Használt autó részletre

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 1 hete - 9 éve 1 hete #38968 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

Miért akartok mindenáron mindent elérni az első évben? Ez még a helybeli németnek sem megy. Ma már annyit és akkor kérünk a banktól, amennyit és amikor akarunk. Csak azt kérdezik, hogy milyen cimletekben szeretnénk....... No, de van náluk egy csomó pénzünk, részvényünk és mindeketten dolgozunk több mint 15 éve azonos cégnél! 1989-óta vagyunk kint, s nekünk sem sikerült sok minden az első 5 évben! TÜRELEM! Dolgozz, takarékoskodj s keress
normális munkahelyet, hogy ne a "Zeiarbeit" cég lábtörlője legyél!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #38971 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

"Volt kollégámék Ludwigshafenben akartak a BBBanknál házra hitelt felvenni, szimpla kölcsönmunkaerőként, három hónap után, hát.... a nagy reményük oda lett."

Miért, mit hittek?? Bizonytalan állással, "már" 3 hónapja itt lakva, nulla vagy minimális (?) önrésszel hozzájuk vágnak jópár tízezer euró kölcsönt? Nem olvastak túl sok mesét???? :hyper:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #38973 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

Én nem tudom, de amikor nem Zeitarbeithoz akarok jelentkezni, mindig a honosított papírokkal jönnek, meg hogy előtte egy hónap ingyen gyakorlatot akarnak tőlem, hogy lássák mennyire vagyok jó, vagy eleve fel se vesznek,mert azt se tudják mi a jó isten a végzettségem, holott otthon az EU-s Europass hülyeségért is legomboltak tőlem pénzt, itt meg azt mondják, hogy a Németországban fordított papírok kellenek, nem érdekli őket, mi van lefordítva. (MArketing, vagy Event management, Bürokauffrau-nak felelne meg a végzettségem, de nem találják a megfelelőt rá,még mindig!)

15 éve lehet hogy könnyebb volt direkt dolgozónak lenni, de hogy most nagyon nehéz olyan céget kifogni, ahová nem Zeitarbeitosként vesznek fel, az is tuti. Például az SAP Arena tök jó hely lenne dolgozni, jó programokat szerveznék, de nem is kéne ilyen nagyot, egy kisebb, családiasabb szervezőirodát jobb lenne becélozni, de azok is azt veszik fel leginkább,akinek vagy német iskolája van. Azt meg nem tudom megtenni, hogy három évre most én csak tanulgatok - akkor pénzt a megélhetésre ki fog keresni? Főleg, hogy szinte mindenhonnan elutasítanak, mert azt hiszik viccelek,amikor segítségért fordulok pl. a Jobcenterbe. De ez már másik téma.
Nem olyan egyszerű azért.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #38979 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

Gejza, azok a kollégámék nagy mellénnyel akartak ennek nekiindulni, mert azt hitték, olyan minden,mint náluk otthon. Mivel kicsit régebben vagyok kint -van egy év előnyöm, vagy másfél - én csak mosolyogtam, mivel tudtam, hogy mit fog mondani a bank nekik. Mert már szinte be is rendezték a házat, az utolsó centet is elköltötték, amit még oda sem adott nekik senki.
Persze tervezni jó, azt mindig kell. Egyik nap még nagy mellénnyel mesélik, hogy így meg úgy ház, aztán másnap már csak: "csak bevittük a papírokat megmutatni."

No komment.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #38988 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

gergom írta: Sziasztok. 1 éve élek kint Németországban. Májusban fogok elkezdeni dolgozni, mint taxisofőr. Fél évet segélyen voltam, mert még nem töltöttem be a 21-et. Sajnos addig nem kezdhettem el vezetni, viszont a vizsgát és a papírokat addig elintézhettem. A szomszéd városban van a központ, ahol a munkakezdés fog zajlani és ezért lenne szükségem egy autóra.

Arra a döntésre jutottam, hogy ha már autót vásárolok, akkor olyat vennék, amit szívesen használok akár 2-3 évig is.

Maga a kérdés:

Lenne 1000 euróm, amit szívesen belefektetnék, viszont szükségem lenne még 1500 euróra. Van lehetőségem arra, hogy 1 hónap munkaviszony után, ilyen jellegű kölcsönt vegyek fel?

Előre is köszönöm a válaszokat B) Szép napot mindenkinek!

Szerintem az 1 hónapos munkaviszonnyal kizárt, hogy kapsz hitelt és tekintve a leírtakat, valamint az aktualitását a dolognak én a helyedben vennék egy használt bringát és nyár végére több spórolt pénzed lesz még 2500-nál is! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Csibijuza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #39012 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Használt autó részletre

gergom írta: Sziasztok. 1 éve élek kint Németországban. Májusban fogok elkezdeni dolgozni, mint taxisofőr. Fél évet segélyen voltam, mert még nem töltöttem be a 21-et. Sajnos addig nem kezdhettem el vezetni, viszont a vizsgát és a papírokat addig elintézhettem. A szomszéd városban van a központ, ahol a munkakezdés fog zajlani és ezért lenne szükségem egy autóra.

Arra a döntésre jutottam, hogy ha már autót vásárolok, akkor olyat vennék, amit szívesen használok akár 2-3 évig is.

Maga a kérdés:

Lenne 1000 euróm, amit szívesen belefektetnék, viszont szükségem lenne még 1500 euróra. Van lehetőségem arra, hogy 1 hónap munkaviszony után, ilyen jellegű kölcsönt vegyek fel?

Előre is köszönöm a válaszokat B) Szép napot mindenkinek!

Kolcson ide vagy oda, de hogy akarod uzemeltetni az autot? HA mar a vasarlas is nagyreszt hitelbol lenne. hogy akarod a biztositast, adot, egyeb szervizkoltsegeket kifizetni? Egy ilyen erteku auto eleg jelentosen hasznalt lesz, idozitett bomba szerviz szempontbol. Egy varatlan szerviz egy 15-20eves autonal is belefajhat tobb 100EUR-ba hirtelen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!