Fizetések, megélhetési költségek

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16826 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

prosperus írta: Arbeit macht frei!!!!!!


Na, na! ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 1 hónapja #16828 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Nana.
Csak akartalak checken ,mennyire vagy eber :laugh:
Meg vagyok nyugodva, hogy tudom, ki van az "öregek" taboraban. ;)

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16836 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

meg találták már a táblát, vagy valaki új üzletet akar nyitni ? :woohoo:

üdv az "öregeknek"

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16837 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

DECOTEXT írta: Sk mindenbe beleszmít. Pl a munkába eltöltött évekbe is beleszámít, de nem a szociális támogatásokba. Ami még fontosabb, pl. Mo.-on elfogadott az "életközösség" vagy mi, itt nem. vagy házas vagy akkor mindent kapsz vagy nem akkor semmit! Ennek semmi köze az EU-hoz! S nézd csak megy hogyan áll Irország! Mit gondolsz miért? GYES itt nincs! Van egy támogatás szülés után, ha volt előtte munkahelyed!! (Úgy tudom minimum 1 év kell) 3 évről meg feledkezz meg! Ez Magyarországon van nem itt a BRD-ben!


ez tuti ez az egy ev? mert csekelyke tudasommal nem talaltam errol infot. a 3 evet nekem a nemet rokonok mondtak, 11 honapig van gyes (67% v vmi hasonlo, minimum 300euro), es a 3. ev vegeig fizetes nelkuli, de ugy ertettem olyan mintha gyesen lennel, gondoltam talan jar ezzel TB is.

amugy az eredeti kerdesem nem segelyekre vonatkozott, amiket amugy se kapunk, hanem hogy mennyi az annyi. ha van valaki Münchenbol, akkor irjon h ott kb mennyibol tudnank szepen elni, nem tulelni. es nem a sporolt penzunket koltve. ahogy en is tudnek tanacsot adni annak aki idejon, h mennyibol mire futna. nagy segitseg lenne!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16840 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

2-re: én Berlinben dolgozom és csak megerősíteni tudom: alacsonyabb bérek mellé alacsonyabb lakhatási költségek járulnak mint pl. Münchenben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16843 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

keeek írta: 1 / ez tuti ez az egy ev? mert csekelyke tudasommal nem talaltam errol infot.

2 / a 3 evet nekem a nemet rokonok mondtak, 11 honapig van gyes (67% v vmi hasonlo, minimum 300euro), es a 3. ev vegeig fizetes nelkuli, de ugy ertettem olyan mintha gyesen lennel, gondoltam talan jar ezzel TB is.

3 / amugy az eredeti kerdesem nem segelyekre vonatkozott, amiket amugy se kapunk, hanem hogy mennyi az annyi. ha van valaki Münchenbol, akkor irjon h ott kb mennyibol tudnank szepen elni, nem tulelni. es nem a sporolt penzunket koltve. ahogy en is tudnek tanacsot adni annak aki idejon, h mennyibol mire futna. nagy segitseg lenne!

1 Nem tuti! Azt tudom, hogy bármilyen támogatáshoz kell minimum 1 év munkaviszony. Lehet hogy bizonyos esetekben több.

2 / A három év az arra vonatkozik, hogy a munkaadód ennyi ideig kell, hogy tartsa a munkahelyedet, azaz vissza kell, hogy vegyenek. Az összegszerűséget nem tudom pontosan, de csak ha dolgoztál akkor a kereseted biznyos %-a jár vagy min. 300. Ha nem dogoztál akkor minek járjon a %-a?

3 / Ezek mind segélyek és támogatások! Akkor nem tudom, hogy mire kérdeztél rá! A szülésnél és egyéb gyermekgondozásnál ezek segélyek arra az esetre ha a szülő(k) rosszabb anyagi helyzetbe kerülnek mert az egyik fél nem dolgozik! Egyébként a férj is igényelheti ezt a "gyest"! (A FÉRJ!)


Kedves Keek!
MÉGEGYSZER: Itt Németországban nincs TB! Itt mindent külön kell fizetni! Betegbiztositást, adót, nyugdijjárulékot, ápolási biztositást, "épitjük keletet" > kötelező adakozást, vizitdijat, rádió-TV dijat, stb. A kedves kérdésedre nagyon nehéz a válasz, mert minden embernek mások az igényei, de megpróbálom általánosságban felsorolni! Ha tehát München mindenáron, ami a legdrágább városa a BRD-nek(!), akkor ott egy átlagos lakbér egy nem túl nagy lakásra 1000-1500 euro/hó rezsi nélkül (Lányom nagy mázlival 1300-at fizet, mert ebben a fűtése már benne van, de csak az!). (Itt tehát + fogyasztás a mérvadó a további költésgeknél!) Elvileg autó a városban nem kell, mert van U-Bahn, buszok, villamosok amivel mindenhova le lehet jutni, de akkor bérlet kell aminek körzetenként más ára van. link >> ( MÜNCHENI KÖZEKEDÉSI ÁRAK ) Ezenkivül vannak egyéb biztositások, pl. a lakásra (akkor is ha bérlő vagy) , aztán nem árt egy felelősségbiztositás sem és egy jogi biztsoitás ami feltétlenül ajánlott! Mondjuk ezek további 300-500 eurót emésztenek fel együttesen, havonta! (Még nem ettél, s nem ruhászkodtál). Most kérdeztem a nejem, ő azt mondja, hogy ha egyedül lenne akkor meg tudna élni Münchenben nettó 2000-2500 euróból, úgy hogy még egy kicsit spórolna is, noha Münchenben az élelmiszerárak is magasabbak. Nos, szerintem ez azért az abszolult minimum! Természetesen 2 személyenk nem a duplája kell, de nagyjából kiszámithatod, hogy ez mennyi pluszt jelent! Ha netán autót is akarsz tartani az külön hozzájönne ehez, s ezt csak azért írom, mert ha falura költözöl München környékére, akkor ugyan olcsóbb a lakás, de a bejárás és egyéb költségek ezt az "előnyt" gyakorlatilag megszüntetik! Ha lesz gyerek akkor a bölcsi vagy az ovoda sokba kerül ha egyáltal kapsz helyet, mert itt nem ingyenes ez mint Mo.-on!!

Talán segített ez így dióhéjben! ;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!