Használt autó részletre

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33783 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

gejza írta: miszerint a mai naptól biztosítanak nekem 3000.- DM diszpókeretet, .


Gejzám! Valamt Te nagyon keversz, de nem először! A "Dispo" az nem hitelfelvétel, hanem egy nagyon is magas kamatú lehetőség amivel a számlád a minuszba viheted! Jó nagy szivatás! Arról senki nem tehet, hogy Mo.-on ilyet akkor még nem ismertek, s ne haragudj meg de, 3000 DM már 1989-ben sem volt nagy összeg. Én akkor jöttem ki 5000 DM tartalékkal (egyedül), ami simán elfogyott pár hónapon belül miközben a harmadik naptól dolgoztam teljes bérért, pedig nem iszom.....
Hitelekről van szó, akkor több 10 ezer euronról beszélünk vagy esetleg egy új kocsi/akás/ház finanszirozásáról. Ez nem 1500 euró! S itt irta valaki, hogy használt kocsit, (1-2 évesnél idősebbet) hitelre nem nagyon érdemes venni, pláne nem kereskedőtől, mert abból szivás lesz előbb utóbb!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33787 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

Doktor úr,

én nem keverek semmit, te viszont nem olvasol, nem elöször. Ott van az idézetben is, hogy "diszpókeret", egy szóval nem írtam, hogy hietelt vettem fel. (Mellesleg az egy hitelkeret magyarul, s ha hozzányúlok, abban a pillanatban már hitel.) Nem is erröl van szó: én csak azt akartam szemléltetni, hogy azóta jelentösen változott a bankok magatartása (nem kis részben a legutóbbi világ- és bankválság hatására), így akkor olyasmit kaptam kéretlenül, egy hónap után, amire igazából az akkori háttérfeltételekkel nem is lettem volna jogosult. Ha most jössz ki, hivatalos címmel, itteni munkahellyel, igénylésre is csak kb. 3-6 hónap bérbeérkezés után kapsz a KSK-nál (is) diszpókeretet, vagy akár hitelt is.
És, hogy megnyugtassalak: én is tudtam olvasni már akkor is, így a diszpót csak rendeltetésszerüen, azaz egyszer-kétszer, "vészhelyzetben", átmenetileg, a hó végéig vettem igénybe (részben).

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35584 Írta: jancsoneeva
jancsoneeva válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy esetleg tudtok-e indformációt adni részletre történő használt autó vásárlással kapcsolatban. Olyan érdekelne, hogy mik a feltételei, esetleg mi kell hozzá? Köszönöm a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35586 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

A kereskedő elmond Neked minden szükséges infót. Ha priváttól, akkor nem olyan eccerű a dolog.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 1 hónapja #35599 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

jancsoneeva írta: Szeretném megkérdezni, hogy esetleg tudtok-e indformációt adni részletre történő használt autó vásárlással kapcsolatban. Olyan érdekelne, hogy mik a feltételei, esetleg mi kell hozzá? Köszönöm a segítséget!


Merészség és pénz!
Mi nagyon ritkán, de volt, hogy 1/4-ét hitelre vettük egy kocsinak. Ekkor azonban mindig volt annyi tartakékunk (lekötve), hogy ha munkanélküliek lettünk volna, ki tudjuk fizetni! S még egy, a mi banki hitelünk, a banknak nem volt soha túl jó üzlet, mert mi nagyon magas (500-700) eurós rövid lejáratú törleszést vállaltunk*, hogy hamar lemenjen! Így kevesebbet nyer a bank, mintha alacsony részlettel évekig fizetsz!

*Ez természetesen csak úgy ment, hogy a nejem is és én is mindig dolgoztunk!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35686 Írta: imregy
imregy válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

Sziasztok!
A segítségetek kellene autóvásárlás és a dokumentumok körül.Magánszemélytől venném részletre,mi a teendőm először?Ez az első németországi autóm és így még német rendszámom sincs.A hitelt abban a bankban kell igényelni ahova a fizetés is érkezik?

Valaki lenne kedves ezt sorrend szerint leírni,hogy mit-hogy-hova?

Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!