Hitelfelvétel

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #39456 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel

Sajnos erre a kérdésedre senki nem fog tudni értelmesen válaszolni, mert minden banknak lehet egy egy időszakban valami jó ajánlata! Ezért kellene azt tenned, hogy a környezetedben levő bankokhoz bemész és személyesen érdeklődsz!

A bankok bármikor tudnak neked hitelt adni de egy jó nagy résznek kell önrésznek lennie! Ezenkívül ha hitelt veszel fel ingatlanra akkor az a hitel hosszútávú, tehát egy fix és viszonylag jól fizető munkahely szükséges!

Összehasonlításnak:
A fiamnak 30% önrész kellett, de mi voltunk a kezesek a nejemmel két, viszonylag magas havi jövedelemmel!
(A ház, nagy telekkel, 165 ezer volt, de kis faluban.)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Kati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #39457 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel

DECOTEXT írta: Ezért kellene azt tenned, hogy a környezetedben levő bankokhoz bemész és személyesen érdeklődsz!

Azért mielőtt egyetlen lépést is tenne "valójában" nem ártana online kalkulátorokat használnia. ;) Utána kezemben az ajánlatokkal (ha vannak) talán be is mennék 1-2 bankhoz bár szerintem kiderül majd róluk úgyis, hogy csak időpocsékolásra voltak jók!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kati, DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39458 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel

Az elsö lépés stimmel, akkor már megvan a "mihez képest". Azonban az építési/ingatlanvásárlási hitelek annyira személyre szabottak, annyi mindent vesznek figyelembe, hogy kihagyhatatlan a személyes (jellemzöen 1-2 órás !!) profi tanácsadás. Eleve a kalkulátor nem nyilatkozik arról, hogy egyáltalán érdemes-e számolgatni, mert nagy ívben elhajtanak mindenhonnan (szokásos feltételek: stabil munkahely legalább egy éve, ugyanez a lakcímre, hitelképes jövedelem, természetesen jó Schufa minösítés). De fordítva is lehet igaz: ha egy két kötelezö feltétel nincs meg, vagy nem annyi, de más pozitívummal tudsz szolgálni, akkor a sarki banknál esetleg akkor is kaphatsz hitelt, ha az online bankok, hiteltanácsadók nemet mondanak.
Mellesleg az önrész nem kötelezö feltétel, van hitel nullára is, csak ott a kamatok nem az 1-3 %-os tartományban mozognak, na meg ott még komolyabbak az egyéb peremfeltételek.És megint csak van másik oldal: minnél magasabb az önrész, annál soványabb a kamat és annál inkább fontos a többi feltétel.....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kati, DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39459 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel

Nyilván. :) Írják is pl. a linkelt oldalon, hogy második lépés egy személyes konzultáció ;)
De DCT azt írta, hogy sétáljon be egy bankba. Mi? Anélkül, hogy bármi is lenne a kezemben? Nem sok értelmét látom. Annak pedig szintén semmi értelme, hogy pl. besétáljak pl. a Deutsche Bankhoz amikor az online kalkulátort használva is ad ajánlatot.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kati, DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #39460 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel

Gergő!
Én az alapnak vettem, hogy az interneten eleve szerez információt!
Ide is ezért írt, nem? Szerintem minden banknak van ilyen online kalkulátora, s ez nem lehet kérdés ha valaki ingatlant akar venni!

Egy ilyen kalkulátorban eleve figyelebe veszik a bonitást s csak azután érdemes egy bankba bemenni, ha egy kalkulátor poztív
eredményt adott.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39462 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel

Stimmt. Mondjuk én láttam olyan kalkulátorokat is, ahol nem kérnek semmilyen személyes adatot (ill. csak minimálisat). Na azokkal szart sem érsz.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!