Hitelfelvétel

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #38386 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel

Kedves Huszita3! Engem mindig meglep, hogy milyen nehéz a kijövöknek az itteni társadalomba beilleszkedni, s az itteni rendszerrel élni! Ennyire más lenne otthon, Magyarországon? Mi az, hogy "nyugodtan mond el...."? KÖTELES vagy elmondani a kiadásaidat és hogy mennyi marad, mert a bank csak akkor mérlegelhet pozitivan ha a megélhetésed nem veszélyeztetett! Egy baknak sem érdeke, hogy fizetésképtelen kuncsaftokat gyűjtsön össze. Igaz itt van "privat Insolvens" (csöd) igy nagyon hamar bukna a bank! Nem értem azt sem, hogy "lássák rajtad, hogy nem meglógni akasz a pénzzel".
Ennyire rossz már hirünk? Én kikérném maganak, még a gyanusitást is. Igaz mi már nagyon régóta itt élünk, s mi valahogy másképpen megyünk be egy bankba vagy egy kereskedöhöz. Mindenesetre engem elszomorit, hogy szabadkozni kell egy magyar kuncsaftnak!! Ök ugyanis valahol mind szolgáltatók, s ök vannak értünk!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38387 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel

Kedves Decotext! teljes mértékben igazad van, ha tehetném nem is vennék fel hitelt.csak most az a baj, hogy mindenképp szükségem lenne egy jobb autóra hamarosan. A törlesztéssel kapcsolatban szerintem nem lenne gond, mert elvileg a munka az biztos lesz (persze ezt nem lehet előre tudni), és legszivesebben nem kötelezném el magam a banknál hosszú évekre...Gondolkoztam azon is, hogy becserélem az autót kereskedésben egy fiatalabbra, de őszintén szólva nagyot csalódtam használtautó vásárlásban, meg persze a török kereskedőben is. Pont ezért nem merek még egy (pl 6-8 éves) autót a portára hozni.
Mindenesetre meghallgatom a bankban, milyen konstrukciók vannak, és az alapján döntünk. Egyébként másfél éve vagyunk itt (Bayern), jelenleg feleségem is dolgozik minijobban,az én új munkahelyem pedig teljes munkaidős lesz.Kicsit félve, de belevágnék, de ha várni kell, akkor várok, vagy cserélek.....
Szerintem az nem lesz elég a banknak, hogy a munkába járáshoz kell az uj autó, ha nem tudok még egy érvényes munkaszerződést sem bemutatni, akkor ennyi,,,,de majd kiderül....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38389 Írta: huszita3
huszita3 válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel

Kedves dekotext! Maximalisan egyetertek veled. En is hosszab ideje elek kint. A bankokkal kapcsolatban csak pozitiv tapasztalatom van Ha korrekt vagy es ezt latjak rajtad rugalmasak es segitökeszek is tudnak lenni. En pusztan azt irtam le hogy öszinten es tisztan kell beszelni a terminen. Sajnos az en fiokomnal rossz tapasztalat volt 2 magyarral is nekik. Ennek ellenere en könnyen kaptam hitelt,pedig nem igazan feleltem meg a kriteriumoknak. pl a fiokvezetö irta be nekem hogy a vallalat biztositja a lakhatast ingyenesen. hol ott vittem a papirt hogy 500-at fizetek a szolgalati lakasert. Megkaptam, visszafizettem es azota is jönnek a külömbözö kedvezö hitel ajanlatok. A 2 szarhazi közül az egyik 2honapig a masik 5honapig fizetett nekik csak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38392 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel

Az ADAC -nal probalkoztal mar ??? A helyedben bemennek egy tajekoztato eszmecserere. A kollegam is naluk kapott, harom honapos munkaviszonnyal. 11.000,- ert vett egy bömöst, 3.000,- önresszel. Raadasul roman az illetö

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38393 Írta: tito ortiz
tito ortiz válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel

Én egy éve kértem segítséget itt a fórumon , hitelfelvételről.
Egy kicsit minőségibb, drágább háztartási gépet vásároltam nulla százalékos kamatra.
Többféle variációt is néztem , mire választottam. Minden rendben volt , korrekten megköszönték az utolsó részletnél
hogy igénybevettem a szolgáltatást. Szóval teljesssen rendben volt minden , mindkét részről.
Köszönöm mégegyszer az aktív fórumozók segítséget !
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38412 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel

Sziasztok. Voltam a Bankban a hitellel kapcsolatban. Nem adnak, mert várnom kell 2-3 hónapo, míg lesz érvényes "lohnbeschenigung". Úgyhogy ez van, várok.....Egyébként gondoltam rá, hogy nem fog menni....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!