Használt autó részletre

Több
10 éve 1 hónapja #35687 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

imregy írta: .....Magánszemélytől venném részletre,mi a teendőm először?Ez az első németországi autóm és így még német rendszámom sincs.A hitelt abban a bankban kell igényelni ahova a fizetés is érkezik...

Nem magánszemélytöl veszed részletre, mert az azt jelentené, hogy neki fizeted a havi törlesztést... Ha a banktól veszel fel hitelt, akkor az eladó felé Te készpénzes vevö vagy. Hielet célszerü a házibankodtól igényelni, de mehetsz más bankhoz is. Vannak kimondottan autóhitelezéssel foglalkozó bankok is. Kérni kell a konkrét esetre/összegre több helyröl ajánlatot és a legkedvezöbbet (kamat, futamidö, részlet nagysága, stb.) kell választani. Vagy a legkedvezöbb ajánlattal a kézben a saját bankodba bemenni és nekik megmutatni, ilyenkor rögtön elkezedik ök is "újraértelmezni" a matematikát és esetleg megkínálnak még annál is kedvezöbb kondíciókkal. Persze fontos az anyagi háttered, stabilitásod, adósi múltad (ld. Schufa). Alapvetöen elmondható, hogy kell hozzá legalább egy éves itteni folyamatos munkaviszony, lehetöleg egy (de német !!) cégnél, itteni bejelentett lakcím feltétlenül. Na meg függ az egész a hitelösszeg nagyságától (nyilvánvalóan kevésbé szigorú feltételek mellett kapsz pl. 2-5000 euró hitelt, mint pl. 10-15 ezret. Szóval sokesélyes játék. A konkrét összeggel kezdj el "házalni", gyorsan kiderül, hogy egyáltalán kaphatsz-e és ha igen, mennyit (természetesen sokkal nagyobb az esélyed, ha az autó árának 20-50 %-át kp. fizeted, és csak a többire kérsz hitelt. Az önerö nélküli hitelhez már komolyabb múlt kell és sokkal rosszabbak is a feltételek.).
Hogy volt-e már német rendszámod, az teljesen irreleváns ebböl a szempontból. Ha a hitelen túlvagy, a többi már gyerekjáték (de költség: átíratás/üzembe helyezés, esetleg müszaki vizsga - TÜV, adó, biztosítás - e költségeket az internet segítségével a konkrét autóra ki tudod számolni elöre, nehogy meglepetés érjen. Nagy autó, rossz környezetvédelmi besorolással pl. bármilyen csábítóan olcsó, hamar nagyon drága buli lehet a biztosítás/adó miatt !!!)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35688 Írta: imregy
imregy válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

Köszönöm segítséged!
Igen,rosszul írtam,persze,hogy nem az eladótól venném hitelre. :)
Konkrétan az a baj,hogy csak január 6-a óta vagyunk itt és így csak három havi keresetet bírunk bemutatni.Állandó munkaszerződés van és a fizetés sem kicsi.Az autót azért kellene lecserélnünk,mert szerb rendszám magyar jogosítvánnyal keresztezve...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35694 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

Konkrétan az a baj,hogy csak január 6-a óta vagyunk itt és így csak három havi keresetet bírunk bemutatni.Állandó munkaszerződés van és a fizetés sem kicsi.


Hááát, nem akarlak elkeseríteni, de ez így most még nagyon necces. De próba-szerencse.... ;)

mert szerb rendszám magyar jogosítvánnyal keresztezve...


Ööö, lehet ezt még fokozni? Mondjuk francia a biztosítás és Dániában fizetsz adót ???? :hyper:

Egyébként egy esetleges fokozott rendöri/vámos "érdeklödéstöl" eltekintve miért lenne ez baj (egy ideig így az elején) ?? Akkor már az is megfontolandó, hogy az autót átrendszámozod németre (persze nem tudom milyen korú, értékü, állagú autóról van szó...) . Az sem olyan nagy ügy pl., találsz itt egy pár hsz.-et a témához... A jogsicsere (németre) is csak egy formalitás (+30-35 €), fél év után meg kötelezö is lenne...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35695 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

Egyetértek gejzával. Egyrészt az, hogy "nem kicsi a fizetés" csak nézőpont kérdése másrészt ez érdekel 3 hónapos távlatban legkevésbé egy hitelezőt ha érdekli majd egyáltalán. Biztos kapsz amúgy valakitől hitelt kérdés, hogy milyen kondíciókkal! Az ajánlott honosítás jó ötlet és a nyert idő biztos megtérül általa ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35697 Írta: imregy
imregy válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

Ó igen,lehet fokozni! :laugh:
Én vagyok,de a nevemet másképp írják szerbül,másképp magyarul.
Gondoltam át is vezetni,de itt meg az a gond,hogy nem EU az autó.Idáig nem volt dolgom rendőrrel,de mikor meglátnak az úton,először az autót nézik meg,utána mindjárt a rendszámot.Meg emígy is most már 7 éves.
A munkaadó biztos segítene autóvásárlásban,szinte mindenki rajta keresztül vett,de újakat,én pedig 1-2 éveset vennék,ami éppen hogy be lett járatva és fele annyiba kerül.De látom,nincs sok választásom,majd leülök vele megbeszélni a dolgokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35698 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

Én is azt javasolnám, várj egy kicsit még, mindennel. Pár hónapot eljárkálhatsz simán a szerb rendszámmal, addig kiderül mennyire hosszútávú a munka, megszereted e az itteni életet, stb. Bármi közbejöhet, persze, hogy minden happy-nek tűnik így 2 hónap elteltével. Utána pedig honosíthatnád az autót itt. Az egész nincs 200 euró és sokkal szerencsésebb, mint hitelt felvenni egy idegen országban ahol csak pár hónapja tartózkodsz. Ha valóban nem rossz a kereseted, hamar összelehet rakni itt egy autó árát, persze ha nem 30-40 ezerért nézegetsz. Én legalábbis pont így cselekedtem, ahogy leírtam. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!