lenne érdemes megcsináltatni, de a hivatalos könyvelői irodák gondolom sokkal többet kérnek.
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.

Profi könyvelöknek szabott árkatalogusuk van. Törvény!
www.gesetze-im-internet.de/stbgebv/BJNR014420981.html
Gebührenverordnung für Steuerberater, Steuerbevollmächtigte und Steuerberatungsgesellschaften (Steuerberatergebührenverordnung - StBGebV)

Aki nem ehhez tartja magát az nem Steuerberater, de azzal a Finanzamt sen áll szóba.
Ne rossz helyen sporolj.
Esetleg ha nem vagy biztos a dolgodban bemész az IHK-hoz (az EC-Center mögött) és addig kérdezösködsz amig listát nem adnak. Utána már csak az kell hogy a választottad el is fogadjon téged, ami egyáltalán nem biztos.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14346 Írta: kormi33
kormi33 válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Kedves Ressinka,

Először is üdvözöllek újra,régen láttalak! :) Remélem jól vagy.
Például: Dr. H. Streicher, 76185-KA,Kaiserallee 18.
Úgy tudom van romániai magyarul beszélő! titkárnője is,az esetleges nyelvi nehézségek
legyőzésére.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14356 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Kedves Mindnyájan!
Végigolvastam a Fórum "Pénzügyek" fejezet adózásra vonatkozó részét, de mégis szeretnék kis eligazítást kérni Tőletek:
- 2011-ben 9 hónapot Magyarországon, 3 hónapot Németországban dolgoztam, az 1-es osztályba lettem lejelentve az Adóhivatalban, (jelenleg is itt dolgozom)
- annyi adót vonnak tőlem havonta, mintha egész évben rendelkeztem volna Németországban jövedelemmel.
- feleségem Magyarországon maradt, rokkantnyugdíjas, emellett tanárként kis jövedelemmel rendelkezik, összes éves tavalyi nettó jövedelme 1,9 Mó Ft.
Kérdéseim:
- kell-e (lehet-e) Németországban adóbevallást készítenem, (Mo-on tudom, hogy kell)
- kérhetem-e a magasabb adóosztályba sorolásomat (1-ről 3-ra),azaz igényelhetek-e vissza adót?
- figyelembe veszik-e a magyarországi 9 hónapra jutó jövedelmemet az adókulcs meghatározásánál?
- hazautazási, külön háztartások fenntartási költségeit figyelembe vehetem-e?
Válaszotokat előre is köszönöm,
Üdv.: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #14360 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Tomi írta: - kérhetem-e a magasabb adóosztályba sorolásomat (1-ről 3-ra),azaz igényelhetek-e vissza adót?
Tomi

Csak erre tudok válaszolni! Az adóelőleget mindig úgy számolják, hogy az számolt hónapot megszorozzák 12-vel s az alapján vonnak! A túlfizetés miatt azonban az évveleji (előző évi) adóbevallásnál ez kiderül és visszakapod az összeget!

Ilyen volt már nálunk is egy párszor. Pláne cikisnek tünt amikor a fizun felül volt prémium, + hozzájött a felhavi bér a "szabadságpénz"-ként. Igy látszatra majdnem dupla fizut kaptam. Ez 12x persze jó lett volna..... viszont a túlfizetést már márciusban** visszakptam tavaj is.

**Mi a nejemmel mindig bagyon korán beadjuk az adóbevallást hogy hamar visszadják ha van mit. Ne ők használják hónapokig a pénzemet. Idén is már beadtuk 2011-re.

Ha nős vagy akkor szerintem eleve a 3-as adócsoportba kellene, hogy legyél
igy az összes túlfizetést amit itt tejeltél szerintem, vissza kell hogy kapjad!!

Lényeg: nem mindegy mikor nyősültél. Ha csak most, akkor a házasságod
kezdetétől érvényes a 3-as adócsoport! (Ha csak élettársad, akkor felejtsd el!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: trosztg12345

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14370 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

"Ha nős vagy akkor szerintem eleve a 3-as adócsoportba kellene, hogy legyél"
abban a pillanatban/tól, amint a nejének is német lakcÍme van, különben akárhogyis nős, nem mehet a 3asba (tapasztalat)

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14371 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

szia kormi33.
én is üdvözöllek.
szeretném még kérdezni, hogy te is ott csináltattál már adóbevallást?
ha igen akkor milyen összegre lehet számítani kb?
köszönettel ressinka025
ödv

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!