Segítség adóbevallás elkészítésében

Több
12 éve 2 hónapja #14423 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Célszerü lenne a 2011-es tárgyévre Németországban adóbevallást készítened, ugyanis a megadott adatok alapján igen nagy a valószínüsége, hogy pénzt kapnál vissza.
Az adóosztály átsoroltatás nem jár több jövedelemmel, csak annyit jelent, hogy a 3-asban évközben kevesebbet vonnak le, de ez az évvégi adóbevallás benyújtása után kiegyenlítödik. Az adóosztály besorolásánál , és a visszaigénylési kérelem benyújtásánál is figyelme veszik mindkettötök magyar jövedelmét.
Mivel Magyarországon tartózkodó feleségednek a tavalyi nettója 1,9 millió forint volt, így a bruttója egész biztosan túl lépi azt az összeget, (6.136 EUR-t) ami felett már nem lehet a 3-asba való átsorolást kérni.
A hazajárások költségeit, és a németországi lakbért , mint adóalapcsökkentö tényezöt figyelembe veszik a kettös háztartás elbirálásánál.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14460 Írta: koelle
koelle válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Sziasztok,

a napokban házasodtunk össze. Párom továbbra is magyarországon él, én németországban.
A házasságot be kell valahol jelentenem akkor is, ha nem akarok jelenleg I.-es adóosztályból III.-asba átmenni?
Vagy elég majd csak az adóbevallás elkészítésénél (2012-es) megadni az új családi állapotomat?

Elöre is köszi a válaszokat

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14467 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Elég lesz bejelenteni az adóbevallás benyújtásánál is
A következő felhasználók mondtak köszönetet: koelle

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14475 Írta: koelle
koelle válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Köszönöm,

még annyi, hogy magyarországon GYES-en lévö anyuka közös gyermekünkkel (2011-ben még nem volt a feleségem), a német adóbevallásomban "nicht unbeschränkt steuerpflichtig" ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16421 Írta: samjoe
samjoe válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

Szia!
Szeretnék segítséget kérni, mert akkora a káosz, hogy mindjárt felrobbanok.
2011 okt. 28.án bejelentkeztem Augsburgban, ott beixeltem, hogy kérek Lohsteuernummert is.
Kitöltöttük a papírokat, közben nov. 10.én elhelyezkedtem egy közvetítőnél. 30.-án felmondtam, mert el kellett költöznünk Freiburgba, de a Lohsteuernummer még mindíg nem jött meg, (elkeverték, ezért újat kellett kérni) ezért a cég a 6-os adókat. szerint fizetett ki, holott ugye a kitöltésnél beírtam az egyest. Sebaj. Közben decemberben megjött végre a Bundeszentralamt levél, amin csak egy Identifikationsnummer van. Tudtommal kártyát már nem is állítanak ki. De tulajdonképpen nekem nincs külön Lohnsteuernummerem, csak ez, ez magában foglalja? Vagy kell azt is kérni?
Most elhelyezkedtem itt, feb.23.ával, és kaptam bércetlit február hónapra, és megint a 6-os kategóriába vagyok + kirchensteuert is vontak tőlem, mikor én azt be sem ixeltem.
Villámgyorsan meg szeretném változtatni az adóosztályt egyesre, meg letörölni ezt az rk-t is. Mit kell tennem?
Annyi még, hogy én maradtam Augsburgba bejelentve és nem is akarok ezen változtatni. Gondolom ez nem akadály.
(Hab a tortán, hogy a bércetlin a karankenkasse nem AOK Bayern, hanem AOK Endingen. Most ez az értelmes ember, aki bejelentett, csinált nekem egy új biztosítást, az érvényes mellé, amit pláne én magam fizettem eddig, és naná, hogy levonták a teljes februári hónapot, nem csak feb. 22ig.)
Óriási csalódás nekem eddig a német hivatali ügyintézés, szinte minden papíromat eddig elrontottak.
Ezek után az adóbevalláson nem is gondolkozok, hogy ezt a tavalyi 20 napot magam csináljam meg, pláne, hogy 2011 szeptember 30. ig Magyarországon is volt jövedelmem, vagy ezt itt nem kell feltüntetni.
Naszóval ebben tudnátok segíteni, mit kell tennem?

Köszi, és elnézést a hosszú levélért.

Samjoe

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16423 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Segítség adóbevallás elkészítésében

samjoe írta: Óriási csalódás nekem eddig a német hivatali ügyintézés, szinte minden papíromat eddig elrontottak.Samjoe

Kedves Samjoe! A nagy helyzet az, hogy Te okoztad a káoszt s igy eltart egy darabig, amig a német ügyintézés tisztázza az összevisszaságot! Itt bejelentkezét ott ezt amott meg ezt. Irod hogy "el kellett költözni" ezért felmondtál de nem akarsz kijelentkezni akkor meg mit kavarsz??

A "Kirchensteuer" úgy működik, hogy automatikusan vonják, HA NEM SZÓLSZ, hogy nem vagy a egyház tagja és nem akarod fizetni! Itt tehát nem "akarok fizetni" van, hanem NEM akarom fizeti kell! Ha tehát megreklamálod, akkor még vissza is kaphatod visszamenőleg is. (Nekem visszadták annak idején 3 hónapra visszamenőleg) A hatos adócsoport csak akkor van, ha ez neked másodállásod. Egyébként ezt is NEKED kell intézned, úgy hogy pontosan és részletesen tisztázod a családi állapotodat a munkáltató felé! Egyszer egy évben lehet adócsoportot változtatni! Azon sem fogok csodálkozni, hogy az AOK dolog is valahol ki fog bukni! Nem a német hivatalok hibája, hogy összevissza töltögeted a dolgokat, annak ellenére, hogy természetesen ott is emberek dolgoznak..... s sok esetben valóban nem látják át a dolgokat, pláne ha ezt Te személyesen még meg is nehezíted! Meg kell mondanom, hogy a leírásod alapján azon csodálkozom hogy ennyi bajod van a doloból!
A munkáltatódnak kötelessége bejelenteni, mert neki fizetnie kell a járulékokat ha legálisan foglalkoztat. ha Te nem jelzed hogy hol vagy biztsoitva, akkor maga csinálja s bizony vonja is a dolgokat!
A szokás az, hogy az ember ott betegbiztositott ahol lakik (állandó lakás), ott intézi az adót és egyéb bejelentést ahol lakik (állandó lakás), mert rendszerit az ember ott is tartózkodik, s mindegy, hogy hova ingázik dolgozni! Nos, akkor most ki keverte meg a dolgokat?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!