Fizetések, megélhetési költségek

Több
12 éve 2 hónapja #14188 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Attila, miért mégy te is el ennyire az irrealitáso irányába? Mennyi esély van arra, (itt Németországban) hogy egy óvodáskorú gyermek anyukája is és apukája is nem csak hogy teljes időben dolgozik, hanem ráadásul messze. Ha az anyuka dolgozik is, akkor is valszeg csak részmunkaidőben, és már értelmetlenné vált az egész probléma. Délelőttre pedig megegyezhetünk, hogy normál ovódában nem kerül 100 EUR-ba havonta. És szó sincs róla, hogy csak megőrzés. Itt, ahova az ismerős házaspár gyereke jár, még német nyeltanítás is folyik. Az óvónők igen felkészültek, és sokféle egyéb foglalkoztatás, (tanítás) is folyik.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14189 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Jo hogy pozitivan nézed, az segit.
Nekem 2 gyerek után nincsenek illuzioim.
Az ára a megörzésnek falvakként változik. Pforzheimban függ a család jövedelmétöl is. Na szuper. 2500 brutto az átlagfizetése egy átlagkeresönek feleség keresete nélkül.
Az hogy németül tanulnak az oviban és iskolafelkészités folyik, azért világos mint a nap.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #14203 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

peteratde írta: Attila, miért mégy te is el ennyire az irrealitáso irányába? Mennyi esély van arra, (itt Németországban) hogy egy óvodáskorú gyermek anyukája is és apukája is nem csak hogy teljes időben dolgozik, hanem ráadásul messze. .

Nagy! Mi a nejemmel 1978-óta vagyunk házasok. Még soha sehol nem dolgoztunk részidőben. Akkor sem amikor a gyerekek kicsik voltak! A kolaganőimnél most 2 van részidőben a 9-ből! KETTŐ, mert nem régen szültek! Én nagyon sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de talán melletted megy el a realitás, mert bizony egyre többen dolgoznak teljes munkaidőben mert egy átlag bér nem elég már sok helyen! Én komolyan nem tudom elképzelni, hogy Te hol laksz és hogyan élsz, de mindig felüdülés látni soraidat, hogy mi itt milyen csodálatosan olcsó és szervezett világban élünk! Én csak azon drukkolok, hogy kevesen olvasság amit irsz és nem dőlnek be az optimizmusodnak! A múltkor beszámoltam a nejemnek arról, hogy Te mennyiből meg tudsz élni hetente. Azt mondta, hogy szólj ha nincs munkád, eljöhetsz a háztartásunkat vezetni (bentlakással).....de éhezésre nem vagyunk hajlandók!
;)

(Valamiből én kimaradtam, vagy "rossz filmre
ültem be"? Az is lehet alzheimer-em van....)

:sick:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14209 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Ha a megelhetesedet is ugy szamolod ahogy az arfolyamot, akkor azert megkerdojelezheto a dolog...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #14215 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

magyaranyuka írta: Ha a megelhetesedet is ugy szamolod ahogy az arfolyamot, akkor azert megkerdojelezheto a dolog...


Betettem neked egy linket és egy képet is az adott napi árfolyamról
Természetesen én a legális banki árfolyamokról beszéltem! Tessék
itt van mégegyszer: érvényes aktuális árfolyamok Ja, és vedd figyelembe
a vételi és az eladáis árfolyam közötti különbséget ami a bankok haszna!!

Sajnos én nem tudok más árfolyamokra támaszkodni!
(Természetesen maszek lehet jobbat kapni, de ez nem mérvadó információ!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14237 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Ezt senki nem vitatja.
A szamitasod pontossaga, helyessege ad ketelyre okot...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!