Használt autó részletre

  • era683
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 5 hónapja #33722 Írta: era683
Használt autó részletre téma létrehozva era683 által

Nekem olyan kérdésem van, hogy használt autó vásárlása hitelre hogyan történik Németországban, mik kellenek, milyen papírok? Pl, bejelentett lakcím, ezen kívül bejelentett munkahely szükséges?
Köszönöm, ha vki válaszával segít! :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #33727 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

era683 írta: Nekem olyan kérdésem van, hogy használt autó vásárlása hitelre hogyan történik Németországban, mik kellenek, milyen papírok?

Nos, ez sok mindentoel fuegg. Miota dolgozol, probaidoes vagy e, ismernek e az adott helyen, stb.
Teny: lakhely es bankszamla nelkuel semmit nem kapsz. Eloefoerdulhat hogy 3 havi kereseti kimutatas is kellhet. Feltetlenuel szamolj utana, mert a kereskedoenel nem mindig jobbak a kamatok. Uegyesen szamolnak!!!! Uj kocsinal sem mas a helyzet. Ha viszont valahol "minden nelkuel" is adnak hitelt, ott legyel nagyon ovatos! Az nem tiszta dolog! Nekuenk egyeszer sem erte meg a kocsi hitelezese a kereskedoenel, mert ilyenkor az eladasi ar magasabb >>> ergo: nem kamatmentes , hanem mar a vetelarra rateszi KP a kamatot.
Mindig szamolj utana mennyi lesz a vege!!!!! Tul alacsony toerlesztesnel 1/3-al is drgabb lehet a kocsid!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: era683

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33735 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

Csak kiegészítésképpen: Attól is függ, hogy mekkora hitelröl van szó: 1-2-3 ezer eurónál elég a lakcím + EC (vagy német hitel-) kártya megléte (ez már igazolja a banki kapcsolatot), afölött tuti kell kereseti igazolás (bérpapír - német cégtöl) minimum az utolsó, de általában az utolsó három. Már a kis összegü hitelnél is kell munkahely, de ott még általában elég az adatok szimpla megadása (amit persze akár egy telefonnal, vagy online is ellenörizhetnek), efölött már általában az is elöírt, hogy az aktuális munkahelyen már minimum fél, vagy egy éve dolgozz folyamatosan. Persze, ha nem így van, akkor is kaphatsz esetleg hitelt, de lényegesen rosszabb paraméterekkel (magasabb kamat, kötelezö "részletnemfizetési" biztosítás kötése külön díjért, stb.)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, era683

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #33740 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

gejza írta: Csak kiegészítésképpen: Attól is függ, hogy mekkora hitelröl van szó: 1-2-3 ezer eurónál elég a lakcím + EC (vagy német hitel-) kártya megléte (ez már igazolja a banki kapcsolatot), afölött tuti kell kereseti igazolás (bérpapír - német cégtöl) minimum az utolsó, de általában az utolsó három. Már a kis összegü hitelnél is kell munkahely, de ott még általában elég az adatok szimpla megadása (amit persze akár egy telefonnal, vagy online is ellenörizhetnek), efölött már általában az is elöírt, hogy az aktuális munkahelyen már minimum fél, vagy egy éve dolgozz folyamatosan. Persze, ha nem így van, akkor is kaphatsz esetleg hitelt, de lényegesen rosszabb paraméterekkel (magasabb kamat, kötelezö "részletnemfizetési" biztosítás kötése külön díjért, stb.)


Termeszetesen van sok kivetel. Mi 24. eve vagyunk ugyan abban a bankban s ismernek benuenket. Ha bemegyuenk, kaveval kinalnak. A tanacsadonk is ugyan az. Ha nekuenk kell hitel akkor csak azt kerdezi mennyi kell es milyen cimletekben. Igaz, ugyanitt vannak a reszvenyeink (FOND) es a magtakaritasunk is, igy gyakorlatilag "teljesen lehuzott gatyaval" allunk eloettuek, az az mindent tudnak rolunk: kereset, munkahely, tartalek, stb.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: era683

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33749 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

Így igaz DECO, de te 24 év után nem is kérdezel ilyet a fórumon:

Nekem olyan kérdésem van, hogy használt autó vásárlása hitelre hogyan történik Németországban, mik kellenek, milyen papírok? Pl, bejelentett lakcím, ezen kívül bejelentett munkahely szükséges?

Söt, nyilván akkor sem kérdeztél (volna, ha akkor lett volna ilyen fórum), amikor elöször mentél hitelért. Ráadásul ugye változott is egy csöppet a világ, mert amikor én elöször itt számlát nyitottam (nem tegnap volt :( ), akkor mindenféle kérés nélkül egy (!!) hónap után kaptam egy szerelmes levelet a KSK-tól, miszerint a mai naptól biztosítanak nekem 3000.- DM diszpókeretet, pedig még csak nem is direkt a német cégnél dolgoztam, tehát a fizetésemet M.o.-ról kaptam napidíj formájában, és hivatalosan bejelentett itteni címem sem volt, mert a cég egy régebbi, használaton kívüli irodaszárnyában laktam (a nagyfönök néhai irodája volt a hálószoba, a titkárnöi elöszoba meg az étkezö+konyha, stb. :laugh: ). Így a banknak csak bediktáltam címet, papírom nem volt róla. És voltam vagy 25 éves és annyi pénzért akkor otthon egy ladát lehetett venni...
Na erröl ma már csak álmodhatunk....(mármint a most kijövök :huh: ).

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: era683, Csibijuza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33759 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

A technikai reszletek mellett amit en biztosan nem tennek az autovasarlas reszletre:)
HA nincs penz az autora, meg tartalek a szervizre, gumikra hasznalt autonal, akkor eleg riskes. Egy picit mas arakon dolgoznak errefele a szervizek.. Ha valami varatlan beut, akkor gebasz van.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: era683

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!