Fizetések, megélhetési költségek

Több
12 éve 1 hónapja #16851 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

koszi, ha ezt nekem szantad. majd korbenezunk Berlinben is, de az allas aminek az interjujara keszulunk az Munchenben van, ezert erdekel foleg, h ott mennyi penz kellene, h ugyesebben tudjunk fizetesrol targyalni. ez volt a celja a kerdezoskodesemnek. a tamogatasok csak abbol a szempontbol erdekesek, mert akkor annyival kevesebb fizu is elegendo, ha nem kapunk, akkor meg tobb kell. egyszeru matematika :) ez Decotext-nek valasz foleg.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16852 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Ok, koszi azert! majd megtudjuk ha nagyon aktualis lesz, h eleg-e 1 ev munkaviszony. de akkor most ugy szamolunk, h nem kapunk semmit.

nem ertem a TB-s valaszod :( lehet h nem igy hivjak, es persze h fizetni kell, mint mashol is. nyilvan szukseg van valamifele betegbiztositasra, ezert arra gondoltam az anyukaknak jar esetleg azalatt a 3 ev alatt amig otthon vannak, de majd megtudakolom ezt is vmi helyi anyukatol.

nem Munchen mindenaron, (bar idealisan elerheto mindkettonk csaladja onnan kiszamithatatlan repules nelkul..), de az allas epp ott van, de ha nem lesz biztonsagos a fizu, akkor keresunk masikat. hakuna matata.

persze h mindenkinek masok az igenyei, idemasolom a mienket:
- lakber Munchenben (min 1 de inkabb 2 haloszoba)
- 2-3 fos haztartas fenntartasa (ebben nincsenek nagy igenyeink)
- van egy autonk (nemet rendszam), foleg hetvegi kirandulasokra, tehat nem napi 100km, de azert hasznaljuk nem csak nezegetjuk
- biztositas nekem
- jogi biztositas, (azt ugyan meg mindig nem tudom ez mit jelent, de ha szukseges akkor ez is, meg az osszes amit decotext emlitett fizetendo lakasbiztositas, felelossegbiztositas,.. ilyenunk egyebkent eddig sosem volt, azt sem tudtam h letezik embereknek is)
- van kb havi 600euros hitel, magannyugdij.. fizetendonk is
- berlet, fitness berlet, szinhaz, hetvegi kirandulas...

es nem eppen kijonni szeretnenk, es semmikeppen sem a takarekbol kiegesziteni havonta.

koszonom decotext a felesegednek a konkret osszeget, esetleg ha mas is irna, tudnek atlagolni. netes cost of living-eket nezegettem mar, de nem erzem oket eleg realisnak, sehol ahol eddig eltunk nem takartak a valosagot. :S

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16855 Írta: Samuka
Samuka válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Sziasztok!

Segitsegetek kernem en is egy kis problemaval.
Aachen kornyeken kaptam allast, kb jovo heten mennek ki targyalni egy picit a munkaadoval.
Kerdeztek tolem, hogy mennyi lenne a brutto berkovetelesem. Mar voltam egyszer tavalyelott ennel a cegnel es akkor ajanlottak havi 3000 netto fizetest, de akkor nem beszeltunk egyaltalan a "brutto"-rol ( vagy grosso, talan.... nemetul :) ).
Hazas vagyok, nagykoru gyerekkel, felesegem is kijonne velem Nemetorszagba de o nem dolgozna egyelore mivel nem tudja a nyelvet es mellesleg en sem nagyon. :( De a munkahely nem is kovetelne meg, ott az angol az elso nyelv.
Kerdesem a kovetkezo:
Mennyit Brutto fizetest kerhetek toluk, hogy jojjon ki a netto fizetes es kb mennyibe kerul a megelhetes Aachen kornyeken.
Elore is koszonom valaszoitokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16858 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

keeek írta: 1 / nem ertem a TB-s valaszod :( lehet h nem igy hivjak, es persze h fizetni kell, mint mashol is. nyilvan szukseg van valamifele betegbiztositasra, ezert arra gondoltam az anyukaknak jar esetleg azalatt a 3 ev alatt amig otthon vannak, de majd megtudakolom ezt is vmi helyi anyukatol.

2 /- jogi biztositas, (azt ugyan meg mindig nem tudom ez mit jelent, de ha szukseges akkor ez is, meg az osszes amit decotext emlitett fizetendo lakasbiztositas, felelossegbiztositas,.. ilyenunk egyebkent eddig sosem volt, azt sem tudtam h letezik embereknek is)


1 / A TB az az a "társadalombiztositás" az Mo.-on van ami a nyugdij és a betegbiztositás együtt! Itt ilyen nincs. Itt minden extra megy és felsoroltam amit biztosan vonni fognak! Ehez még jön a vallási adó (Kirchenstuerer). Ez ugyan vonják automatikusan, de le lehet mondani, akkor nem kell fizetned! Mi alapján JÁRNA egy betegbiztsoítás? Ezt nem értem!! Azért mert valakinek gyereke születik? Ez bizony magánügy! Itt Németországban a családok maguk gondoskodnak magukról és nem az állam! Támogatások esetleg szociális esetben adhatók.

2 / A jogi biztositás meglehetősen fontos, mert a legtöbb ember nem tudna ügyvédet fizetni egy egy jogi problémánál! Ez erre van. Munkaügy, közlekedés, lakás, lakbér, magán problémák stb. (Kivéve öröklésjog) Ezekhez nyujt jogi védelmet ami azt jelenti, hogy ha gáz van, a biztosító fizeti az ügyvédedet!
Én pl. már innen a BRD-ből bepereltem a magyar Eon-t, és megnyertem, mert jogtalan követelésük volt! Ráadásul, nekik kellet engem kártériteniük!A felelőség biztositás is fontos (szerintünk), mert ha valakinek kárt okozol azt fedi! (Természetesen a gondatlanásból okozottra érvényes!) Lehet ezeket kihagyni, de ha baj van, akkor sokkal többe kerül a dolog, ami egy háztartást is padlóra küldhet!

Lényegében a biztositásokkal nem érdemes takarékoskodni
mert az a pár euró havonta, sokat menthet meg a bajban!
Van itt olyan hozzászóló, akinek nem volt betegbiztsoitása
és a kisgyereke kezelése közel 600 euróra rúgott amit nem
tudni, hogy hogyan fog kifizetni....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 1 hónapja #16864 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

:angry:
Ha nem prezis a kerdes, nincsenek prezise valaszok.
Mi a szakmad?......................usw....................................

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16871 Írta: Samuka
Samuka válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Ez lenne a munka
Monteur für Nichteisen Strangießanlagen
Nem nagyon ertem, hogy mit jelent...de jol fizetik :)
Szzakkepzesem pedig mehanikus uzemmernok, masodik szakkepzesem pedig manager

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!