Fizetések, megélhetési költségek

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16334 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

sziasztok!

Van ez a nettolohn.de oldal amin a szakmáimat kikeresgéltem, mert roppantul kíváncsi vagyok a várható ellenértékére a munkámnak.
Érdekes eredmények jöttek ki.

Kérdéseim:

1, mennyire kell elhinni az oda beírt összegeket akár netto akár brutto?
2, röhejesnek tartom, hogy a főváros Berlin munkabérei messze elmaradnak a más területekétől...vagy a világ egyik legdrágább városában tényleg fele annyit lehet keresni mint mondjuk bayern-ban.
3, mint külföldi állampolgár munkavállaló...ha hiányszakmában próbálkozom (nem találnak már egy ideje németet) meg kaphatom a beírt maximumot vagy ez "rózsaszín álom"
4, mi újság van a nálunk elvárt "önkéntes munkaidőn túli" plusz munkával? BRD-ben is divat?
Vagy ledolgozod a hivatalos munkaidőt (de tényleg keményen) és utána 8 óra szórakozás, 8 óra pihenés?
5, van e még weichnachts geld, vagy urlaubsgeld, meg kötelező menj pihenni szabadság, vagy ezt megette a schuldenkrise?

köszi a válaszokat

üdv kfz B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16338 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

kfz írta: s
1, mennyire kell elhinni az oda beírt összegeket akár netto akár brutto?
2, röhejesnek tartom, hogy a főváros Berlin munkabérei messze elmaradnak a más területekétől...vagy a világ egyik legdrágább városában tényleg fele annyit lehet keresni mint mondjuk bayern-ban.
3, mint külföldi állampolgár munkavállaló...ha hiányszakmában próbálkozom (nem találnak már egy ideje németet) meg kaphatom a beírt maximumot vagy ez "rózsaszín álom"
4, mi újság van a nálunk elvárt "önkéntes munkaidőn túli" plusz munkával? BRD-ben is divat?
Vagy ledolgozod a hivatalos munkaidőt (de tényleg keményen) és utána 8 óra szórakozás, 8 óra pihenés?
5, van e még weichnachts geld, vagy urlaubsgeld, meg kötelező menj pihenni szabadság, vagy ezt megette a schuldenkrise?


1. A számoló korrekt, de a bruttó bér az fiktiv. Itt a lényeg a netó kimutatása az adott bruttónál ami viszont a munkaadótól függ!

2. Berlin messze nem a legdrágább város a világon, sőt itt a BRD-ben sem az! Keletberlinben egyenesen vérlázítóan olcsók a lakbérek! Hamburg, München sokkal drágább! A bayoroknál a megélhetés akár a duplája is lehet mint Berlinben! Ezért magasabbak a bérek!! (A lányom Münchenben lakik!)

3. Rózsaszin álom! Annyit kapsz amennyiért eladod magad! Nincs fix bér sehol, még ott sem ahol tarifa megegyezés van! (Ott legfeljebb egy minimum van meghatározva, ami nagyon alacsony is lehet!

4. Attól függ hol dolgozol. Nálunk a cégnél 7 óra 13 perc a kötelező! Túlórát önként csinálsz ha van kedved. Nem irhatják elő csak ha a szekszervezet is rábólint! (Viszont ha nem csinálod önként, hamar találhatnak okot, hogy már nincs rád szükség!) Nálunk nem fizetik a túlórát csak időszámála van ERGO csak csusztathatsz! Igy megtakaritanak minden pótlékot! -A cégünknél tehát nem tudsz többet keresni soha!- Ilyen van sok helyen! Nekem már 45 pluszom van, igy meghosszabbitom a húsvéti szabimat! Vannak cégek ahol fizetik! (A csúcs tavaj volt +115 óra. Ez a 30 nap szabihoz hozzájött s szuper volt!)

5. Cégektől függ, s nem törvény, az az nem kötelező! A mi cégünk ad. 50% a szabira, 50% Karácsonyra, de időarányosan. Aki csak 1 éve van a cégnél az 30%-al kezd, az az 15-15% ami 10%-al emelkedik évente! Súlyos esetben meg is vonható. (Nálunk is volt, annál aki sokat volt beteg az nem kapott teljes összeget > jogosan, mert mig mi hajtottunk, ő otthon ücsörgött....!!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kfz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16744 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

sziasztok!

új vagyok az oldalon (az Iranyirorszagrol talaltam ide). Irorszagban elunk a baratommal (aki nemet, bar ez manapsag mar ugyse szamit), es jovo heten megy egy allasinterjura, ehhez kernem a segitsegeteket. pontosabban a fizetes-targyalashoz.
szeretnem atlani, h mi az az osszeg ami alatt nem szabad elvallalni (mert nem jovunk ki belole), illetve mennyit igyekezzen kerni (ami meg eselyes h meg is kapja).
az allas Münchenben lenne, egy 5*-os nemzetkozi lanchoz tartozo szallodanal, executive chef pozicio (küchenchef talan nemetul, de lehet az nem teljesen ugyanaz..). ketten mennenk, de az en nemet tudasom (hianya) miatt eselyes, h csak o fog dolgozni en meg nyelvtanfolyamra jarok. Utana meg babat szeretnenk, akkor meg valszeg azert nem fogok tudni dolgozni, es ha jol sejtem a baba utan max azt a kb havi 180euros osszeget kapjuk majd, de gyest v hasonlot nem, mert ahhoz nekem kene X ideig dolgoznom elotte (ha esetleg tudja valaki, h ez mennyi ido pontosan, ez is erdekelne!)
Bepotyogtem a netto-kalkulatorokba a mostani fizujat, es elegge sokkolt, havi ezer euroval tobb bruttot kene kapnia ahhoz, h a nettoja annyi legyen mint most. keresgeltem lakasokat, na itt jott a masodik sokk, pedig azt hittem az irorszagi arak utan mar edzett vagyok, (es valamiert azt hittem h Nemetorszagban olcsobb az elet mint ireknel) szoval az is masfelszerese-duplaja lenne. Proviziot nem szeretnenk fizetni (nem is ertem mire fol kerik, ha a neten talalom a lakast, es nem ok keresik nekem..), es butoraink sincsenek. Olvastam h sokan kikoltoznek falvakba, vegulis megoldhato, de nem szivesen tennenk, most 5 perc setara lakunk a melohelytol, igy is reggel indul, keso este er haza..
tehat a kiadasaink:
- lakber Munchenben (min 1 de inkabb 2 haloszoba)
- 2-3 fos haztartas fenntartasa
- van egy autonk (nemet rendszam), foleg hetvegi kirandulasokra, tehat nem napi 100km, de azert hasznaljuk nem csak nezegetjuk
- biztositas nekem (ezt nem tudom pontosan h mukodik, v csak fizessem otthon a Tb-t? )
- valaki emlitett korabban jogi biztositast, azt ugyan nem tudom ez mit jelent, de ha szukseges akkor ez is
- van kb havi 600euros hitel, magannyugdij.. fizetendonk is

Varom a tanacsokat, fizu otleteket! azt is vegyetek figyelembe, h nem az "indulasnak ez is megteszi, aztan lesz jobb is" erdekel, mert a baratom mar elerte kb a legmagasabb poziciot amit szeretne, en pedig jopar evig babazni fogok ha minden jol megy.
remelem minden szukseges infot megadtam.
Koszi elore is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16751 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

keeek írta: Varom a tanacsokat, fizu otleteket! azt is vegyetek figyelembe, h nem az "indulasnak ez is megteszi, aztan lesz jobb is" erdekel, mert a baratom mar elerte kb a legmagasabb poziciot amit szeretne, en pedig jopar evig babazni fogok ha minden jol megy.
remelem minden szukseges infot megadtam.Koszi elore is!

Kétszer is végigolvasva, csak azt tudom ajánlani, hogy maradjatok a mostani könyezetetekben! Nagyobb megtakarított összeg nélkül (kaució, lakbér, újrakezdés, stb. min 5000€ vagy több) és hosszú lélegzet nélkül (3-6 hónapra tartalék 8-10 ezer €) Münchenben ilyen tervezettel nem tudtok gyökeret verni! München az egyik legdrágább település Németországban!
A fizetésnél amit kinéztél "nettolohn"-ban, valószínű, hogy forditva használtad. Addig emelted a bruttót amig az általad elképzelt nettót nem mutatta! Na, ez így nem fog menni! A fizetésekre nincs recept és annyit keresel amennyiért eladod magad. Senkit nem fog itt érdekelni, hogy abból meg tudsz e élni, vagy sem! (Magánügy).

UI: talán összekeverted a proviziot a kaucióval! A proviziót az a lakás közvetítőnek fizeted amit bizony ő keres neked. A kauciót a bébeadónak fizeted, rendszerint 3 havi lakbér, ami egy biztositék (amolyan letét vagy betét) ami a bérszerződés végén visszajár, ha a lakást rendben adod át! Tehát ezt gyakorlatilag nem fizeted ki csak amolyan tartalék!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16756 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Koszi.
nem kevertem ossze a proviziot meg a kauciot. netes lakaskeresoknel 60%ban volt mind a ketto, egyes oldalakon szinte csak olyan ahol proviziot is kernek. pedig nem ok keresik nekem, hanem ugyebar en az interneten...

van megtakaritott penzunk, kauciora, elso havi berletre, akarmire, az nem gond, bar jo lenne nem az osszeset elkolteni. Mit ertesz a hosszu lelegzet alatt? a 3-6 honapra tartalek, ez mire szukseges?
arra gondolsz, h csak akkor tudnank Munchenben elni, ha folyamatosan kiegeszitjuk a jovedelmet a megtakaritott penzunkbol?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16765 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

keeek írta: Koszi.
nem kevertem ossze a proviziot meg a kauciot. netes lakaskeresoknel 60%ban volt mind a ketto, egyes oldalakon szinte csak olyan ahol proviziot is kernek. pedig nem ok keresik nekem, hanem ugyebar en az interneten...

Az lehet, hogy nem ök keresik a lakast neked, de a tulajdonos megbiz egy Maklert a kiadasok lebonyolitasaval es ezert jar a Provisio.

keeek írta: van megtakaritott penzunk, kauciora, elso havi berletre, akarmire, az nem gond, bar jo lenne nem az osszeset elkolteni. Mit ertesz a hosszu lelegzet alatt? a 3-6 honapra tartalek, ez mire szukseges? arra gondolsz, h csak akkor tudnank Munchenben elni, ha folyamatosan kiegeszitjuk a jovedelmet a megtakaritott penzunkbol?

Akkor valoszinü ,hogy nem figyeltel a Decora. 3-6 honapi kiadasokat fedeznetek kell a sajat zsebböl, föleg, hogy Te nem is dolgozol es meg most gyereket is akartok. A lakas 2 havi netto Miete a Maklernek a Provisio, + 3 havi netto Miete Kautio, az elsö havi lakber inkl. Betriebskosten, mig nem kap ferjed urad penzt, enni es elni kell ami szinten legalab 2 havi kiadas bevetel nelkül usw...........Ha csak 1.000 Euro a lakberetek Münchenben ami elegge kedvezö aron lenne, akkor az eddigi kiadasotok : ca. +/- 7.000,-- Euro.
Fel a fejjel vannak akik sokkal szarabb helyzetben vannak es vagtak neki a Nemetorszagnak.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!